Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
jezeli chodiz o takie ustalenie wys przeze mnie-mianowicie to 10 cm kosztowaloby mnie niecale 4 tys wiecej,


Cholera, ja lubię dużo wydawać na hobby, ale gdzie

ty to akwarium zamawiałeś, u Svarovsky'ego? :-)


milc

Opublikowano

milc :shock:


tak to wlasnie wygladalo,wykonawca tez nie potrafil mi wytlumaczyc "roznicy" cenowej.Poczatkowo mialo byc 12mm,ale gdybym chcial podciagnac o te 10cm 8) stwierdzil ze bez 14 sie nie obejdzie,stad taka cena.Najlepsze w tym wszysstkim jest to,ze akwa jednak zostalo wykonane z 14mm :P (ustalone 12mm),no ale bez mojego 10 cm.Wiec suma sumarum-nie oplacila mu sie chciwosc,poniewaz i tak wykonal je z 14mm(dokladnie to pracownik) :shock: -nie ukrywam,ze mialem z tego powodu mala satysfakcje.Pozatym mam tez 3 letnia,na to wszystko gwarancje-sadze,ze to calkiem dobry uklad.Z drugiej strony na forum ktos napisal ,ze za 1050 placi sie 1200zl-tylko ja sie zastanawiam czy to akwa wytrzyma chociazby zalanie woda-no ale moge sie mylic.


Pozdrawiam :P

Opublikowano
Z drugiej strony na forum ktos napisal ,ze za 1050 placi sie 1200zl-tylko ja sie zastanawiam czy to akwa wytrzyma chociazby zalanie woda-no ale moge sie mylic.




Pisał to nombo a akwa sie trzyma bo ma je zalene i z rybami juz jakiś czas.

Zresztą u mnie podobnie bo przednia szyba ma wymiar 196 cm na 64 cm a więc jest stosunkowo wysokie i pojedyńcza szyba 12mm sprawdziła sie w zupełności Akwa troche mniejsze bo tylko 720 l poj i kosztowało 1290,- zł fakt że było to już jakiś czas temu i ceny zapewne poszły do góry ale w akwa tym mam wklejony komin + wywiercone otwory przelewowe a to też sporo kosztuje. Zresztą nie przesadzajmy z cenami bo pamietam tak z rok temu to standard aquaboro [fabryczna masówka] 200/60/60 kosztowało 990,- zł a nawt obecnie wystarczy wejść na strone sklepumalawi i już na początku jest tam pozycja 1050litrów 250/70/60h i kosztuje 1350 zł

a przy akwa nietypowych wszystko zależy komu zlecamy klejenie, jezeli jest to ktoś kto zajmuje sie klejeniem akwari zawodowo to jest wstanie to dobrze wyliczyć grubość szyby wzmocnienia itd i mi właśnie taki gościu co tyllko i wyłącznie akwariami się zajmuje zrobił to za te 1290,- natomiast u bardzo renomowanego szklarza który akwaria klei od święta i wolał wszystko na zapas dać tzn grubsze szyby więcej wzmocnień to oferte miałem za 2800,- na ten baniak a jeszcze inny powiedział że przy takim akwa to tylko klejona szyba bedzie oki i chciał 4200,- tak że jak widać rozrzut cenowy duży.

Nie da się ukryć że akwa z kejonki jest bezpieczniejsze ale czy warto tyle płacić ? myślę że jeżeli ma stać gdzieś gdzie jest narażone na uszkodzenia czyli obiekt publiczny - biuro - restauracja itd lub w domu sa małe dzieci to wtedy jest sens, bo w pozostałych przypadkach mozna się bez klejonki obejść. Zresztą to tak na marginesie w ramach własnych przemyśleń :D bo mamy demokracje i każy robi to co chce i na co go stać.

