Skocz do zawartości

dobór filtracji


Kuszmeno

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej pompie to puścić


Grundfos 25-40 lub Omnigena 25-40.


jakiej wielkości te korpusy


Standard 10"


Takie były by dobre, koszt i do wielokrotnego użycia ?


U mnie po zmniejszeniu obsady sznurek 100um starcza na ok.miesiąc(po dwóch tygodniach odwijam połowę).50um(za pompą) nie pamiętam kiedy wymieniałem :P


Co do rurek pcv to szersza na wlocie i wezsza na wylocie ?


Całość na 3/4" lub na wężach 19/27.Ja mam to połączone,przy korpusach i pompie mam węże a rury przy wlocie i wylocie.Spłaszczyć wystarczy samą końcówkę wylotu.


Jakiś sprawdzony sklep online gdzie można to zakupić, firma ma jakieś znaczenie ?


Wszystko znajdziesz na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy dalej... popatrzyłem sobie te pompy i w samej cenie jest przepaść, grundfos jest ponad 2 razy droższy. Nowego poniżej 300zł nie znalazłem, omnigena idzie kupić za 100zł z groszami. To że droższe nie znaczy że lepsze ale nie wiem jak to wygląda w tym przypadku. Jest sens przepłacać ? Jak to wygląda z waszego doświadczenia ? a może używka ?


no i doczytałem się... grundfos wg opisów na najwyższym biegu pobiera 45W energii, podczas gdy omnigena 72W. Z czasem zacząłbym dokładać do omnigena. Sam sobie odpowiedziałem... mimo wszystko 300 zł drogą nie chodzi no ale skoro to najodpowiedniejsza pompa to trzeba będzie sobie odżałować parę piwek kosztem rybek... no chyba że ktoś zna tańsze rozwiązanie, warto pchać się w używkę ?


Proszę używać przycisku do edycji postów.Perez666.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaka okazja Ci sie trafi.

Jeżeli kupisz tanio jakąś mało używaną to spoko, ale na takie okazje trzeba polować bo się rzadko zdarzają.

Na nową masz gwarancję i spokój jeżeli coś się zdarzy, z używkami nigdy nic nie wiadomo.


Wg mnie lepiej chyba jednak zainwestować w nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc klamka zapadła i idę w narurowce rezygnujac z filtra wewnętrznego oraz z biologa zastępując wszystko owym narurowcem. Planuje 3 korpusy, 2 mechaniki i biolog. Lepiej jeden mechanik przed a kolejny za pompa i na końcu biolog bo takie rozwiązania widzę u innych ? Co do pompy to jednak bardziej bym się sklanial do grundfosa. Wolę raz wydać i mieć mniejsze rachunki :) niby to nie tak duża różnica ale trochę tu trochę tam i się nazbiera. Jak macie jakieś porady co do narurowcow to zawsze z mila chęcią poslucham, w końcu sporo osób ma w tym duże doświadczenie a ja kompletnie zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Sys zrobił kiedyś porównanie grundfosa vs omni. I wyszło, że grundfos zwróci się po 5 latach.


Na chwilę obecną wygląda to tak:

Różnica w cenie - 150zł czyli 272kWh

Różnica w poborze:

I bieg = 8W

II bieg = 13W

III bieg = 27W


Grundfos zwróci nam się jeżeli używamy pompy na:

I biegu po : 272000/8=34000 godzin=1417 dni =3,9 roku

II biegu po : 272000/13=20923 godzin=871 dni =2,4 roku

III biegu po : 272000/27=10074 godzin=419 dni=1,2 roku


Jak wynika z powyższego pompa grundfoss powinna się średnio zwrócić po 2,5 roku pod warunkiem że za kWh placimy 0.55 zl.


Jak dla mnie Grundfos wydaje się być lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Sys zrobił kiedyś porównanie grundfosa vs omni. I wyszło, że grundfos zwróci się po 5 latach.


Na chwilę obecną wygląda to tak:

Różnica w cenie - 150zł czyli 272kWh

Różnica w poborze:

I bieg = 8W

II bieg = 13W

III bieg = 27W


Grundfos zwróci nam się jeżeli używamy pompy na:

I biegu po : 272000/8=34000 godzin=1417 dni =3,9 roku

II biegu po : 272000/13=20923 godzin=871 dni =2,4 roku

III biegu po : 272000/27=10074 godzin=419 dni=1,2 roku


Jak wynika z powyższego pompa grundfoss powinna się średnio zwrócić po 2,5 roku pod warunkiem że za kWh placimy 0.55 zl.


Jak dla mnie Grundfos wydaje się być lepszym rozwiązaniem.



Kunta nie wiem skąd wziąłeś te dane ale są one nieprawdziwe.

Różnica w cenie to 200pln.

Różnica w poborze:

I-13W

II-18W

III-27W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.