Jump to content

Kiedy młode Salusi wpuścić do głównego zbiornika?


Wentyl

Recommended Posts

Witam. Mój baniak to 240l, obsada 2+5 Saulosi, posiadam kotnik 30l do którego, pryekadam samice po 3 tygodniach inkubowania. Samica od 3tygodni jest już w głównym zbiorniku. Mode są już 3cm podrostkami. Dziś wpuściłem 3 szt. natychmiast dominujący samiec je pożarł Kiedy młode Saulosi wpuścić do głównego zbiornika?

Link to comment
Share on other sites

Moderatorzy, Coś nie tak dzieje się na forum. Rozpoczynam temat, po czym inni dołączają się do dyskusji zupełnie w innym temacie. Nie rozumiem flaczak z kotnikiem dzieli się wiadomościami "biznesowymi". Nie poznaje forum. Gdzie ład kultura pytań i odpowiedzi? Dzięki eljot12 i slawek gorol za konkretne podpowiedzi. Jutro zamierzam zrobić małe przemeblowanie w baniaczku i późnym wieczorkiem przeprowadzić młodzież.

Link to comment
Share on other sites

3cm to juz spory podrostek taki jak jest dostepny w sklepach watpie zeby saulosi zjadl rybe takiej wielkosci,skoro piszesz ze samica wypuscila je okolo 3 tyg.temu (tak wynika z Twojego postu) watpie zeby mialy 1 cm...

Link to comment
Share on other sites

@elozox

mi też coś tu nie gra , facet chyba ma 'oko wędkarza' mam hodowle i daje pyszczaki do zoologa, i zanim bd. mieć te 3cm to dobre 3miesiące mijają.

Elongatusy rosną w nieskończoność, w 3miesiące ledwo mają 1,5cm ,haplo i red redy dopiero mają 3cm a maigano i yellowki 2,5cm : )

Link to comment
Share on other sites

@elozox

mi też coś tu nie gra , facet chyba ma 'oko wędkarza' mam hodowle i daje pyszczaki do zoologa, i zanim bd. mieć te 3cm to dobre 3miesiące mijają.

Elongatusy rosną w nieskończoność, w 3miesiące ledwo mają 1,5cm ,haplo i red redy dopiero mają 3cm a maigano i yellowki 2,5cm : )Zależy czym i jak karmisz , jak podmieniasz wodę itp.

Link to comment
Share on other sites

Nie ważne czym ani jak karmi, a tym bardziej nie ma tu nic do rzeczy podmiana wody. Nie ma szans żeby świeżo wypuszczony narybek w 3 tygodnie miał 3cm.


Czytaj uważnie...

Nie napisałem , że 3 tygodniowy narybek ma 3 cm a napisałem co ma wpływ na wzrost młodych ryb.

Jak byś przeczytał uważnie to widział byś na jaki post odpowiedziałem...


A jak nie wiesz jakie czynniki mają wpływ na wzrost ryb to lepiej nie pisz w taki sposób .

Link to comment
Share on other sites

Kolego sengabay alias Malpat alias...

