Jump to content

Zbyt duża ilość wsypanego pokarmu ??


D@wid

Recommended Posts

Witam mam pytanie z innej beczki czy zdarzyło wam się kiedyś przez przypadek wsypać zbyt duża ilość pokarmu do akwarium podczas karmienia swoich ulubieńców nie mówię tu o wsypaniu pół puszki aczkolwiek dużo większa ilość niż zawsze ??? Dzisiaj karmiąc msobo 1+ 4 spirulina 40% nasypało mi się dużo wiecej niż zawsze jakie możecie dać mi wskazówki nad rozlanym mlekiem czekać aż pokarm opadnie na dno ale wtedy zrobią się strefy beztlenowe które mogą być niebezpieczne dla ryb?? druga opcja przegłodzić ryby dzień dwa bo one zawsze są głodne i zjedzą nadmiar jedzenia czy może czekać aż filtry wyłapią nadmiar jedzenia z góry dzięki za odp:)

Link to comment
Share on other sites

Nie no bez przesady, od pojedynczego wsypania wiekszej ilości pokarmu to strerfy beztlenowe ci sie nie zrobią. Nawet wątpie czy jest prosta zalezność między ilością wrzucanego pokarmu a prawdopodobieństwem powstania strefy beztlenowej. Wielu akwarystów przez całe życie na oczy nie widziało takiej strefy..


Proponuje skorzystac z czwartej opcji i posprzątać- odmulić dno.

Link to comment
Share on other sites

Perez666 w tym problem ze niestety spieszyłem się do pracy i chciałem je szybko nakarmić żeby nie były głodne no i przedobrzyłem wsypało mi się niestety więcej niż zawsze to nie była jakaś mega duża ilość ale znacząca bo zaraz nie dało mi to spokoju gdybym był w domu zaraz bym to wyłowił siatka ale musiałem wyjść do pracy no i ten pokarm został a pracuje do 17 wiec podejrzewam że jak przyjdę będzie już po fakcie bo ryby zjedzą nadmiar a filtr swoje zrobi co proponujesz przegłodzić je ???

Link to comment
Share on other sites

Grzesiekk cyrkulator jvp-102 robi taki wir ze wszystko co osiada się na dnie zaraz jest podnoszone w góre a atman z gąbeczka to wyłapuje :) wiec może wystarczy tylko przekarmić ryby ???

--

hehehe przegłodzić miało byc:P

Link to comment
Share on other sites

Jak napisał perez głodówka im nie zaszkodzi, a gąbkę bym dzisiaj przepłukał z tych resztek pokarmu.Takie resztki szybko przechodzą w proces gnilny i mogą szybko zasyfic wode , no i smrodek moze byc nie miły.

Link to comment
Share on other sites

Matego35 wychodząc do pracy przewidziałem to ze atman wszystko wchłonie w gąbkę dlatego go wyłączyłem i zostawiłem sam cyrkulator żeby tego nie zassał tylko powodował ruch wody wtedy ryby to jeszcze zjedzą natomiast tetra ex 1200 chodzi filtrując biologicznie przegłodzę ryby dzionek nic im się nie stanie

Link to comment
Share on other sites

wychodząc do pracy przewidziałem to ze atman wszystko wchłonie w gąbkę dlatego go wyłączyłem

