Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium 240l - początkujący


teh.mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

.....nie znam z autopsji ani tego akwarium ani tego filtra w pokrywie. Ale warto zastanowić się dlaczego nie jest popularny w naszym biotopie . Chyba ,że odezwą się koledzy którzy takowe akwarium posiadają i będą mogli coś autorytatywnie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzie na samo akwarium bo jest to zbiornik w zasadzie profil bo boki i przód wykonane są z jednego kawałka , a czytając na temat akwa profili, piszą ludzie że zniekształca obraz ,także może odpuścić ten zestaw a skupić się na prostokątnym i samemu poskładać części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poradziłem Ci w swoim pierwszym poście, że raczej rozejrzałbym się za szklarzem, który zrobi Ci akwarium i za pokrywą, którą możesz zrobić nawet sam. Jeśli poszukasz na forum, na pewno znajdziesz tematy o tym, jak to zrobić, masz wtedy dużo więcej możliwości jeśli chodzi o oświetlenie i cały inny osprzęt bo ten, który jest wsadzany do gotowych zestawów, najczęściej nie za bardzo się nadaje, a już na pewno nie do takiego biotopu jak Malawi. Co do tego profilu się nie wypowiem bo nie miałęm styczności, ani nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzie na samo akwarium bo jest to zbiornik w zasadzie profil bo boki i przód wykonane są z jednego kawałka , a czytając na temat akwa profili, piszą ludzie że zniekształca obraz ,


....ale pisząc o akwariach profilowanych mamy namyśli takie gdzie boki są węższe od części środkowej . Czyli przednia szyba jest w kształcie łuku . I tu faktycznie wg mnie gorzej się patrzy w takie akwarium .Kiedyś takowe posiadałem..teraz zdecydowanie odradzam . No i " dzięki " tak profilowanej szybie tak naprawdę objętość akwarium jest mniejsza jak w prostokątnym niby o tych samych wymiarach.

Ale akwarium pokazane w linku jest prostokątne. Tam tylko narożniki z przodu są lekko półokrągłe co pewnie nie zniekształca tak jak typowe profilowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT, ale dziwna sprawa, bo Andrzej zacytował kolegę Mirokusa, a w tabelce napisane jest, że mnie...


..sam nie wiem jak to się stało:). A co do zniekształcenia to jest akurat normalne gdy patrzysz poprzez narożnik .Spójrz poprzez narożnik w swoim :) Profilowane o taki jakim ja pisałem działa na zasadzie soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie chcąc zakładać kolejnego tematu o tej samej tematyce postanowiłem podpiąć się pod ten :-) Zamierzam kupić akwarium 240l. Od kilku lat posiadam akwarium 60l przy którym pracuje klasyczny eheim 2211 (300l/h). Ponadto do nowego akwa chcę kupić kubeł JBL E1501 i tu mam pytanie: czy przy tym filtrze jest jakaś szansa wykorzystać mojego starego eheima czy lepiej kupić dodatkowy filtr wewnętrzny np. aquael 1500 turbo ew. czy wystaczy sam JBL e1501? Szafkę pod akwarium będę starał się zrobić samemu tak jak pokrywę. Pozostałe akcesoria jak podłoże, tło czy oświetlenie według tego tematu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ten eheim raczej się nie nada, ma za mały przepływ, aquael to dobry wybór, ale skłaniałbym się raczej na Aquael Circulator 2000 (bez tego koszyczka na ceramikę, sama pompka), sam JBL nie wystarczyłby żeby ogarnąć razem z biologią, mechanikę. I tu drobna rada, jak już sam wszystko będziesz robił, co się chwali ;) to postaw sobie 300 litrów (120x50x50) niby tylko 10 cm różnicy w szerokości, ale im więcej tym lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.