Skocz do zawartości

oswietlenie LED


kedzio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam te "halogenki" i to dwa rodzaje "kolorystyczne".

Moim zdaniem nie dość że są zbyt punktowe to za słabe, oba próbowałem nad akwarium i jesli chcesz wyrobić sobie opinie o takim źródle to zrób to samo i przyjrzyj się jak to wygląda w praktyce zanim kupisz/zamontujesz.

Chyba że akurat chcesz taką punktowośc dla powiedzmy atmosfery artystycznej.

Do np.czytania ksiązki nadają się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miał ktoś do czynienia kiedyś z takim wynalazkiem w pokrywie:

http://www.zoolight.pl/product-pol-761-AquaLux-LED-120-WHITE.html

http://www.zoolight.pl/product-pol-747-AquaLux-LED-120-PLUS.html

koszt pokrywy aluminiowej 120x40 z jedną z powyższych opcji to równe 1000zł.

Plus to napewno oszczędność energii minus to pewnie żadne zielsko rosło przy tym nie bedzie.

Jak się to ma do klasycznych T5 2x54W (np. PHILIPS Aquasky 965 6500K + PHILIPS Aquacoral). Koszt takiej alu. pokrywy 250zł niższy.

Warto sie tym wogóle interesować?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że diody te same a cena o niebo niższa http://pulares.com/sklep/tasmy-metry-c-3_35.html . Jeden taki pasek robi u mnie za oświetlenie przejściowe. Same białe to trochę efekt jak w masarni ;) ale mieszanka dwóch białych i jednego żółtego może być ciekawa i wystarczająca (pewnie nie dla roślin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tej swietlówki led wg mnie sie nie oplaca kupowac (nie widziałem wielu ktore by sie oplacało). Pokazana przez Ciebie 120cm. Daje ona albo 1200lm albo 1440lm (w zaleznosci czy jest blad w opisie czy nie) a ciagnie 32W. Swietlowka 24W ma okolo 1300lm.

tyle samo swiatła jest w stanie dac 10 diod power led (łacznie 10W za 70zł).


Z TEGO CO CZYTAŁEM, swietlowki led nie sa zbyt dobrym rozwiazaniem gdyz maja słabe, pasywne chlodzenie i sie grzeja (spadek strumienia swietlnego i zywotnosci). Te tansze nie sa zasilane pradowo i wymagaja rezystorów przez co rosnie gwałtownie pobór pradu.

Z TEGO CO WIEM we wszystkich do ktorych udało mi sie dotrzec byly zastosowane diody firmy "krzak" co nie nastraja mnie optymistycznie co do ich zywotnosci.


Z reszta zawsze mnie rozbawiało porównanie 2 parametrów takich swietlowek:

Zywotnosc: 11 lat

Gwarancja: 1 rok


Zastanawiajace, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.