Opublikowano

no nie wiem czy 12 mm to dobry pomysl,chociazby z tego wzgl,ze samego piachu mam 130kg(i jeszcze w zapasie hehe),skal to nawet nie licze bo bedzie ok 200kg(ale tego nie sprawdzalem,ani mi sie chce)+ woda-calkiem spore obciazenie.(prosze mi nie pisac przliczen 8) nacisku na 1cm:))Pozatym szklo,ktore mam jest jakosciowo o niebo lepsze(przejrzystosc przed wszystkim),od takiego jakie oferuja szklarze-porownywalem je,i nawet laik w tej dziedzinie jak ja widzi roznice "golym oiem".ok tyle wystarczy :).........bo zeszlismy ladnie z tematu:) :P:arrow::D

Opublikowano

vigaba - tak jak napisałem każdy ma swoje priorytety - twoim jest akwa najwyższej jakości. Mi chodziło tylko to to że można to zrobić taniej i nie trzeba straszyc innych kosmicznymi kwotami :wink: . Natomiast moim priorytetem jest zawsze filtracja a ihmo ta u ciebie to jest nie najlepsza. I co z tego ze masz super przejrzyste szkło jak potem bedziesz miał mało przejrzystą wodę, da to tyle że będziesz lepiej widział syfy w akwa.

Ale tak jak napisałem każdy ma swój pogląd na świat i swoje zdanie i ja to szanuje nawet jak się z tym nie zgadzam.

Opublikowano

O obsadzie to się nie wypowiem bo widzę że preferujesz mbune a ja kocham nonmbune więc się tu też zdaniami zdecydowanie róznimy :wink::D a z nonmbuną i odpowiednimi środkami finansowymi to mozna bybyło zaszaleć, choć na poczatek faktycznie obsada mbunowa jest lepsza a właściwie bezpieczniejsza.

Opublikowano

Vigaba - każdy kupuje na na co go stać :) Ciebie stać żeby kupić wszystko w jednym miejscu i masz komfort bo nic nie musisz szukać , ale ...... właśnie niektórzy lubią szukać :) a u Ciebie ładnych parę stówek można by zaoszczędzić.


BTW - Ja też byłem leniem ;)


A Twoje akfa - no cóż - kupujesz od osoby która chyba nie lubi Klubu Malawi - a to dlatego że członkowie KM zwrócili mu uwagę na warunki w jakich trzymał pysie na jednej z wystaw ( Targów ).


No ale wracajmy do tematu postu ;)

Opublikowano

Po mpierwsze , Argus w którym kupiłeś baniak , tak do końca nie jest autorytetem w sprawach akwarii :D , za to na 100% opanował sztukę zdzierania pieniędzy z ludzi , za sprzęt nie do końca uważany za rewelacyjny :D


Pokrywę w akwa będziesz musiał zabezpieczyć bo po roku zostanie Ci kupa trocin z płyty paździerzowej :cry:

Bardziej niż o grubość szyby w baniaku bałbym się o szafkę z płyty 18mm(moja szafka jest zrobiona z płyty 25+18mm). Piszesz o 130 kg piachu i 200kg kamieni.

Szkło wbrew pozorom jest bardzo wytrzymałe na ściskanie , więc jeśli te kamulce Ci się nie przewrócą , a podstawa będzie odpowiednio wypoziomowana i sztywna to nawet dno z 10mm szyby wytrzyma :D


A co do obsady :?:


Ja dałbym non-mbunę :D


Mam też pomysł aby kiedyś odwzorować biotop wycinka dna jeziora:)

Chciałbym srworzyć kawałek dna w okolicy Zimbabwe Rock , Chimuzulu Island lub Taiwan Reef :D

Opublikowano

mars :D


dlatego wlasnie mars moja filtracja mnie troche martwi jak juz to wczesniej zaznaczylem(patrz wyzej),dopiero czas pokaze co ew zmienic,albo dopkupic-napewno bede sie staral utrzyamc wode przejrzysta :lol: ...co do straszenia,to tak szczerze,on sam sie chyba wystraszyl,ze tyle powiedizal,ale juz nie ma sensu tego roztrzasac 8)

Opublikowano

:roll: :evil: :shock:dANIELJ i SKOCZEK :roll: :evil: :roll:


Prosze czytac uwaznie!NIE MAM AKWA ARGUSA I MIEC NIE BEDE! reszte jest wczesniej w tym samym poscie......wrrrrr 8) :twisted::arrow::arrow: :roll: :arrow::P

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.