Skocz do zawartości

budowa 720l - dokumentacja historyczna :P


makok

Rekomendowane odpowiedzi

Np tym że przy klejeniu akwariów używam specjalnych narożnikówKROPKA Dzięki nim ustawiam szyby do pożądanego spasowania KROPKAMiałeś naprawdę farta że żadna z bocznych szyb nie spadała na podłogę KROPKA

U Ciebie wszystko cały czas pracowałoKROPKAKażdy taki ruch powoduje zapowietrzanie się silikonu KROPKA

Zauważ że na filmach było widać że poprawiałeś wielokrotnie te same miejscaKROPKA Takie działanie jest niedopuszczalneKROPKA Nieprawidłowo aplikowałeś silikon KROPKANie w tych miejscach gdzie trzeba KROPKACo także powoduje zapowietrzenie spoiny KROPKA

Całe prace były zbyt wolne KROPKAJeszcze mógł bym dalej wymieniać KROPKAtylko po co KROPKAŻyczę Ci jak najlepiej KROPKANie odbieraj tego postu jako atakKROPKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makok, tu nie chodzi o mój stosunek do Twojego DIY, bo jest on jak najbardziej pozytywny, ale o jakość i organizację Twojej pracy. Po prostu nie odważyłbym się zalać w swoim domu tak klejonego akwarium, a mając takiego sąsiada nad sobą stanąłbym na głowie, żeby dostał nakaz eksmisji zanim wyschnie silikon;). Sorry, ale mało nie pękłem ze śmiechu, jak skończył Ci się silikon i najpierw latałeś po pokoju w poszukiwaniu nowej tubki, a później jakby nigdy nic szukałeś w kuchni noża:D. Jeśli z taką samą sumiennością odtłuściłeś szyby przed klejeniem, jak organizowałeś miejsce pracy, to błagam Cię o zorganizowanie transmisji live z zalewania;).

Podziwiam za to Twoją odwagę, bo ja mimo wszystko nie uczyłbym się kleić akwarium metodą prób i błędów i to na swoich 700l;). Mimo wszystko życzę sukcesu:grin:. Wiele z mojej krytyki w stosunku do Twoich projektów muszę odszczekać i oby tym razem było tak samo;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby odtłuszczałem z większa starannością niż biegałem za nożem...


bądź co bądź nie będę zgrywał twardziela na siłę, mimo że mieszkam na parterze i mam wszędzie kafelki,

to przed chwilą rozpocząłem wklejanie dookoła dna pasków szkła o szerokości 8cm z szyby 10-tki...

także szyby pionowe będą się trzymać na dość solidnym dnie, spoiną o wysokości ~2cm... widać ich nie będzie, a znacznie wzmocnią konstrukcję jak będą dookoła


myślę, że to pozwoli mi spać spokojniej, bo najbardziej chyba byłoby mi szkoda ryb w np dwuletnim baniaku... ;) w wypadku gdybym jednak musiał odszczekać kiedyś to niepodzielanie lęków :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ryzyko, jest zabawa...

Ale takie narożne ściski mogłeś sobie zorganizować, by się szyby tak nie rozjeżdżały. No i trochę nie na te krawędzie co trzeba silikon nakładałeś :)

Klasyk: w dwóch słowach - "jest dobrze!" A w trzech słowach - "nie jest dobrze", ale nie ma co krakać i w tym przypadku powinno być - "jakoś to będzie".


Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę Tobie tego luzu w tym całym przedsięwzięciu, ja bym nie dał rady w takich warunkach kleić takiego akwarium - musiał bym być najlepiej sam, skupiony itd. a u Ciebie luzik, młody plączący się tu i ówdzie, znajomki, za chwilę 2 psy ... chyba że te puszki na stole miały taki efekt rozluźniający :)


powodzenia, trzymam kciuki, że się jednak uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.