Skocz do zawartości

początek przygody z Malawi, obsada do 300l


dzem3

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Caeruleusy większe od samców Reda i jestem zdania takiego, że minimum to 240l, chociaż bardzo dużo osób poleca je do 112l. A redy moim zdaniem do 300l z jeszcze jednym bądź nawet dwoma innymi mniejszymi i spokojnymi mbuniakami będą czuły się dobrze. Sam Red w 300l wieje nudą i pustką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namieszaliście mi trochę w głowie i już sam nie wiem. Ale z tego co orientuję się to redy dorastają max do 13 cm, a nie 14 wiem 1 cm w tą czy tą to nie wiele ale zawsze...

A oprócz tego to myślałem także W OSTATECZNOŚCI o rezygnacji z redów i pozostawieniu

- Pseudotropheus saulosi 2+6 (ew. więcej)

- Cynotilapia afra cobwe 1+3

Z tym, że wtedy może byłoby trochę nudno i pusto!

@Pastel napisz czy te Twoje redy są w podobnym zestawieniu gatunków jakie zaproponowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namieszaliście mi trochę w głowie i już sam nie wiem. Ale z tego co orientuję się to redy dorastają max do 13 cm, a nie 14 wiem 1 cm w tą czy tą to nie wiele ale zawsze...

Widziałem samca który miał spokojnie 15 cm i w przeciwieństwie do yello samice też są spore, Podobnie jak Perez nie trzymałbym ich w 120cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co orientuję się to redy dorastają max do 13 cm, a nie 14 wiem


Konings podaje iż, Metriaclima estherae osiąga 14cm (samiec) i 11cm (samica) w naturze.


A oprócz tego to myślałem także W OSTATECZNOŚCI o rezygnacji z redów i pozostawieniu

- Pseudotropheus saulosi 2+6

- Cynotilapia afra cobwe 1+3

Z tym, że wtedy może byłoby trochę nudno i pusto!



Nudno przy pyszczakach? :D

Pusto? Przecież to już 12 ryb co daje ok.18l na rybę...możesz dobić do tych 14 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudno przy pyszczakach? :D

Pusto? Przecież to już 12 ryb co daje ok.18l na rybę...możesz dobić do tych 14 sztuk.



tu chodzi o zapewnienie im niezbędnego minimum którego 120cm akwa im nie zapewni...no chyba że by pływały same w układzie 1+3.


Najpierw podajesz 4 ryby do 300L a potem 14? HEH.

Wcześniej pisałeś o układzie 1+3. TO NUDA W TAKIM AKWARIUM PANIE PEREZ!!


Dzem3 skoro podobają Ci się Redzie to spróbuj. Obsada którą podałeś jest w porządku, chociaż ja celowałbym w coś takiego:


- Metriaclima estherae red-red

- Iodotropheus sprengerae (ale tylko F1)

- Melanochromis cyaneorhabdos/maingano F1, żeby rozruszać atmosferę w akwarium.


Kolorowo i przynajmniej coś będzie sie działo.


Spytaj o wysyłkę tutaj: http://www.mp.umk.pl/?page_id=55

Mam ryby z tego źródła i jest bajka. Kup po 10szt z każdego gatunku, a sytuacja sama się wyklaruje, a nadwyżkę na pewno odsprzedaż.


Widziałem też Cynotilapia afra cobue – moz. F1 na żywo dorosłe na UMK w Toruniu i muszę przyznać, że szczena opadła...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się do tematu.

Tez mam baniak 300 litrów. Rezygnuje z dorosłych ryb ponieważ brakuje tego etapu dorastania (kupiłem już duże ryby)

Chce zarybić młodymi rybami tylko nie wiem po ile sztuk ich wpuścić. Typ padł na :

- Melanochromis cyaneorhbdos

- maison reef

- yellow

- red red


ten maison reef pasuje do reszty ? Wiem że red bedzie miał kiedyś za mało miejsca. Po ile sztuk wpuścić?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, że kolega chce chodować tylko młodzież, a gdy zaczną dorastać, oddawać prawie dorosłe ryby i kupować znowu młode? Czy ja coś źle zrozumiałem?:)

Do 300l max 3 gatunki, ale ja dałbym 2. Dzięki temu można pokusić się o obsadę wielosamcowo np. 2-3/5-7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.