Jump to content

kilka pytań z prośbą o odpowiedź


Recommended Posts

Witam,

Mam w 200 l stadko yellow 7 sztuk i c. afra likoma też 7 - jakoś tak wyszło :-). Żółtki są większe, od 5 do 7 cm, afry to jeszcze dzieciaki od 3 do 5 cm. Pupile rosną a yellowy już się wybarwiają. I w związku z tym mam kilka pytań:

1. Jakie układy powinienem zostawić po redukcji?



Fotki usunąłem. Z identyfikacją zapraszam do galerii - niezidentyfikowane. Gorol

Link to comment
Share on other sites

Miałem kiedyś Afry i wyglądały dokładnie tak samo jak te Twoje na zdjęciu. Wszystkie samiczki takie były jak już dorosły. Twoje są za małe, żeby jeszcze rozróżnić płeć. W naturze pyszczaki przeczesują glony w poszukiwaniu drobnych skorupiaków. Nie dziw się, że skubią kamienie. Mimo, że są mięsożerne, ja swoim wrzucałem od czasu do czasu spirulinę, szpinak i rozdrobniony groszek. Ty też lubisz schaboszczaka z sałatą ;) Możesz też kupić im specjalny pokarm mięsny z czosnkiem na lepsze trawienie. Co do zdjęcia trzeciego, to ten na pierwszym planie to stuprocentowy samiec dominant. Co do dwóch pozostałych, niech się wypowiedzą bardziej doświadczenie Malawiści. Jak dla mnie, ta po lewej, ta na błękitnym tle, to samiczka.

Yellowka, którego kiedyś miałem posądzałem o to, że jest samcem. Miał atrapy, lekko zaczernione płetwy i uznałem, że jest zdominowanym samcem. Jakież było moje zdziwienie, gdy pewnego dnia zauważyłem w jego (jej) pysku ikrę. Można się pomylić.

Link to comment
Share on other sites

Marcepan,

Ta po lewej właśnie złapała za pysk samca, no może odwrotnie, ale przepychają sie na grotą z wapienia. :o

To ona może jednak też jest "on"?



Nie ma zdjęć, trudno wyrokować :( Wrzuć je w odpowiedni dział, tam Ci pomogą.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Posty

    • Dzięki za wskazówki! Ryby mają się dobrze, są baardzo głodne (nie karmię) i żywotne. Póki co nie widać żadnych oznak wysokiego stężenia NO2, za to zrobił się całkowity porządek na dnie akwarium. Wynik z dzisiaj to 1.  Jestem w trakcie podmiany 50% wody i po tym sprawdzę jak wyglądają parametry.  Zamówiłem tez 6 ampułek prodibio biodigest i Sera Toxivec, wiec jutro będę działał dalej. Jeszcze mam dwa pytania: 1) Czy teraz codziennie mam podmieniać wodę, czy na razie obserwować parametry i czekać? 2) PH w akwarium wynosi 7,5. Czy to PH jest odpowiednie dla Malawi czy mam po podmianach dosypywać sól niejodowaną? Czy warto tą sól dosypać w większej ilości żeby usprawnić proces zbijania NO2 (czytałem na forum, ze niektórzy tak robią).
    • Wlewam wodę do Akwarium ustrojstwem i zdecydowanie przyspiesza to proces - super rozwiązanie Cały zestaw zakupiłem z polecanych linków, jednak chciałbym go ulepszyć dodając na wyjściu kranik.  - Który gwint mam dokupić, żeby to rozbudować i żeby pasował do tego zestawu? (Jeśli to nie problem to byłbym wdzięczny za link do Allegro razem z tym kranikiem) - Czy są jakieś zatyczki blokujące wypływ wody z tej rurki po zakończeniu procesu napełniania zbiornika?  Z góry dziekuje za pomoc
    • wielkość zbiornika - 375l pozwala na 4 gatunki mbuny, więc jak wolisz
    • Dziekuje za odpowiedz , a jak by kupić po 8 sztuk i dolozyc czwarty gatunek ? 
    • Kup po 10 sztuk młodych z każdego gatunku i zobaczysz, co z tego wyniknie. Może uda się utrzymać jakiś układ wielosamcowo. Saulosi to obecnie chindongo, a maingano - pseudotropheus cyaneorhabdos.
    • Super dziękuję serdecznie za odpowiedź , tak myślałam ale wolałam się upewnić . A bakterie dolewamy na następny dzień od czyszczenia na cały litraż akwa ? Jeśli się nie mylę. Pozdrawiam Serdecznie i dziękuję za pomoc.
    • narazie planowana obsada to  Pseudotropheus saulosi Melanochromis maingano Labeotropheus trewavasae Thumbi West   w jakiej ilosci byscie polecali taka obsade ? 
    • Piasku tak naprawdę wcale może nie być. Zerknij na filmy z jeziora, z lokacji gdzie pływa mbuna. Tam jest kamień na kamieniu, piasku najczęściej zero. A że pyszczaki z grupy mbuna kopią.. owszem, bo w ten sposób oczyszczają sobie miejsce pod tarlisko.
    • Taka uwaga, b.ostre krawędzie kamyków do lekkiego spiłowania, stępienia.
    • Bartek dzięki za szybką odpowiedź 😀Ten temat, który cytujesz przerobiłem w całości. Potrzebuję konkretnej instrukcji,krok po kroku,jak" krowie na rowie". Jestem pokolenia Pana Adama Słodowego 😉 Nie mam dwóch lewych rąk,ale jednak potrzebuję konkretnej instrukcji,w miarę szczegółowej,typu bierzemy deseczkę A i przykręcamy do deseczki B😃 Może idę na łatwiznę,ale nie dam rady sklecić takiego filtra po lekturze tych prawie 180 stron,choć czytałem z czystą przyjemnością 😐 Chodzi mi o konkretną instrukcję krok po kroku 😃 Podziwiam pomysłodawców, konstruktorów tego sprzętu 👍,jestem pod wrażeniem możliwości i zarazem prostoty działania tego filtra. Może ktoś z konstruktorów,lub użytkowników miałby jakąś zwartą i w miarę dokładną instrukcję montażu,budowy takiego sprzętu 🤔 Z pozdrowieniami 😃👍        
  • Topics

  • Images

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.