Skocz do zawartości

Filtr narurowy


krisos

Rekomendowane odpowiedzi

Kunta, uwierz, że pompa się nie zapowietrzy, ponieważnie ma fizycznie jak zaciągnąćpowietrza. Pionowo montujemy w układach centralnego ogrzewania ze zbiornikiem otwartym, gdzie wymusza to na nas zawór przeciwzwrotny. A nie zapominajmy, że te pompy są właśnie do c.o :mrgreen:

Styropian jest idealny jako podkładka ponieważ nieweluje drgania, robi także za podkładkę, pompa nie wisi w powietrzu. A sama pompa nie nagrzewa się jakoś specjalnie. Chłodzi ją woda, jak i powietrze z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunta, uwierz, że pompa się nie zapowietrzy, ponieważnie ma fizycznie jak zaciągnąćpowietrza. Pionowo montujemy w układach centralnego ogrzewania ze zbiornikiem otwartym, gdzie wymusza to na nas zawór przeciwzwrotny. A nie zapominajmy, że te pompy są właśnie do c.o :mrgreen:

Styropian jest idealny jako podkładka ponieważ nieweluje drgania, robi także za podkładkę, pompa nie wisi w powietrzu. A sama pompa nie nagrzewa się jakoś specjalnie. Chłodzi ją woda, jak i powietrze z zewnątrz.



Nie zaciagnie powietrza?

Szczerze w to watpie szczegolnie przy podmianach...

Przy poprzednim narurowcu mialem problemy z zapowietrzaniem, teraz nie mam bo:

1. Pompe mam pionowo

2. W akwa na wlocie wody mam miniaturowa pompke new jet 1200 I po czyszczeniu I podmianach najpierw zalaczam ja, wypycha cale powietrze z ukladu, po kilku chwilach dopiero wlaczam pompe CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlot wody mam na samym dnie,tak ze raczej przy podmianach sie nie zapowietrzy.Z odpowietrzeniem tez problemu nie ma.Zamykam zawor wylotowy i podlanczam wode z sieci(wczesniej luzuje odpowietrzniki przy filtrach),bardzo fajnie sie odpowietrza.Ale czas pokaze jak to bedzie funkcjonowac w praktyce.Mam cicha nadzieje ze nie bedzie wiekszych problemow.

Jakie wklady do filtrow zastosowac?Przy korpusach dostalem wklady polipropylenowe 5 micronow,ale wydaje mi sie ze sa troche za geste.Myslalem o kupnie 50 lub 100 micronow(sznurkowe).Doradzcie co jest najlepsze w praktyce.Aaa za pompa bede mial biolog z ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy na narurowcach chcesz oprzeć filtracje mech.i bio czy samą mech.Jeśli samą mech.to pytanie po co dawałeś przed pompą 2 korpusy równolegle?Jeden prefiltr w zupełności wystarcza.Jeśli bio to dajesz prefiltr 100um>pompa>50um>trójnik>jedno odgałęzienie do korpusu bio,drugie wylot do akwa.Na korpusie bio oczywiście zawory do regulacji przepływu.Coś takiego niedługo robię u siebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze sens takiego polaczenia.A chociazby dla tego ze bedzie zadsza wymiana filtrow przed pompa.Co do biologa to wydaje mi sie ze chyba lepiej za pompa niz przed.Nie bardzo cie rozumie.Moze chodzi ci o zbyt duzy przeplyw przez ten filtr? Gdzies na tym forum czytalem ze to akurat nie ma zadnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.