Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Długo zastanawiałem się nad zakupem świetlówek do swojego akwarium. W końcu wybrałem polecany przez wielu zestaw Narva Nature + Narva Blue. W gratisie dostałem Philips Aquarelle. Po miesiącu dojrzewania akwarium i po tygodniu obserwowania rybek nie jestem z nich zadowolony. Narva Nature świeci jednak na zielono co przy zielonym Serpentynicie nie jest ładne. Narva Blue w połączeniu z Nature daje wrażenie mętnej, brudnej wody. Okazuje się, że najbardziej jestem zadowolony a tej gratisowej Aquarelki. Co prawda świeci lekko na różowo ale np. pomarańczowe Saulosi wyglądają przy niej porażająco! Niebieskie Maingano też ładniej wygląda niż przy Nature. Tylko żółty trzeba podciągnąć.


PYTANIA:

1. Co mogę ewentualnie dołożyć do Aquarelle aby podciągnęło kolor żółty i niebieski i nie było typowo niebieską świetlówką?

2. Jeśli jedna świetlówka to jaka najlepsza do kolorów: pomarańczowy, żółty, niebieski.

3. Jaki ewentualnie nowy zestaw 2 świetlówek będzie najlepszy?


Chodzi o świetlówki T8 36W.

Słyszałem, że JBL Solar Marine Day i Arcadia Marine White są bardzo dobre do tych kolorów. Proszę o propozycje lub potwierdzenie. Zastanawiam się nad tymi:

http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p19215,jbl-solar-color-t8-36w-120cm

http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p19250,jbl-solar-marin-day-t8-36w-15000k-120cm

http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p19267,jbl-solar-natur-t8-36w-120cm-9000k

http://www.zoologiczny.sklep.pl/Arcadia_Marine_White_wybierz_moc__26_47___465

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Czy ktoś ma jakieś zdanie w temacie? Zastanawiam się już tylko nad Power glo lub JBL Solar Marine Day. Jak świecą te świetlówki, jaką dają poświatę i która będzie lepsza gdyby w akwarium miała świecić tylko jedna świetlówka?

Opublikowano

Nie odkryje Ameryki proponując zestaw dwóch Philipsów 865.

Nie wiem, eksperymentowałam z prawie wszystkimi, popularnymi świetlówkami dostępnymi na rynku i uważam, że są to najlepsze, łatwo dostępne świetlówki do prawie każdego akwarium.

Ewentualnie 865/aquarelle.

Opublikowano

Też myślałem o Philips 865. A czy nie lepsza byłaby 965? Ma lepsze oddawanie barw. Obecnie mam samą Aquarelle i jestem bardzo zadowolony. Jedynie niebieski chciałbym podkręcić bo póki co Maingano są bardziej fioletowe niż niebieskie :) Za to Saulosi coral i Yellowki są wyśmienicie wybarwione!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
    • Witam  Dawno mnie tu nie było ;-). Idą zmiany nowy baniak nowy filterek .  Kaseciaczek na pompie Jebao sow-15 Ciekawe jak będzie działał 😉   2d4aef1e-0f33-42cd-9141-3942b018abda.jfif 3a392456-1c48-4c29-8989-11581372b99b.jfif 3d9ca941-b057-460e-a924-007720ecf19c.jfif a3565cb4-d04a-4525-98ad-0dcc28fdb779.jfif d2113f55-360c-47b3-9369-d2f44437b0f1.jfif
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.