Jump to content

300 litrów


henas

Recommended Posts

Witam !

Zaczynam swoją przygodę z Malawi (właśnie klei się moje 300 l 150x40x50) i zastanawiam się nad obsadą do tego zbiornika.Wyeliminowałem ze swoich typów Labidochromis Caeruleus"yellow", Idotropheus Sprengerae"rdzawe", Melanochromis Cyaneorhabdos"maingano" (tylko dlatego ,że te ryby są w posiadaniu mojego syna[PAWCIO] i chcemy poznawać inne gatunki.

Po wielu wizytach na stronach KM do ścisłego finału przeszły następujące typy:Pseudotropheus Acei(1+3)docelowo

Pseudotropheus Saulosi(1+3)docelowo

Pseudotropheus Socolofi(1+3)docelowo

Mailandia Greshakei(1+3)docelowo

Proszę Was o opinie czy takie zestawienie(ilościowo\gatunkowe)będzie OK.Jednocześnie chcę zaznaczyć ,że priorytetem jest dla mnie Greshakei! :)


Pozdrawiam Wszystkich i oczekuję na Wasze opinię.

Henas

Link to comment
Share on other sites

Saulosi przy tak silnych gatunkach może wypaść blado... Z drugiej strony, jeśli z niego zrezygnujesz, obsada będzie bardzo "niebieska". Jest to oczywiście rzeczy gustu, ale ja bym wprowadził kilka drobnych zmian. Zostawiłbym tylko 3 gatunki.

Jeśli najbardziej zależy Ci na greshakei, to dołożyłbym do niego wymienione przez Ciebie acei i trochę silniejsze od saulosi, a całkiem podobne P. msobo. Na pewno nie będą chłopcami do bicia, a wprowadzą do akwa trochę pomarańczowego koloru. Maylandia i acei 1+3, msobo spróbowałbym z większą ilością ryb- np. 2+6.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście zrezygnowałbym z Acei ta rybka mi sie nie podoba ale są gusta i guściki. Saulosi w takiej obsadzie byłoby napewno workiem do bicia, Mogłoby nawet być tak, ze samce pływałyby niewybarwione a jeden samiec będzie niewybarwiony prawie napewno. Jeżeli chodzi ci w przypadku saulosi o względy estetyczne to w zależnosci od tego czy chodzi ci o pasiaka czy o pomarańczowe samice to poleciłbym Ci albo msobo albo elongatusy mphanga/ labidochromis sp mbamba do wyboru. Może jednak zrezygnujesz z Acei i wtedy Pseudotropheus Socolofi, Greshakei, Msobo i mbamba stworzyłyby przepiękną obsade.

Link to comment
Share on other sites

Jako szczęśliwy posiadacz przepięknych Greshakei zdecydowanie je polecam.Bardzo dobry wybór.Zostawiłbym też socolofi.Natomiast popieram kolegów wypowiadających się przede mną.Zrezygnowałbym z saulosi.I nie wiem,czy nie pokusiłbym się o trzymanie 4 gatunków w tym akwa. Więc tak.Jeśli trzy,to:

-M.Greshakei,P.Socolofi,może M.Barlowi?Będzie wtedy i żółty w akwa.Albo P.Msobo.

-M.Greshakei,P.E.Chewere,M.Barlowi (tu będzie fajny kontrast)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... :roll: Crabro właściwie jest ciekawą rybą.Ja ją uważam za taką rybę,co ma fioła. Jest agresywna,ciężko ją trzymać z innymi rybami,zwłaszcza z tymi,co wymieniłeś.Poza tym ma duże wymagania pokarmowe.Tzn jego dieta jest bardzo zróżnicowana.W naturze żywi się pasożytami i różnymi drobnymi organizmami,nawet ikrą.Rośliny to mały procent jego pożywienia.Poza tym dieta musi być bardzo urozmaicana.Jeszcze co do jego agresywnści,miałem go kiedyś w akwa,ale krótko.Często włączał mu się "agresor" i był kłopot,bo pozostałe ryby miałem słabsze.Musiało się to skończyć na oddaniu gatunku. Ja go nie polecam do Twojego akwa.


Co do Acei,to tak jak pisałem.Ja go nie lubię i nie trzymałbym go w akwa.Ale jeśli Ci zależy... Co do Acei musisz tylko uważać na to,żeby go nie przekarmić,czyli poprostu pilnować się z sypaniem jedzenia mając go w akwa :D


W tym przypadku zostaje Greshakei,Msobo,Acei.Moim zdaniem jest ok :D

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za komentarze i cenne uwagi.Pozostaje podjąć decyzję,a więc decyduję się na : Mailandia Greshakei, Psedotropheus Acei, Pseudotropheus Msobo Magunga - czyli 3 gatunki w 300 l.

Myśle o zakupie ok.10-ciu szt, z gatunku co pozwoli wyłonić odpowiednie relacje "damsko-męskie" :wink:

Jeszcze raz WIELKIE dzięki !


Pozdrawiam henas

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.