Jak byś przeczytał uważnie to byś zauważył że nie uogólniałem .... . Owszem te czynniki mają wpływ na wzrost ryb. Tylko w tym konretnym przypadku nie ma szans na tak szybki wzrost narybku bez względu na to czym je kolega karmi ani jak je karmi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
  • I tak trzymaj. Nie ma najmniejszego sensu. Nie są.  Redy mają taką budowę a maingano wygląd super.
  • Po piątkowym tarle BB jednak nie odpuścił Ciapatej, cały czas była i jest przez niego nękana. Uczestniczy w tym także samiec Alfa Perlmutta (zaleca się do niej i ją pogania) oraz jej największa konkurentka samica O (Pomarańczka). Czasami obserwuje jak w trójkę ją gonią. Sytuacja trochę mnie niepokoi bo do oprawców dołączyła jeszcze kolejna samica Metriaclimy (mniejsza OB). W 4 dniu inkubacji podobnie jak poprzednio Ciapata nie ma już ikry, ewidentny skutek nękania. Już miałem ją odławiać i przekładać do kotnika aby uniknąć zamęczenia. Teraz przynajmniej może się pozostawić i walczyć z samicą O co właśnie ma miejsce.   Mam następujące przemyślenia: - Metriaclimy E. Minos Reef to niezłe wariaty, zarówno samce jak i samice, w przypadku tego gatunku więcej samic na danego samca może nie dać większego „spokoju”, może być wręcz odwrotnie - największy błąd świeżo inkubującej samicy? Ponowne wpłynięcie do groty samca, nakręca go jeszcze bardziej i bardziej   - dobrze mieć samce, które wzajemnie się temperują, w moim przypadku prawy samiec Hary, który jak mu się chce to pogoni BB ze swojej części zbiornika - agresja napędza agresję - im dłużej obserwuje moje szkiełko na tym przymusowym wolnym, tym więcej mam w sobie emocji (mocne epitety i określenia typu „pogoń dziada”, „walcz”, „dobrze”, masakra… 😅 - przydałby się większy baniak, obecny wydaje się za mały Z pozytywnych rzeczy, wielkie zaskoczenie - wczoraj zauważyłem dwa nowe maluchy w szczelinach skalnych, w miejscu gdzie przypuszczałem, że matka Hara wypuszcza „trupki” po tak długiej inkubacji. Próbowały wypływać po jakieś jedzonko w czasie karmienia. Bije się w pierś i zastanawiam: - na ile może wystarczyć woreczek żółciowy dla takiego malucha skoro przeżył  39 dni? - czy będąc w pysku narybek jest w stanie pochłaniać drobinki pokarmu z zawiesiny która dostaje się do jamy gębowej matki?
  • 20 ppi 15 x15 cm i przez całą dl. akwa. Coś tam zajmuje, ale tak to już jest z hamburgami. Nie mam piachu, wszystkie moduły puste i otwarte z tyłu, więc w sumie na jakąś stratę sobie mogę pozwolić. Ale za to żadnych już mechaników, cyrkulatorow itp.  No i jeżeli sprawdzi się tak jak ten, z którego brałem wzór to temat kompletnie bezobsługowy i co dla mnie szczególnie ważne dość bezpieczny. Bardzo często mam kilkudniowe wyjazdy, a tutaj awaria jednej pompy nie stanowi wielkiego problemu. Nadal działają dwie i filtracja pracuje.
  • Ile gęstości ppi ma ta gąbka? Zapchania bym się nie obawiał, przy takich rozmiarach z 5 lat wytrzyma  No chyba że jest gęstość jest ppi 40 np. to wtedy szybciej się zapcha. 
  • Witam. Posiadam filtr eheim 4+ 2273 jako biolog i zastanawiam się czy jest możliwość wymiany pojemnika/komory filtra na wiekszy użyć tylko głowice 
  • Ile ten wałek ma wysokości i szerokości? Masz może zdjęcie z góry jak to wygląda? To leci na całej długości bezpośrednio przy tle?    Ja mam obawy co do ilości miejsca ile to zajmuje, ale może niepotrzebnie?
  • W sumie, to przecwiczylem temat w 400. Przy 2 litrach gąbki na 100 litrow, nawet w przerybionym baniaku nie dotykam hamburgow. Jedyny raz, kiedy faktycznie spadł mi poziom wody był, jak przez złe światło zarosła mi gąbka glonami z zewnątrz. Jakis półtora roku nie ruszałem wcale i działa. A nawet jakby, to wbrew pozorom nie będzie to wielki problem. Deko z modułów. Rozebrać znacznie.latwiej niż naturalne gruzowisko. A gąbka 4 cm, ale z dwóch po 2 cm. I podzielona tak, że dość łatwo się demontuje, więc zakładając, że jednak taka konieczność będzie, wierzchnia warstwę mogę wypłukać. Ale nie wydaje mi się, żeby była taka potrzeba. 
  • Ok, dopiero teraz, po bliższym przyjrzeniu się, zauważyłem trzeci wylot. Mam podobne odczucia jak Agnieszka @suricade przecież gąbka kiedyś musi się zapchać, co wtedy? Będziesz rozbierał cała aranżację? 
  • Pompy są trzy. Jeszcze jedna po środku. Więc będzie ok. W sumie to prawie kopia z baniaka, który oglądałem, tylko tam było 2,5 metra długości a u mnie jest 2.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.