Skocz do zawartości

Sprzęt i koszty utrzymania 375l.


yaro

Rekomendowane odpowiedzi

w akwarium będzie troszkę cieple niż na zewnątrz, właśnie dochodzi oświetlenie i parę innych rzeczy, nie da się powiedzieć ile dokładnie czasu będzie chodziła grzałka, myślę że nikt nie siedział i nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wew. aquela 1100


Mogę już stwierdzić ,że nie da rady...za słaby...


jesli temp. pokojowa wynosi np 23 stopnie to ile godz mniej wiecej bedzie chodzic grzalka 300W zeby podniesc ja do 26-27 stopni


Nikt Ci na to pytanie nie odpowie,ponieważ nie sądzę by ktoś siedział ze stoperem w ręku i mierzył czas podgrzewania się wody i pracy grzałki....


i dosc laikowe pytanie jaka jest w ogole roznica miedzy temp. pokojowa a temp wody? z gory dzieki za odpowiedz


Jeśli piszesz że w pokoju masz 23 st. a w akwa chcesz mieć 26-27 st. to różnica wynosi 3-4 st....... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i dosc laikowe pytanie jaka jest w ogole roznica miedzy temp. pokojowa a temp wody? z gory dzieki za odpowiedz


Jeśli piszesz że w pokoju masz 23 st. a w akwa chcesz mieć 26-27 st. to różnica wynosi 3-4 st....... :shock:




Perez - koledze chyba chodziło jaka by była różnica gdyby ta grzałka nie chodziła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc posłużyłem sie najprostszym z możliwych sposobów, i użyłem do tego celu kalkulatora znajdującego się na tej stronce http://triamond.prv.pl/ pewnie ją znasz, klikasz w zakładkępo prawej stronie "kalkulator kosztów", wyszło mi że koszt miesięczny wyniesie ok. 40zł zawyżając przy tym koszt 1kwh, gdyż zapewne w najbliższych miesiącach wzrośnie.


Z góry przepraszam za błędy i brak znaków interpunkcyjnych, gdyż w dobie internetu odzwyczaiłem sięod ich stosowania, a na tak kulturalnym forum dodatkowo zaopatrzonym w wykwalifikowanego poloniste do tej pory nie zdarzyło mi sie bywać.


:twisted:Gorol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w akwarium będzie troszkę cieple niż na zewnątrz,


Yaro witaj milo w nowym roku, troszkę cieplej niż na zewnątrz hmn, cokolwiek to oznacza, ja mam bardzo ciepło na mieszkaniu , około 24 stopnii, akwarium 420l ,po bokach i z tyłu zaizolowane styro 0,5cm , odkryta jest tylko szyba przednia , i mam stale w okresie zimowym temperature 27 stopni. NIe używam grzałki, gdyż nawet przy podmiance temperatura spada do 23-24 stopni. Grzałkę co prawda zakupiłem ale leży zbyteczna . Oświetlenie do takiego akwa to 2x54W , i w zupełności dla mnie jest to wystarczające, (surowy klimat ) , świece po około 10-12h dziennie .

Filtry :

do obsługi biologa (panel przelewowy ) - szut 750l/h 5,5 W

do obsługi mechanika ( 2 równolegle połączone szuty z filtrem do oczek ) - 2x 5 ,5 W

cyrkulator - nie pamiętam ale chyba 6 W

Łatwo obliczyć że koszt utrzymania mojej 420 l - przy takich założeniach to 33zł/msc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to troszkę inaczej. Jako, że moje dzieci miały problem z krtanią, zmuszony byłem utrzymywać temp. w pokoju 20*C. W akwa jak wiadomo ok 24-26. I tu miła niespodzianka : dwie świetlówki 36W. każda nagrzewały wodę do tego stopnia, że grzałka "chodziła" sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.