Skocz do zawartości

Demasoni blade jak ściana


FrendzeloO

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam lepszy aparat to wyślę trochę zdjęć.


W zależności od tego kiedy patrzę (to się zmienia dość dynamicznie) 1-4 rybki są wybarwione normalnie i wyglądają mniej więcej tak:


img1347l.jpg


Reszta natomiast wygląda mniej więcej tak:


img1348bo.jpg


W nast. weekend jadę na giełdę to kupie testy na NO2/NO3 to napisze jakie mam wyniki, ale wodę podmieniam dość często (przynajmniej raz w tyg po ok 15-20%). Poza tym posadziłem trochę roślin, co zresztą widać na zdjęciach, ale to niewiele zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demasoni sa wybarwione praktycznie od narodzin :mrgreen: te na foto sa albo slabe jakosciowo, albo z parametrami wody w Twoim akwarium jest cos zle,tak bladych osobnikow nie mialem nigdy.(nawet te najbardziej nekane mialy wyrazne pregi chociaz byly duzo bledsze niz u osobnikow dominujacych)

p.s jakiej wielkosci sa ryby? ile wynosi ph i no3 ??? , czy ryby przyjmuja pokarm normalnie? , i w ile czasu po zalaniu je wposciles? i czy posiadasz kryjowki dla slabszych osobnikow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph cały czas koło 8.

NO3 nie byłem w stanie sprawdzić, jak tylko kupię test kropelkowy to dam znać.


One też zazwyczaj są w leciutkie paski, czasem nawet dość niebiesko wyglądają, ale jak tylko jest jakiś większy ruch w pokoju (np. ja z aparatem) to płowieją i wyglądają tak.


Jedzą normalnie, karmię je 2-3 razy dziennie pokarmem JBL dla malawi mbunda i raz na dwa dni daje im trochę cyklopa (który jedzą najchętniej).


Rozmiary mają mniej więcej od 4-8 cm. Kryjówek jest trochę, ale nie wystarcza dla wszystkich i kilka ryb zawsze pływa gdzieś po akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jedzą normalnie, karmię je 2-3 razy dziennie pokarmem JBL dla malawi mbunda i raz na dwa dni daje im trochę cyklopa (który jedzą najchętniej)


To nie jest dobry zestaw dla demonów, to stricte roślinożercy więc kup jakiś lepszy pokarm na bazie spiruliny (zajrzyj do tabelki w dziale żywienie) cyklop raz w tygodniu to max ale lepiej go sobie darować.

Koledzy którzy maja te ryby z pewnością doradzą który pokarm najlepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jedzą Spiruline super forte 36% Tropicala, Spiruline 40% JBLa, Hikari Cichlid Excel, Naturefood Premium Cichlid Plant, Od czasu do czasu NF Color plus.

To raczej nie wina pokarmu bo byłoby widać po sylwetce że coś nie gra, ale i tak nie karmiłbym ich cyklopem. Albo parametry albo mają jakąś domieszke albo są skrajnie zaszczute, ale to bym raczej wyeliminował bo nie widać aby były obite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph cały czas koło 8.

NO3 nie byłem w stanie sprawdzić, jak tylko kupię test kropelkowy to dam znać.


One też zazwyczaj są w leciutkie paski, czasem nawet dość niebiesko wyglądają, ale jak tylko jest jakiś większy ruch w pokoju (np. ja z aparatem) to płowieją i wyglądają tak.


Jedzą normalnie, karmię je 2-3 razy dziennie pokarmem JBL dla malawi mbunda i raz na dwa dni daje im trochę cyklopa (który jedzą najchętniej).


Rozmiary mają mniej więcej od 4-8 cm. Kryjówek jest trochę, ale nie wystarcza dla wszystkich i kilka ryb zawsze pływa gdzieś po akwarium.


kup sobie spiruline tropicala super forte 36 i podawaj go jako pokarm bazowy

Wydaje mi sie ze Twoje ryby sa zestresowane i czuja sie zle ,pomijajac nie najlepsza diete dochodzi za duze stezenie no3 (jaka masz filtracje ?) i po zdjeciach zbyt intensywnym oswietleniem co na jasnym podlozu dziala jak solarium :mrgreen: i wiaze sie brakiem zaciemnionych kryjowek.

Ja bym zrobil tak : 30% podmiana wody, +dobre natlenianie - wylaczyl 1 swietlowke i dodal jakies zaciemnione kryjowki :mrgreen: jutro glodowka a pojutrze na sniadanie wprowadzil bym pokarm Super forte 36 i kupil test na no3!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.