Skocz do zawartości

Cyrkulacja 450l


wesolcmg

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jak przekręcasz tym potencjometrem to coś się zmienia?

Nie jestem hydraulikiem ale wydaje mi się że te pompy montowane są do instalacji z "automatycznymi termostatami", i ich praca zależy od obciążenia. Czyli jak "klasyczna" będzie wyła od zbyt dużego obciążenia, to ta praktycznie się wyłączy. Jak piszę głupoty to niech mnie ktoś naprowadzi na właściwy tor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzewa ścianki - a to się ubawiłem



Makok, ubawić się miałeś, ale stało się to chyba nie z tego powodu, jaki założyłem. :D


Generalnie jak podepniesz tak będzie działać. Różnica jest taka, że ma działać najlepiej jak się da, a nie tylko działać.

Bojownik w sklepie żyje w łyżce wody i żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten potencjometrem niby reguluje się max pobór prądu przez pompę a co za tym idzie i wydajność(mam na MAXA). Jednak jeżeli nie otrzyma odpowiedniej ilości wody w określonym czasie to zużyje mniej prądu bo będzie przepychać mniej wody na wolniejszych obrotach. Po wyłączeniu i włączeniu po chwili słychać że na początku wskakuje na wyższy bieg ale zaraz zwalnia bo chyba nie ma co pompować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsolcmg,

dałeś wypasioną pompę 25-60 alfa za 650 zł, a rurki jak do drinków???

Wywal te wężyki do podlewania ogródka, zastosuj klejone PCV 3/4 albo równorzędnego pexa 20mm (za 1" albo 26mm mnie zlinczują ale dopiero wtedy zobaczysz wir w baniaku) . To tak, jakby do malucha włożyć V8. Da się, ale co z tego?

Poza tym po to uparcie forsuję dwa karkasy równolegle na wejściu jak i potem bio na wyjściu, żeby poza oporami sznurka zredukować opory na samym karkasie. Porównania w stylu słabsza pompa mocniej dmucha są bez sensu, bo tylko prędkość wylotowa jest inna z racji średnicy, a wydatek (objętość wody /s) może niemile zaskoczyć.

Dowód: dmuchnij przez 2 sekundy z całej siły do balonika przez rurkę od drinków i tak samo przez rurę od odkurzacza. Widać różnicę? A argumenty, że jemu to przecież działa to... :lol:

--


z czym walczymy właściwie bo już się pogubiłem...

z powietrzem w układzie? czy słabym dmuchem?



Powietrze w układzie jest wynikiem zbyt małego przepływu i/lub za dużych oporów po stronie ssania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wypasiona pompa ma taką samą moc jak ta nie wypasiona ;) różnica jest w regulacji obrotów. IMHO problem jest w pompie, na której nie da się wymusić żądanych obrotów bo pod obciążeniem automatycznie zwalnia.

-------

Na temat rur już się wypowiadałem więc nie będę się powtarzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie: zwalnia, bo rurki są za cienkie i do tego karbowane. A ta zbrojona od powietrza nie jest czasem spłaszczona w łuku? I ile ma średnicy wewnętrznej? Bo 1/2 " ogrodowa to max 12mm i koszmarną krzywą powierzchnię wewnętrzną:)

Inny przykład: dlaczego do lampek choinkowych drucik jest cienki, a do elektrody w spawarce ma z 1,5 cm średnicy?

Inny przykład: po co robią grube rury jak można zastosować cienkie, tańsze i lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.