Jump to content

Malowanie Wewnętrznej Szyby Akwarium.


Slay

Recommended Posts

Witam, na początku chciałem sie przede wszystkim przywitać.

Codziennie odwiedzam forum, ale jakoś nie miałem problemu żeby cokolwiek napisać. :)

Aż w końcu jestem w kropce, miałem czarną foto tapetę przyklejoną niestety we wewnętrznej stronie szkła akwarium

powód zamontowania jej w akwarium był taki iż baniaczek który kupiłem rok temu 220L (110x40x50) jest z dziwnymi zmazami na tylnej szybie, jakby poprzedni właściciel kleił coś do niej. Nie da się tego niczym usunąć próbowałem i alkoholem i środkami do czyszczenia szyb nic nie pomogło.

Fototapeta po jakimś czasie zaczeła odchodzić a za nią gromadziła się woda, przez co łatwo było o pogorszenie jakości wody, poza tym zaczeło to nieestetycznie wyglądać,robiły się wybrzuszenia. Wiec wyciągłem ją z akwarium, teraz co mi pozostało to jedynie pomalować tylną szybę od wewnętrznej strony. I tu nasuwają mi sie pytania , farbę jaką miałbym użyć to akrylówka wodorozcieńczalna, ale jak to będzie sie przekładało na wytrzymałość tej farby z biegiem czasu ? Czy np: za 2 lata nie zacznie odchodzić ?

Ile warstw tej farby nałożyć ? i co najważniejsze ile dni musiała by schnąć ?

Zrobiłbym tło strukturalne ale baniaczek nie jest szeroki wiec niestety z tego muszę zrezygnować.

Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Witam, na początku chciałem sie przede wszystkim przywitać.

Codziennie odwiedzam forum, ale jakoś nie miałem problemu żeby cokolwiek napisać. :)

Aż w końcu jestem w kropce, miałem czarną foto tapetę przyklejoną niestety we wewnętrznej stronie szkła akwarium

powód zamontowania jej w akwarium był taki iż baniaczek który kupiłem rok temu 220L (110x40x50) jest z dziwnymi zmazami na tylnej szybie, jakby poprzedni właściciel kleił coś do niej. Nie da się tego niczym usunąć próbowałem i alkoholem i środkami do czyszczenia szyb nic nie pomogło.

Fototapeta po jakimś czasie zaczeła odchodzić a za nią gromadziła się woda, przez co łatwo było o pogorszenie jakości wody, poza tym zaczeło to nieestetycznie wyglądać,robiły się wybrzuszenia. u Wiec wyciągłem ją z akwarium, teraz co mi pozostało to jedynie pomalować tylną szybę od wewnętrznej strony. I tu nasuwają mi sie pytania , farbę jaką miałbym użyć to akrylówka wodorozcieńczalna, ale jak to będzie sie przekładało na wytrzymałość tej farby z biegiem czas? Czy np: za 2 lata nie zacznie odchodzić ?

Ile warstw tej farby nałożyć ? i co najważniejsze ile dni musiała by schnąć ?

Zrobiłbym tło strukturalne ale baniaczek nie jest szeroki wiec niestety z tego muszę zrezygnować.

Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam :)


witam

żądnego malowania farbami od WEWNĄTRZ . wymyj dokładnie tylną szybe np denaturatem .Na mokro wyskrob ją ostrzem z noży bo tapet od środka i wewnątrz.Na zewn . strone aQa naklej folie pcv taką jaką się stocuje w raklamach.

Link to comment
Share on other sites

Zamiast malowania możesz włożyć czarne spienione pcv,szybciej i dużo mniej pracy.


Jeździłem po całym mieście u mnie za tym, nigdzie nie mogę pcv dostać..witam

żądnego malowania farbami od WEWNĄTRZ . wymyj dokładnie tylną szybe np denaturatem .Na mokro wyskrob ją ostrzem z noży bo tapet od środka i wewnątrz.Na zewn . strone aQa naklej folie pcv taką jaką się stocuje w raklamach.Tak jak wyżej pcv odpada ani w obi u mnie nie ma, ani w żadnych tego typu sklepach.

Pozatym tych zmaz nie da się niczym usunąć, no może nie próbowałem jeszcze ropą ehe..

pytałem sie już nawet o styropian, i jest tylko w paczkach kilkanaście sztuk 38zł..

Ale na co mi cała paka jak potrzebował bym góra 2 sztuki.

Nie mam dostępu do takich materiałów jak spienione pcv czy folie,

już nie mam pomysłów co mam z tym zrobić..

A szkoda żeby taki baniaczek zlikwidować z takiego głupiego powodu,

bo naprawdę bardzo nieestetycznie to wygląda..


Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj w firmach zajmujacych sie reklama a jak nie znajdziesz to tutaj masz na Allegro od wyboru do koloru, a tutaj prawie pod wymiar do twojego akwa.


Okej dziękuje, już napisałem maila z zapytaniem ile by mnie wyniósł format na moje wymiary akwarium bo tego linka co podałeś, na wysokość jest dobre ale do długości trooochę brakuje :) Dziękuje jeszcze raz za pomoc.


Pozdrawiam

Sebastian.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.