Skocz do zawartości

budowa 720l - dokumentacja historyczna :P


makok

Rekomendowane odpowiedzi





Wyglądają normalnie - chociaż co do działania to na 100% pewny nie jestem.

Skoro sprzedają to pewnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę dorwać listew wzmacniających - mój szklarz nie miał więcej szyby, czeka na dostawę...

a inni wogóle nie prowadzą szyb 10-tek

zastój mam...


w międzyczasie myślałem o diodach, ale to nie teraz i tak... także może się skuszę na te dwa chińskie cudeńka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na małą zachętę, jako że weekend zalewanie....


akwarium będzie nieco odmienne od tych do których przywykliście...

IMG_20111026_212133.jpg


do inności zalicza się białe, a nie czarne pcv spienione, zasłaniające komin...

oraz biała naklejka na szybe tylną - white matt, 78% przepuszczalności światła, ale matowa... dzięki temu będę mógł umieścić z tyłu źródło światła w postaci białej świetlówki i symulować ujście rzeki, z pojedynczymi głazami i podwodną trawą... ;)


może jutro uda mi się wkleić wzmocnienia i będe gotowy do zalewania...

--

sump_schemat.png


i jeszcze schemat sumpa - poglądowy - widok z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki temu będę mógł umieścić z tyłu źródło światła w postaci białej świetlówki i symulować ujście rzeki


dlaczego dzięki "temu"? dlaczego białe podświetlone tło na to pozwala a inne nie? możesz coś więcej napisać? czy inne tło nie nadaje się do symulacji ujścia rzeki?


ciekawy pomysł ale jakoś wydaje mi się, że ryby będą mniej kontrastować z takim tłem - być może się mylę, czekam na efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego dzięki "temu"? dlaczego białe podświetlone tło na to pozwala a inne nie? możesz coś więcej napisać? czy inne tło nie nadaje się do symulacji ujścia rzeki?


ciekawy pomysł ale jakoś wydaje mi się, że ryby będą mniej kontrastować z takim tłem - być może się mylę, czekam na efekt końcowy



może podam przykłady:

akwarium_ada_nature.jpg

oraz spójrz tu na czasy:

01:18, 02:02, 12:07, 17:24, 18:06, 32:00, 41:35 itd...


teraz już wiesz co będe mógł robić??


a np druga świetlówka niebieska zamiennie z białą, w zależności od np pory dnia?? :P


dzięki "temu", bo zazwyczaj stosowałem/osoby stosują czarne nieprzeźroczyste naklejki, a co za tym idzie nie ma opcji podświetlania od tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amano - och niedościgniony wzór - postawiłeś na niezłe wyzwanie.

Co do malawi - imho gdyby te tło było niebieskie i w 78% przepuszczalne dla światła, w naszym biotopie by lepiej wyglądało, IMHO pomimo tego, że lubię jasne akwaria, to te może być za jasne.

Ale ciężko gdybać gdy nie widać efektu końcowego, szczególnie że nie ma żadnego punktu odniesienia, więc trzymam kciuki aby wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro, myślałem nad niebieskim, ale w końcu doszedłem do wniosku, że lepiej będzie przełamać ewentualną biel niebieską swietlówką za akwarium, niż przykleić niebieską folię i nie mieć żadnej innej opcji.

Sam jestem ciekaw jak wyjdzie, bo nie widziałem wcześniej baniaka z taką folią... zobaczymy już niedługo - teraz poluję obowiązkowo na czarne kamienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.