lukaszra Opublikowano 31 Października 2010 #1 Opublikowano 31 Października 2010 Witam powiedzcie wg was jakies polaczenie jakich 2 swietlowek w 240 litrach daje najlepsze wybarwienie ryberów ? aktualnie mam marine i aquarelke philipsa i powiem Wam ze jakos za niebiesko jest niby fajnie bo woda przezroczysta ale kolorw ryb za bdzo nie widac co polecacie ??
Exasperatus Opublikowano 31 Października 2010 #2 Opublikowano 31 Października 2010 Jak masz P.saulosi to polecam Power Glo i coś do tego.
lukaszra Opublikowano 31 Października 2010 Autor #3 Opublikowano 31 Października 2010 powtorze jakie polaczenie 2 swietlowek !!!!!!!!!!!
Perez666 Opublikowano 31 Października 2010 #4 Opublikowano 31 Października 2010 Polecam AM RW 10K i 15K (T5).IMHO najlepsze świetlówki jakie miałem. Jeżeli T8 to JBL marin day i Arcadia marine white lamp(9,5K).
eljot Opublikowano 31 Października 2010 #5 Opublikowano 31 Października 2010 Jak masz za niebiesko to do aquarelle dodaj coś z większą ilością widma czerwonego np. aqua glo.
lukaszra Opublikowano 31 Października 2010 Autor #6 Opublikowano 31 Października 2010 Polecam AM RW 10K i 15K (T5).IMHO najlepsze świetlówki jakie miałem. Jeżeli T8 to JBL marin day i Arcadia marine white lamp(9,5K). masz gdzies fotke z ta opcja t8 ?? ja wlasnie nie pamietam ale chyba mam t8 bo to byly chyba te seryjne swietlowki co nie ? a nie ma mnie w domu teraz i nie moge sprawdzic
Jarosław Woźniak Opublikowano 31 Października 2010 #7 Opublikowano 31 Października 2010 Ja mam zestaw....philips aquarelle + sylvana aquastar (swietlówki t8,elektroniczny osprzęt).
mutra Opublikowano 31 Października 2010 #8 Opublikowano 31 Października 2010 AM chyba nie występuje jako T8. Zresztą 10KK i 15KK mają widmo mocno przesunięte w stronę fioletu. Jeżeli szukasz czegoś co wyciągnie czerwony to szukaj niższej temp. barwowej (6500K) albo świetlówek roślinnych (np hagena)
Wojciech Opublikowano 3 Listopada 2010 #9 Opublikowano 3 Listopada 2010 ja bym dodał grolux - uwypukla mocno! czerwony z niebieskim sam grolux ma kolor światła mocno landrynkowy więc z pewnością ograniczy efekt niebieskiego .
lukaszra Opublikowano 5 Listopada 2010 Autor #10 Opublikowano 5 Listopada 2010 poczekajcie raz i konkretnie jesli z tych dwoch ktore mam czyli philips aquarelle i marina hagena chcialby zostawic ta aquarelle ktora ma barwe lekko fioletowa i chcialbym zeby woda byla praktycznie kryslitaliczna i ryby ladnie sie swiecily w sensie opalizowaly ich barwy bo teraz wszystkie sa za ciemne, to jaka dokupic ?? aquastar, czy np groluxa ?? czy inna opcja .. ?? dziekuje
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się