Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kuszemno wylot z lewej strony w odległości jakiś 8 cm od tylnej ściany, skierowany w dół, w kierunku przeciwległej szyby, z odchyleniem w kierunku prawej strony. Fbf nie porusza około pół centymetra piachu na spodzie korpusu, ale nie mam zamiaru się tym przejmować. Filterek cichutki, a jego moc w porównaniu do poprzedniego kubła (eheim 2226 950l/h) jest piorunująca.

Perez wiem że nie do końca to wyszło, myślałem że będzie lepiej. Na razie zostaje, może za jakiś czas zmienię na jakieś większe kamole w mniejszej ilości. Układ ze zdjęcia i tak już jest zmieniony, ale nadal to nie jest to co chciałem. Kamole kupowałem na składzie kamienia po 45 groszy kilogram więc stresu nie ma.

Opublikowano
Wiesz, że przez ten kranik do podmianek, Ty nie możesz dolewać wody ? No chyba, że nie miałeś takiego zamiaru ;)

Filtracja bardzo porządnie wykonana. Kawał dobrej roboty.



a czemu nie może nalać wody ?

Opublikowano

Po zakręceniu zaworu na wejściu do filtra woda popłynie przez pompę->fbf ->matrix do wylotu do zbiornika. W sumie się zastanawiałem, ale woda pójdzie w dobrą stronę pompą więc nie bardzo wiem o co chodzi, tyle że wypada zakręcić fbf i puścić bypasem

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ceść. Widzę, że temat troszkę został zapomniany a szkoda bo wnosił bardzo wiele ciekawych informacji. Możesz Mi powiedzieć jak srawuje się filtr po zarybieniu akwarium. Jak wygląda sprawa z wymianą tych dwóch pierwszych wkładów równoległych, czy wymieniasz je razem czy na przemian i czy fbf spełnia swoje zadanie jako filtr biologiczny. A jeszcze jedno czy zmienił Byś coś w tej instalacji na podstawie zebranych doświadczeń.

Opublikowano

Witam, Astek trochę jeszcze za wcześnie aby móc odpowiedzieć na większość twoich pytań. Zbiornik jest zalany dopiero od miesiąca, cykl nitryfikacyjny, pomimo dolewania bakterii startowych jeszcze się nie zamkną, więc nie jestem w stanie powiedzieć jak się FbF ani nawet Matrix sprawdzają. Z uwagi na powyższe nie wymieniałem jeszcze sznurków, wydajność filtra (pomimo sporej ilości piachu w pojemnikach ze sznurkami, oraz ogólnego zabrudzenia wkładów) jest więcej niż satysfakcjonująca. Wkłady sznurkowe są bardzo dobrym miejscem dla bakterii nitryfikacyjnych, więc początkowo do czasu pełnej dojrzałości zbiornika planuję wymieniać je naprzemiennie, później oba razem. Co do budowy to ogólne założenie było słuszne i sprawdza się w praktyce (podmiany wody). W moim przypadku szafka pod zbiornikiem nie była budowana z myślą o takiej instalacji tylko o filtrze kubełkowym, więc ilość miejsca we wnętrzu szafki była tragicznie mała żeby zmieścić w niej instalację, ale udało się. Ogólnie polecam to rozwiązanie bo naprawdę fajna sprawa. Jedyną rzeczą nad jaką można by pomyśleć jest fakt zastosowania pompy C.O. W przypadku pompy regenerowanej koszty są niskie więc nie ma nad czym myśleć. Gdybym miał kupować nową, wolał bym poszukać akwarystycznej pompy obiegowej o wydajności 3000-4000 L/H

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.