Skocz do zawartości

Za dużo NO2 w nowym akwa


marczello

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowe akwa 600L Malawi, zalane z 10dni temu. Koral jako podłoże, kamienie lawa, wapń. Filtry: JUWEL 6.0 + zew: EHEIM 2228 dużo ceramiki. Oświetlenie 1X58Watt superglo+1x58Watt niebieska (dokładnie nie pamiętam nazwy).

Zbiornik zaszczepiłem SERA BIO NITRIVEC 2szt po 50ml.

Mój problem: stężenie NO2 na poziomie 2. jeszcze 5 dni temu było na poziomie 0.1. Wiem, że ważna jest podmiana wody. Tylko czy teraz jak zaszczepiłem go ponownie SERA BIO NITRIVEC podmieniać czy nie?

Podmieniłem wczoraj z 15%, dzisiaj rano 15%, przed chwilą z 15%. Mam do czynienia z akwarystyką już dosyć długo, ale już sam się gubię... :) Brakuje mi pomysłów, tym bardziej, że nie miałem wcześniej takich problemów przy innych baniakach. Jeszcze żadna ryba nie padła, ale już widzę, że powoli je trzepie... Dostają drgawki. Pyszczaki.

Dzięki z góry za info i pomoc.



aaaa - jeszcze coś na szkle od wewnątrz i rurkach z filtra zrobił mi się taki lekki białoprzeźroczysty nalot. Oczyściłem rurki ręką i nalot zmienił się w pływające płachty. Potem wciągło je przez filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś ten sam błąd co ja kiedyś, wpuściłeś dorosła obsadę do świeżego akwa. (gdyby to były 2-3 cm maluchy pewnie skok byłby niewielki). Dolałeś SERA BIO NITRIVEC ale ten preparat oprócz bakterii zawiera pożywkę więc od razu spadku nie będzie, możesz dolać Prodibio BioDigest który nie zawiera pożywki i u Kunty spisał się bardzo dobrze. No i oczywiście zrób rybom głodówkę do momentu ustabilizowania parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I niech mi Yaro teraz wystąpi i odniesie się do swej tezy wpuszczania części obsady :twisted:



Po pierwsze jaka to część ?? :)

tyle ryb i to prawie dorosłych :P

Po drugie powiedz kolego jaką wodą robisz podmianki?

czyżby kranówką? bo gwarantuję ci że jeśli tak to chlor z podmiany zabija bakterie nitryfikacyjne, których nie możesz się doczekać.

Podmieniaj wodę wodą z biedronki 5l (chyba najtańsza) i zobaczysz że nie będziesz miał takich jazd jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podmieniaj wodę wodą z biedronki 5l (chyba najtańsza) i zobaczysz że nie będziesz miał takich jazd jak teraz.

Ta metoda będzie chyba "lekko" uciążliwa. Przy tym zbiorniku do 15% podmiany potrzeba 18 butelek tej wody. Lepiej chyba kupić korpus narurowy z wkładem węglowym, podłączyć do kranu i tak przefiltrowanej wody używać do podmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.