Ale mechanik od tego jest aby zadziałał w takich wypadkach ? Teraz albo się ryby przejedzą (tu bym się problemów zbytnio nie obawiał :)), albo wciągnie ten pokarm prefiltr kubła, jak go nie masz to do sprzątania będzie kubeł nie mechanik :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Super dziękuję i przepraszam za zaśmiecanie , ale tak chciałam wyjaśnić Andrzejowi . Pozdrawiam
  • Dokładnie jak kolega wyżej napisał, a często cyrkulator jest przydatny jak są paskudne upały latem. Możesz wtedy dużo lepiej natlenic wodę, trochę lepiej będzie się chłodzić akwarium. Mam u siebie jbl e1502 i nie jest to jakiś demon przepływu. E1902 jest mocniejszy ale to może być tylko wystarczające przy małych rybkach.  Cyrkulator nie musi pchać wody na wprost aby zrobić tornado w akwarium. Mój jest tuż pod powierzchnią i celuje w górę, wzburza wodę i wszystko lepiej oddycha.  Mam dla przykładu np Copadichromis Borleyi Kadango " Kaziu" jakieś 20cm i jemu nie robi różnicy to że cyrkulator mocno wzburza wodę. Jest jak wielka łódź podwodna. Coś tam odczuwa i prawie od niechcenia rusza płetwami raz kiedyś. A tuż obok pływa mała Aulonocara jakieś 4,5cm i dla takiej ryby te same warunki to jak tajfun ale daje radę. Musi ostro zasuwać płetwami.  Odłóż sobie kasę na dobry cyrkulator, schowaj do koperty i w razie kłopotów szybko coś zamówisz Ide spać
  • Te dwa kubełki spokojnie powinny Ci wystarczyć do 375. W Aquaela bym się nie bawił, szkoda miejsca w baniaku i szpeciłby cały wystrój. Jeżeli uda Ci się odpowiednio ustawić wyloty z tych kubełków (zamiatanie odchodów z dna i ruch tafli wody) to falownika nie będziesz musiał mieć, ale to już wyjdzie w praniu, szybko, albo po pewnym czasie, jak pyski urosną i będą więcej trawić. 🙂 Falownik możesz dokupić w każdym momencie.
  • To może ja jeszcze wtrącę swoje trzy grosze chociaż doświadczenie z osób wypowiadających się chyba mam najmniejsze… 😉 W mojej opinii bycie świadkiem procesu dorastania młodych, wybarwiania i tworzenia się hierarchii jest bardzo ekscytujące i fajnie coś takiego przeżyć. Obserwacja jak w ciągu kilku miesięcy z 3/4 cm rybki wyrasta dumny 8/9 cm samiec dominujący  o rozłożystych płetwach, pięknych kolorach i wzorach dostarcza dużo radości.    Skoro zdecydowałeś się na Labeotropheusa to z tego co kojarzę u niektórych gatunków od narybku  wiadomo co jest samcem, a co samicą, wiec tutaj kwestia układu byłaby wyjaśniona.  To samo dotyczy też Metriaclimy, która odrzuciłeś chyba poprzez brak dostępności w TanMal, jeśli by się pojawiła to masz drugi gatunek z już gotowym układem.  W jednym i drugim przypadku szedłbym w układ 2/6 czyli 8 sztuk.    Przy „Maingano” to loteria, więc 8-10 sztuk. Chindongo Saulosi to specyficzny gatunek i tak jak już koledzy wspominali chyba nie ma przypadku żeby ktoś miał więcej lub tyle samo samic jak i samców, zawsze jest to na korzyść samców i to ze znaczną przewagą. Dlatego sugerowałbym zakup minimum 12 sztuk z czego masz szanse uzyskać 4-5 samic. Kolejna kwestią jest fakt, że Saulosi byłby najsłabszym pyskiem w Twoim baniaku i przy wzięciu 4 gatunków proces wybarwiania samców mógłby być opóźniony (mam to u siebie i kilka osób ma podobnie). Podsumowując,  ja zdecydowałbym się na młode ryby, a później zrobił redukcje, która wydaje mi się jest łatwiejsza (sprzedaż czy choćby oddanie za darmo) niż szukanie dorosłych samic i ich wprowadzanie do dorosłej obsady o ukształtowanej hierarchii i bardziej atrakcyjne od zakupu dorosłych ryb zwłaszcza, że to Twoje początki w Malawii. Mówię to jako młody adept malawistyki i jest duże prawdopodobieństwo, że za pare lat zrobiłbym inaczej. 😁  
  • Zbędne jak pisałem wcześniej.
  • @Dominikaa21 rozumiem, że chciałaś wyjaśnić Andrzejowi jakie akwarium zakladasz i wystarczy. Tu rozmawiamy o podmianie i uzdatniaczu. Nie chcę żeby wywiązała się dyskusja na temat Twojej filtracji, obsady itd... i od razu ją ucinam w tym momencie. Na te tematy możesz dyskutować w innych, odpowiednich działach. 
  • Pomijając preferencje żywnościowe ( Yellow wszystko ze wskazaniem na mięso a Saulosi roślinożerne) będziesz miała bardzo żółto.  Bawet 1 czy dwa samce  Saulosi tego nie zmienią.  
  • Akwa przed założeniem jeszcze gdyż najpierw porządnie się przygotowuje w planach pyszczaki yellow oraz saulosi . Najpierw po 10szt potem redukcja. Biotop piach kamienie . Filtry aquaela 2000 mechanik i 2000aquael biologiczny z przefiltrem plus ceramika ale zastanawiam się nad grysem koralowym do tego grzałka 300 aquaela Platinum tak się zbiegło ze ta marka 🙈😅 z odmulaczy do piasku mam problem bo ponoć zawsze zasysają ten piach i potem są braki w akwa . Mam nadzieję że na początek taka filtracja starczy, nie planuje przerybienia i docelowo 12szt rybek na 300l chyba nie będzie za dużo?  oraz falownik pewnie jakiś też dam albo napowietrzacze . 
  • Tam korpus jest na 1/4 cala . Czyli lipa. Pewnie można dokupić jakieś redukcje ale szkoda fatygi. 
  • Wiem, wiem ale w tym miejscu niema miejsca na większe ,myślę że w przyszłości po prostu będzie drugi projekt non mbuna i będę miał dwa 😉
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.