Skocz do zawartości

Moje Malawi 126 l - 7 gatunków


Alojzy

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje malawi 126 l - 7 gatunków - 7 miesięcy - 1 yellow już nosi ikre, rybki pięknie się wybarwiają i dogadują (zdjęcie robione telefonem wieczorem - przez to woda wydaje się trochę mętna, a jest przejrzysta). Filtr wewnętrzny Aquael Fan 2. Podmiana wody 30 l tygodniowo. Temperatura 25-27 C.


Obsada:

Yellow - 2+2

Socolofi - 2+2

Saulosi - 2+2

Maingano - 1+2

Hongi - 2+2

Red red - 2+2

Afra Likoma - 2+2


1150952b41a10bebmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś się podoba moje akwarium to chętnie bym przeczytał słowa pochwały, bo trochę się napracowałem przygotowując ten biotop, słowa krytyki również przyjmę. Na dnie mam styropian przysypany 5-6 cm drobnym żwirkiem porządnie przepłukanym. Na nim są wapienie, piaskowce i jakieś skałki kupione w ogrodniczym za 80 gr za kg. Rośnie też anubias, a tło jest strukturalne, wystawione na zewnątrz, żeby miejsca nie zabierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobiłeś coś nie tak ... Za dużo gatunków razem ja sam planuje w 180 l zbiorniku trzymać tylko saulosi a ty masz tego pełno :) Taki misz masz nie wiem co będzie później bo napewno będą walczyc o rewiry pomyś jeszcze nad obsadą może da się jeszcze coś zwrócic.

Pozdrawiam Casper Hare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w twoim akwarium powinieneś mieć jeden gatunek, maksymalnie dwa mniejsze spokojne gatunki. Część twoich ryb to całkowici jarosze, część lubi przegryźć mięso i nie powinny być w jednym baniaku. Ilość ryb powinna się zamknąć na 8 sztukach (i tak mnie zaraz skrytykują że za dużo). Filtracja powinna być około 1000 litrów na godzinę nic mniej, a fan 2 to popierdółka a nie filtr.

Ryby masz młode dlatego jeszcze jakoś to wygląda, ale niedługo przestanie a ty będziesz wyławiał zwłoki podopiecznych.


Ogólnie widać że się starałeś i wydałeś na to kupę pieniędzy, niestety trochę w złej kolejności podszedłeś do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie. Hodowca u którego kupowałem mówił, że taka obsada jest ok (w sumie na początku polecał 15-20 sztuk na ten zbiornik), mówił, że 2+2 też wystarczy, bo on od 15 lat tym się zajmuje i zna temat - tak mi tłumaczył. Mieszka 5 km ode mnie i często u niego jestem. Inny hodowca do którego dzwoniłem też polecał 15-20 sztuk. W sklepach w których byłem mówili o 10 l na jedną rybkę. A które gatunki byście mi proponowali zostawić, a które oddać. Które do siebie nie pasują żywieniowo? Na zimę będę chciał założyć baniak 720 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki rosną bardzo dobrze i szybko, nawet szybciej niż u kolegi w 375 l, który nie ma takiego przerybienia. Mają koło 6-7 cm. Daje im spirulinę 36% Artemię, Wodzień, skorupiaki z czosnkiem, ochotkę. Pokarm 3-4 razy dziennie. mrożonki co drugi dzień na obiadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.