Jump to content

Acei w dołku


devil102

Recommended Posts

Witam, jako początkujący mam pytanie, a mianowicie chodzi mi o samca Acei i jego zachowanie. Czy jest to normalne ze wykopal sobie dołek w rogu akwarium i go okupuje? Wszędzie gdzie czytałem opisane jest ze acei pływa w toni a nie obiera sobie jakieś terytorium na dnie akwarium i go pilnuje. Dołek jest tak głęboki ze aż sięga do dna akwarium czyli jakieś 5-6 cm. Przerabia wszystkich samca zlocistego samca red red nikt mu nie może tam podplynac.

Link to comment
Share on other sites

Normalne zjawisko.W naturze kopie dołki pod korzeniami/gałęziami gdzie odbywa tarło.Więc Twojemu samcowi pewnie zebrało się na amory ;)

podzielam pogląd kolegi , , pierwsze próby tarła u moich aceiek tak samo wyglądały , obojętne czy odmiana podstawowa czy ngara

pozdrowił;)

Link to comment
Share on other sites

mam problem z inkubującą samicą złocistego. Do momentu zanim zaczeła inkubować ikrę była dominującą samicą, a teraz nie ma już prawie połowy ogona bo pozostałe dwie samice plus samiec bardzo ją męczą. Pytanie jest następujące czy odłowić ją do innego akwarium? Mam drugie dojrzewające 450l ale zalałem je dopiero 2 dni temu i nie wiem czy lepiej ją zostawić w 200l jeszcze prze 2 tyg czy ryzykować i przenieś?

Link to comment
Share on other sites

Pytanie jest następujące czy odłowić ją do innego akwarium?

To zależy od Ciebie...

Czy chcesz mieć zdrową samicę, czy tez młode. Po odłowieniu samicy do jakiegoś kotnika bedziesz miał pewność, że wydobrzeje, ale stres spowodowany odłowieniem może doprowadzić do śmierci młodych(a w przypadku pierwszej inkubacji samicy, prawie na pewno). Jeżeli natomiast chcesz zjeść ciastko i je mieć ,to radzę porobić w ogólnym bardzo dużą liczbę kryjówek dla samicy, które w późniejszym okresie przydadzą się dla narybku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.