Skocz do zawartości

malawi 112 na 300l - prosze o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Wiem, że kilka podobnych tematów już było, ale jutro odbieram akwa i potrzebuje jako laik kilku porad na szybko. Mam akwa 112l, w nim pyszczaki takie, jakie sie akurat podobały, ięc są prawdopodobnie źle dobrane. Zamowiłem wiec 300 l, eheim 2228, grzalke eheim jager 300w i napowietrzacz. Teraz potrzebuję waszej pomocy - czy ten filtr wystarczy, jakie podłoże kamienie i wszystko to, o czym prawdopodobnie nie mam pojęcia. Piasek chciałbym biały kwarc, do tego wapień filipinski. Bardzo proszę o dobre rady. Dzięki

Opublikowano

Filtr bardzo dobrze wybrany, napowietrzacz całkowicie zbędny, zamiast niego wewnętrzby filtr z gąbką o przepływie <1500 L/H. Piasek i wapienie jak najbardziej mogą być.

Opublikowano

Biały kwarc,białe filipińczyki...wszystkie nieczystości będą widoczne jak na tacy.Światło będzie się odbijać od podłoża co może mieć wpływ na zachowanie ryb.Dla mnie osobiście najgorszy zestaw,ale to jest tylko moja opinia ;) Lepiej zastosować ciemniejszy piach(kreisel,budowlany) i skały piaskowca czy zwykłego wapienia.

Opublikowano

dzieki za odp.potrzebuje jednak dokladniejszych instrukcji,celem ominiecia bledow.dotychczasowe akwa 112l sprzedaje w calosci.wydaje mi sie,ze mam pomieszane z poplatanym.rybki-zolte,pomarancz,zolte z czarnym pasem podluznym,granatowe z czarnym pasem podluznym i biale ;)ok 15 w sumie.sa w tym 112l od roku,wiec pe

wnie skarlowacieja.chyba zaczne to nowe stawiac od zera.wiec 1.urzadzanie.co najpierw,styropian,kamienie i dopiero piach?ile kamienia? 2.montaz urzadzen. Ok to łatwe,ale czytam tu o roznych sposobach ustawienia strumienia wody grzalki itp. 3.czy filtr wewn jest konieczny? Co to znaczy zasypac filtr ceramika i czy przy moim eheim 2228 mnie to dotyczy? 4.oswietlenie. Jakie te swietlowki? W tej pokrywce wromak sa chyba 2x36w. 5. Testy.kiedy robic,jakie,jakie powinny byc wyniki? 6.obsada.kiedy wpuscic ryby.czy wykorzystac cos z tego,co mam czy raczej nowe?7. Jedzonko.poleccie cos odpowiedniego.8.inne sugestie i info,o ktorząh nawet pojecia nie mam.z gory dziekuje za Wasza pomoc.

Opublikowano

1.Dokładnie tak.Ile kamienia,to zależy od Twojej weny twórczej :D

2.Dojdziesz do optymalnych ustawień metodą prób i błędów.

3.Lepiej jak jest filtr wew.W ceramice osiedlają się bakterie odpowiedzialne za rozkład amoniaku w azotyny oraz drugi rodzaj bakterii przemieniające azotyny w azotany.

4.JBL marine day,Arcadia marine white lamp.

5.Na starcie baniaka co kilka dni.

6.Zarybiamy gdy cykl azotowy się ustabilizuje.Nie znasz łacińskich nazw swoich ryb więc nie wiem co ci tam pływa...

7.Pokarmy firm NF,Dainichi,O.S.I.,Aargent

8.Wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania są w Faq lub na forum,wystarczy poczytać a nie zadawać w kółko te same pytania.

Opublikowano
Biały kwarc,białe filipińczyki...wszystkie nieczystości będą widoczne jak na tacy.Światło będzie się odbijać od podłoża co może mieć wpływ na zachowanie ryb.Dla mnie osobiście najgorszy zestaw,ale to jest tylko moja opinia ;) Lepiej zastosować ciemniejszy piach(kreisel,budowlany) i skały piaskowca czy zwykłego wapienia.


pozwolę się nie zgodzić jeśli chodzi o jasne kamienie. W normalnie rozwijającej się wodzie,szybko obrosną okrzemkami,a później innym gloniastym ustrojstwem i będzie ciemne jak wszystko inne.

Ale wg mnie filipińczyki wyglądają strasznie nienaturalnie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.