Jump to content

Transport


suchy

Recommended Posts

Witam w mojej miejscowości jest problem z zakupem fajnych pysi, czy jest możliwość żeby kupić ryby u kogoś z kolegów i przesłać je np. pocztą. Podobno, tak słyszałem jest sposób na przesłanie ryb na większe odległości no i oczywiści jeżeli ktoś się orientuje jakie są koszty i jak to wszystko wygląda. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pocztą nie polecam bo nawet paczka priorytetowa może iśc zbyt długo, tak samo kurier typu DHL i inne też realizują dostawę w ciągu 48 h od nadania a to jest za dużo tym bardziej w zime kiedy oni potrafia takie przesyłki wozić np tylko pod plandeką.

Najlepszy sposób to przesyłka konduktorska PKP czyli nadawca przed odjazdem pociągu nadaję przesyłke a odbierający czeka już na dworcu i odbiera ją bezpośrednio z pociągu, to włąsnie w ten sposób jest realizowana większosć przesyłek akwarystycznych. Jak jest problem z pociągiem zostaja jeszcze autobusy PKS jeżeli jes jakieś bezpośrednie połączenie wtedy wystarczy tylko zagadać z kierowcą czy weźmie przesyłke i ile by za to chciał.

Pozostaje jeszcze kwesja opakowania bo wiedomo zę ryby w szczelnych workach z wodą ale te worki należy włożyć albo w takie specjalne kartony styropianowe albo wyłożeć styropianem wszystkie ścianki zwykłego kartonowego pudła.

Link to comment
Share on other sites

Oficjalna droga - przesyłka konduktorska PKP . Dla firm to zasadniczo jedyna droga bo PKS nie wystawia FV na taką ''umówioną'' wysyłke ... ale prywatnie jak najbardziej .

Sposób pakowania - najlepiej zaopatrzyc się w trasportówkę .

Ryby - nie karmić przed wysyłka minimu jeden dzień , nie dawac zbyt duzo ryb do worka , nie podawać tabletek tlenowych ,mozna dodać np. zeolit i preparat chroniacy tkankę sluzową .

Trzeba pamiętac o zgodności danych osoby opisanej jako adresat i odbierającej .

Jeżeli paczka ''zniknie'' nalezy spisac protokół i szukac na dyspozytorniach gdzie trafiają ''nieodebrane '' paczki .

Nalezy być w kontakcie z nadawcą .

Przy wysyłkach PKS - poprosic przy nadaniu o to by ryby były w przedziale pasażerskim i kierowca nie wrzucał ich do przedziału bagażowego .

Transportowkę nalezy szczelnie zakleić , dokładnie i czytelnie opisać - zarówno nadawca - jak i adresat . Najlepiej podać numery telefonów .Jesli chodzi o pocztę czy kuriera - nie ma relanych możliwości wysyłanią tymi drogami przesyłek . 48 godzin to teoria - w praktyce to ogormne ryzyko . Kurier może dowieść paczke nawet po kilku tygodniach ,a odpowiedzialnośc firm kurierskich jest zerowa w tym przypadku bo zasadniczo im nie wolno przewozic żywych zwierzą ,a co za tym idzie robimy to wyłacznie na własną odpowiedzialnośc .

Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...

Odkopie temat sorry ,ale po co zakładać nowy?..


Przerabiam temat wysyłki rybki Gdynia -Łódź (ja mam na sprzedaż a propozycje dostałem o zakupie )


W opisie

http://www.intercity.pl/?page=przesylki_konduktorskie

Cytuje:


Z przewozu są wyłączone:


 • rzeczy niebezpieczne lub mogące wyrządzić krzywdę osobom lub mieniu,

 • zwłoki lub szczątki zwłok ludzkich,

 • pieniądze, papiery wartościowe, kosztowności, rzeczy szczególnie cenne, przedmioty mające wartość naukową lub artystyczną,

 • broń palna,

 • żywe zwierzęta,

 • rzeczy, których przewóz jest dozwolony na szczególnych warunkach - bez zachowania tych warunków,

 • rzeczy, których przewóz jest zabroniony na podstawie odrębnych przepisów.To jak to w końcu jest ??

Link to comment
Share on other sites

Prezes666 dobre a w łodzi oddadzą szkielet :P


Poza tym nie musisz mu się spowiadać że w kartonie są worki z rybami a rewidować nie będzie.

Tak zgadza się , tylko jak postawi w przeciągu lub zimnym miejscu to się "przeziębić może rybka" .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
  • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
  • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
  • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
  • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
  • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • A nie myślałeś nad przykryciem zbiornika? Płyta Gutta Płyta Hobbyglas gładka przezroczysta 2 mm świetnie się sprawdza. Minus trzeba z niej usuwać kurz. łatwo w niej wyciąć miejsce na węże itp.
  • Na pewno to zrobię, nie wiem jeszcze jaką metodą, ale na bank nie będę tracił tego ciepła. Mam przygotowane dwa odpływy, jeden do kanalizacji, drugi bezpośrednio do zbiornika 10k L zakopanego na podwórku. Do tego same zbiornika będzie odpływ deszczówki z dachu i podwórka. Z wielu względów przydomowa oczyszczalnia zamiast włączenia do sieci kanalizacyjnej. Długo nad tym myślałem i rozmawiałem z wieloma osobami, które mają przydomowe oczyszczalnie i według mnie, nie ma lepszej opcji. Dodatkowo w moim przypadku wybudowanie przyłącza i jego późniejsza obsługa to kosmos. Rozprawiam o tym z człowiekiem od rekuperacji. Chętnie bym odebrał powietrze z nad zbiornika, poza ciepłem z parowania jest jeszcze oświetlenie wiec sporo energii, ale wilgotność nad akwarium będzie >90% i nie wiem co na to rekuperator i przewody wentylacyjne. Trwa narada w tej sprawie  
  • @bojack Co do hajsu/ekologii pomyśl, kiedy dom nie gotowy o... 1/ wymienniku ciepła do podmiany - 10 l/h to może być zimą jakieś kolejne 125 kwh/mc jeśli nie więcej....  A rozwiązanie proste... u mnie rura w rurze -wężyk od osmozy w rurce igielitowej. Tylko do 10l/h już większa długość się przyda no i dobrze to zaizolować trzeba..... 2/ wykorzystaniu wody ściekowej Oczko wodne ? Zbiornik do podlewania ogrodu ? Regeneracja dolnego źródła PC ? 3./ Oddzielny punkt poboru jeśli jest kanalizacja... ? 4/ Jak z wentylacją ? Nowe domy żeby spełnić normy raczej muszą mieć rekuperację.  Plan z odzyskiem wilgoci czy bez ? Wyciąg nad akwa? Straty energii przez parowanie mogą być spore.
  • To skąd bierzesz hajs na prąd i żarcie też mają w DDD   Konkluzja jest taka, że na dole robię maksymalnie niską wylewkę zachowując parametry cieplne, tak, aby w przypadku chęci zrobienie sumpa były jakieś opcje co do wysokości. Reszta później, ale filtracja wewnątrz zbiornika jest kusząca z wielu względów.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.