danielj Opublikowano 9 Czerwca 2011 #11 Opublikowano 9 Czerwca 2011 Biolog , biolog.... A jaką będziesz miał obsadę? Ja w 720l miałem e700i wystarczał , Ty do 126 chcesz e900? A po co?
oleey Opublikowano 10 Czerwca 2011 #12 Opublikowano 10 Czerwca 2011 Ja w 720l miałem e700i wystarczał , Ty do 126 chcesz e900? A po co? Na początku przepływ można przydusić, a potem, jak spadnie wydajność filtra, odkręcić na maxa. Poza tym przy przerybieniu akwa taki kubeł może się przydać.
Perez666 Opublikowano 10 Czerwca 2011 #13 Opublikowano 10 Czerwca 2011 Poza tym przy przerybieniu akwa taki kubeł może się przydać. Chodzi o to by nie przerybiać zbiornika. Ja bym wziął JBL e700,w zupełności wystarczy na te kilka rybek.Chyba że w planach masz przesiadkę na większy baniak to wtedy e900.
danielj Opublikowano 10 Czerwca 2011 #14 Opublikowano 10 Czerwca 2011 Hmm , jak chcesz przerybić to 126 l? Dać 40 ryb? Bo u mnie w 720 maksymalnie było 42 ryby i dawał radę , w tym ładne kobyły red finów z odłowu , a taki samiec jak walnie kupsko to solidnie. E700 w zupełności jako biolog do 450l wystarczy, oczywiście przy normalnej obsadzie. I nie mam sensu ograniczanie przepływu. Większy przepływ , większe natlenienie złoża , więcej pożywki dla bakterii , większa ich populacja, lepsza filtracja.
robn2 Opublikowano 10 Czerwca 2011 #15 Opublikowano 10 Czerwca 2011 Mam w 112 l. ponad rok Unimax’a 250 Professional i AquaSzut’a Turbo 750 ponad 2 lata i oba sprawują się bardzo dobrze. Unimax jak do tej pory pracował z 2 koszami ceramiki, 1 koszem zeolitu, i 1 koszem z watoliną + prefiltr z grubej gąbki, i przez ten czas nie zauważyłem jakiegoś wyraźnego spadku przepływu. Myślę że bez problemu poradzi sobie jako biologiczny w 126 l, według mnie ma też inne zalety – „topornie” ale solidnie wykonany, łatwy w obsłudze, bardzo pojemny, nasz krajowy czyli w razie jakiejś awarii łatwy dostęp do tańszych części zamiennych mały pobór mocy tylko 11 W. Natomiast AquaSzut’a używam obecnie rzadko, głównie z koszykiem wypełnionym węglem, potrafi zrobić wir nawet jak ma założoną drobną gąbkę więc też powinien sobie poradzić, ma też inne zalety - jest cichy i mało pobiera mocy tylko 5,5 W, wadą jest nie zbyt mały rozmiar. Standardowy koszyk jest przystosowany głównie pod paski waty, które strasznie szybko się zapychają i trzeba je często wymieniać polecam zamiast tego zwykłą gąbką za parę złoty (pasują idealnie do tej rurki ssącej z koszyka). Przejściówke z końcówką do napowietrzania można zdemontować i w_ogóle nie używać napowietrzania, posiada też w zestawie końcówkę do rozpraszania wypływu, regulacja ciśnienia i kąta wylotu też jest wporządku. Bez problemu poradzi sobie w 126 l. Jak uznasz, że jest za duży wir to można tanio dokupić deszczownie i coś pokombinować (ja tak używałem do póki nie kupiłem Unimaxa). ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Przepraszam, ale podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego o tych samych filtrach. Przymierzam się do zmiany szkła na 120x40x50 – 240 l, i mam też wątpliwości co do tych filtrów. Unimax - to wydaje mi się, że powinien dać radę, czy wykorzystać go jako biolog (4 kosze ceramiki) czy biologiczno-chemiczny (2 kosze ceramiki i 2 kosze zeolitu) i czy w ogóle wystarczy do takiej pojemności ? AquaSzut T750 to do 240l, może być już za mały, pytam bo nie wiem czy go nie wydać razem z tą 112 ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się