Skocz do zawartości

słów kilka o chowie wsobnym - wydzielone


AfricaLake_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wy nie widzicie o co nam chodzi? Jak pisałem nie kwestionuje doświadczenia czy samej hodowli FM tylko jego podejścia do mutantów, a wszczegolności że sam je tworzy i nic w tym złego nie widzi. Efekty mieszkańców są aż nadto widoczne na naszym rynku ( saulosi, fryeri, hongi itd.). Ostatni przykład wyselekcjonowane rdzawe z mega czerwienią. To pierwszy krok w odbieganiu od wzorca dalej skończy się tak jak z fryeri czy hongi ( od cholery mieszancow, a co.najgorsze wiele osób myśli że to.ryby z,, jeziora ")

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu odpowiedział za mnie...

Wcześniej były tylko te aulonocary więc jakoś mnie to nie ruszało bo zawsze było wiadomo, że Fire Fish to jakiś twór. Później wyszły inne kwiatki, które nie specjalnie popieram.

Tak jak napisałem wcześniej. Fish Magic sam sobie zaszkodził a jak będzie to pokaże ankieta i nowy zarząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Facet do was przyszedł z propozycją partnerstwa, od początku wiedzieliście z czym się jego selekcja wiąże. Rozmawiał z nim ktoś, przyjęliście jego propozycję a teraz robicie wszystko by tego partnerstwa go pozbawić. Przedtem jego ryby były dobre a teraz już są niedobre bo bastardy? Trzeba było od razu mu odmówić i cześć a nie mieszać go teraz z błotem.


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy FM zaproponował współpracę za pośrednictwem jednego z członków zarządu. Nie wiedziałem nic poza tym, że ma niezłe ryby. Dla dobra Klubowiczów ( zniżki ) i szerszej oferty byłem za. Współpraca układała się dobrze. Nie mieliśmy żadnych problemów. Jednak wiedzę co do tego, że tworzy ryby nabyłem już tutaj. Ja podkreślam, że nie mam nic przeciwko selekcji ani względem FM jako człowieka. Zaryzykował i rzucił rękawicę ( przynajmniej tak to odczułem ) więc po zastanowieniu uznałem, że jestem na nie. Nie robię nic wielkiego w tym wątku ani poza nim aby go tu nie było. Wyrażam swoją opinię i szczerze pisze dlaczego jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty tak serio ?

Jak najbardziej, bo nie podoba mi się jak został potraktowany. Trochę też czuję się winny bo to ja dałem link do filmu z tymi czerwonymi Sprengerae. Wiedziałbym jak to się skończy odpuściłbym. Bez 100% pewności jak te ryby wyglądają na żywo, czy czasem nie są podrasowane światłem a w rzeczywistości może wyglądają jak zwykłe rdzawe daliście mu popalić. Przecież tak się nie robi powinniś ie na PW wyjaśnić to sobie a nie trzeba było zrobić na niego nagonkę. Nie dziwię się że facet poprosił o ankietę.


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i wyciągam wnioski, daliście go pod publiczy osąd i wydaje mi się że wyrok też już macie przygotowany. Boli mnie to tym bardziej że w tym wszystkim brali też ludzie o których miałem jak najlepsze zdanie.


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się w swoim osądzie, oczywiście wg mojej opinii ... to Fish Magic tak zdecydował i sam poddał się osądowi a wyrok wydadzą Klubowicze. Nikt z ustępującego Zarządu nie miał najmniejszej chęci aby na koniec jeszcze o cokolwiek walczyć. Ludzka psychika jest taka, że jak zaczyna dyskutować to chcę przekazać swoje racje. Oczywiście wszyscy mogliśmy zawrzeć dziobki dużo wcześniej ale z nieznanych mi przyczyn mimo kilkakrotnej propozycji FM nie chce zakończyć tej dyskusji. Więc dyskutujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
    • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
    • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
    • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
    • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
    • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
    • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
    • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
    • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
    • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.