Skocz do zawartości

słów kilka o chowie wsobnym - wydzielone


AfricaLake_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie wszystko ubierasz w piękne słówka a potrafisz to robić.Tylko pozazdrościć.


Dziękuję ;-) ... ale to chyba dobrze jasno wyrażać swoje myśli nie obrażając przy tym nikogo. Przecież nie jest moim celem obrażać kogokolwiek. Neguje nie Twoją osobę czy Twoją wiedzę ale wyrażam negacje względem linii którą wybrałeś. Do tego tylko częściowo ☺.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Wojtek ubiera w piękne słowa... Oby następny prezes też był dyplomatą ;) bo przecież mógł napisać że jedno to gówno a drugie to jagody, ale oba w lesie
A twoja porównanie to papier toaletowy.Jeśli chodzi o Prezesa to drugiego takiego dobrego chyba nie znajdziemy.
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesem wg mnie mogłoby być kilka osób obecnie funkcjonujących na Forum . Zarząd zaś może ale nie musi posiadać zdecydowanego lidera ważne żeby wzajemnie się uzupełniał. Pożyjemy zobaczymy. Niektórzy nie doceniają drzemiącego w nich potencjału. Nie ściemniam naprawdę tak uważam. No ale o tym wkrótce w wątku wyborczym ☺.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crav

Zarząd Klubu, Carnivore



Awatar crav


Dołączył: 2008/02

Mieszka w: Będzin

Posty: 2,190

Podziękował(a) 306 razy

Pomógł 435 razy w 190 postach

Reputacja: 15

Domyślnie Odp: słów kilka o chowie wsobnym - wydzielone

Co innego sprzedawać, a co innego propagować. Dlatego kilka razu pisałem że to nie miejsce na chwalenie bastardów. Moje dni w radzie są policzone, gdyby nie to wystąpił bym o rozwiązanie umowy partnerskiej z powodu sprzecznych idei. Są inne miejsca na to..

__________________


Post nr 189.Ten post skłonił mnie do prośby o ankietę bo nie propaguję i nie polecam tylko rozmnażam a kto chce to kupuje.To by na tyle.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sprostowanie

1.Hodowla selektywna to jedyna słuszna opcja jeżeli chcemy posiadać te ryby( jedynie jej cel jest tylko kwestią sporów) Jestem pewny że klub miłośników Malawi ma na uwadze pomimo utrzymywania wzorów ryb zgodnym z realiami tych w jeziorze również dobro samego jeziora/biotopu , co za tym idzie minimalizowanie odłowów.

2. Bez selekcji o wzorze określonym według gustów w tym przypadku ryb zgodnym z rybami dzikimi nie ma możliwości na rozmnażanie losowe z nadzieją ze ryby będą pozostawały w takich standardach jak w jeziorze , ponieważ warunki i populacje są całkowicie inne.

3. Chów wsobny nie jest tożsamy z hodowlą selektywną . Hodowla selektywna wbrew temu co zostało wcześniej powiedziane charakteryzuje się wyborem osobników rozmnażanych (o cechach zadowalających , takimi cechami może być zgodność z egzemplarzami uznanymi za wzorcowe,tutaj rybami dzikimi) . Przy takich założeniach chów wsobny jest całkowicie zbędny ponieważ pula ryb wzorcowych jest dość duża jednostkowo(nie mamy jednego wzorowego samca wiec nie musimy go krzyżować z siostrą czy matką żeby liczyć na ich większą ilość)

4. Zgadza się ,że panujący "syf" w jakości , nazewnictwie czy uwzględnieniu tożsamości egzemplarza jest częściową winą krzyżówek tworzeniem hybryd , bastardów (to słowo nie pasuje do tego forum :P ) jest winą ludzi o podobnych działaniach jak Pan Jarosław , lecz dzięki jego uporządkowaniu jest również dostęp do ryb wzorcowych bez problemu co się kupuje i co z tego wyrośnie . Jeżeli każdy tak by robił wiedzielibyśmy dobrze co kupujemy i czego się spodziewamy nawet jeżeli był by to "mutantxy3000".

5.(Do badań genetycznych)Nie wiem czy poznany jest całkowicie genom jakiegokolwiek pyszczaka , ale zakładając ze byłoby to sprawdzone to już na samo dowiedzenie się który gen za co odpowiada i jakie są ich korelacje jest niemożliwe to nie jest krzyżówka AA x Aa te modele służą tylko do przedstawienia uproszczonego mechanizmu i w praktyce tak proste to nie jest , pasek dłuższy krótszy niezauważalnie dłuższy ogon , delikatne rozmycie atrapy . to już nie tylko synteza barwnika . Można by było wspomóc , lecz bez naiwności . Prostsze było by klonowanie ;) . Nawet u ludzi nie ma opcji , żeby określić znając całkowity genotyp matki i ojca jaki będzie idealnie nos , jak gruby ,jakie zakrzywienia ,szerokość ,długość , grubość itd , a właśnie o takie delikatne cechy też chodzi.




Ostatnie nie wiele wnoszące to moje osobiste zdanie dotyczące "mutantów" . Jeżeli nie krzywdzi to ryby , nie powoduje degradacji jakości gatunków to chyba nie warto wieszać na kimś psów . To wy decydujecie co pływa u was w akwarium nikt nam na siłę nic nie wpycha a jak widać , popyt jest i nie warto mówić komuś co ma sprzedawać jeżeli nie ingeruje to w powyższe założenia bo idzie to w kierunku przepisów dotyczących kształtu ogórka , ktoś chce krzywego niech kupi nikt nie będzie chciał to będą proste . Lepiej edukować młodzież ale racjonalnie . Mam nadzieje ze nie dostane złotej łopaty z banem w gratisie za odkopanie krwi psującego wątku , wydawał mi się bardzo rozgrzany i zakopany a nie uformowany .

  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie nie wiele wnoszące to moje osobiste zdanie dotyczące "mutantów" . Jeżeli nie krzywdzi to ryby , nie powoduje degradacji jakości gatunków to chyba nie warto wieszać na kimś psów . To wy decydujecie co pływa u was w akwarium nikt nam na siłę nic nie wpycha a jak widać , popyt jest i nie warto mówić komuś co ma sprzedawać jeżeli nie ingeruje to w powyższe założenia bo idzie to w kierunku przepisów dotyczących kształtu ogórka , ktoś chce krzywego niech kupi nikt nie będzie chciał to będą proste . Lepiej edukować młodzież ale racjonalnie . Mam nadzieje ze nie dostane złotej łopaty z banem w gratisie za odkopanie krwi psującego wątku , wydawał mi się bardzo rozgrzany i zakopany a nie uformowany .


Przecież wielokrotnie było pisane i to do bólu, że jak ktoś ma ochotę to niech trzyma sobie bastardy w akwarium to jego prywatna sprawa i nikt go za to nie gani. Ale co innego propagowanie bastardów w naszym klubie na to nie będzie zgody.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.