sabotage Opublikowano 29 Lipca 2006 Autor #11 Opublikowano 29 Lipca 2006 .. wiec sprobuje z tym nawozem.. mam nadzieje ze choc to pomoze.. woda o pH8.5 mocno naswietlona, 4 tygodnie stoi pusta.. i nawet brazaowego nalotu nie ma:(
MateuszT Opublikowano 29 Lipca 2006 #12 Opublikowano 29 Lipca 2006 Poczekaj, poczekaj... 4 tygodnie i Ty chcesz mieć zielone akwa :?: Nawet nawozy Ci nie pomogą . Radzę uzbroić się jednak w cierpliwość. Jeśli w akwarium nie ma ryb, to skąd ma się tam brać NO3, potrzebne glonom do rozwoju :?: Wstrzymaj się z nawozami jakiś czas, jak ryby zaczną produkować odpowiednie ilości "pokarmu" dla glonów, to wszystko powinno się samo ładnie zazielenić. Dopiero po kilku miesiącach, jak akwarium nabierze stabilności, a glonów nie będzie, warto zacząć próby z nawozami. Pamiętaj, że plaga glonów też nie jest pożądana. No, chyba, że chcesz czyścić szyby co 2-gi dzień
aditu Opublikowano 29 Lipca 2006 #13 Opublikowano 29 Lipca 2006 poza tym przy tak wysokim ph jak masz to wogole trudno o rozwoj czegokolwiek zielonego no i tak jak mateusz pisal - cierpliwosci ja w zadnym baniaku nie mam glonow - bez zadnych staran w ta czy druga strone, pomijam sladowe ilosci na szybach ale w baniakach w ktorych mam duzo ziela nawet szyby sa niedotkniete nalotem wogole glony - ich posiadanie badz utrzezenie sie przed nimi - to temat rzeka- nie ma prostych recept - jest za duzo zmiennych ktore maja wplyw na ich wzrost
sabotage Opublikowano 29 Lipca 2006 Autor #14 Opublikowano 29 Lipca 2006 hehe oczywiscie ze nie myslelem o zielonym akwa po miesiacu.. ale ja nawet okrzemkow w nim nie mam.. jest tak czysto ze az strasznie... gumowe rurki nawet nie pokrywaja sie nalotem... Ja juz z natury jestem bardzo niecierpliwy.. co z tego ,ze beda za pare miesiecy jak ja chce teraz !!!! zartuje.. no nic czekam
aditu Opublikowano 29 Lipca 2006 #15 Opublikowano 29 Lipca 2006 ja okrzemki to mialam ino w dwoch akwa w pozostalych ni chu-chu nie mialam i nie mam okrzemki nie sa regula - moga wystpic ale nie musza
MateuszT Opublikowano 29 Lipca 2006 #16 Opublikowano 29 Lipca 2006 Ja juz z natury jestem bardzo niecierpliwy.. co z tego ,ze beda za pare miesiecy jak ja chce teraz !!!! zartuje.. no nic czekam Ojj nie dobrze... cierpliwość w akwarystyce, to jedna z najważniejszych cech . Pamiętaj, że jak robisz coś w pośpiechu, to najczęściej robisz złe. Jeszcze raz powtarzam, glony najprawdopodobnie się pojawią, jak pojawią się ryby. Jak w zbiorniku nie będzie NO3, to możesz stanąć na głowie, a nic Ci nie urośnie .
Bartus_M Opublikowano 31 Lipca 2006 #17 Opublikowano 31 Lipca 2006 hehe oczywiscie ze nie myslelem o zielonym akwa po miesiacu.. ale ja nawet okrzemkow w nim nie mam.. jest tak czysto ze az strasznie... gumowe rurki nawet nie pokrywaja sie nalotem... Ja juz z natury jestem bardzo niecierpliwy.. co z tego ,ze beda za pare miesiecy jak ja chce teraz !!!! zartuje.. no nic czekam Cierpliwość to główna cecha akwarysty Pomimo braku glonów, należy zaczekać z cierpliością. Napewno się pojawią okrzemki, z czasem krasnorosty, a kiedy oświetlenie będzie wyśmienite zielenice. Myślę że jest to okres jeszcze 2-3 tygodni. Zyczę w malawi-glonarium sukcesów, ewentualnie proponuje 'domontowac' dodakowe oswietlenie.
sabotage Opublikowano 1 Sierpnia 2006 Autor #18 Opublikowano 1 Sierpnia 2006 cirpliwosci, cierpliwosci... oddycham gleboko i czekam, czekam,czek,cze... ile mozna czekac?????!!!!! :?:
basior Opublikowano 1 Sierpnia 2006 #19 Opublikowano 1 Sierpnia 2006 ...ja czekam cierpliwie ... zalałem swoje akwa 25.03.2006 ... - to już (czy dopiero ) będzie coś ok. cztery miesiące, gdy ten krok uczyniłem ... i dalej czekam , mam już okrzemki i wszelkie inne możliwe cuda, miałem nawet sinice - pewnie mam je nadal, tylko o tym nie wiem , ale czekam nadal na soczyste zielone i piękne glony i wiem,że się doczekam p.s. Kiedyś ..., kiedy byłem w liceum , na lekcji j.polskiego omawialiśmy sonet Leopolda Staffa "Curriculum vitae" i to co mi utkwiło w pamięci po dzień dzisiejszy, to pewna całkowicie nieuchwytna nuta ... dojrzewania artysty. Pamiętam, że to co zrwóciło moją uwagę, to specyficzna kolejność rzeczy, działań ... zawsze jest tak, że pierwszy jest rozwój - po którym następuje dojrzała twórczość ..., ale na takie zmiany potrzeba czasu, więc to co pisze m.in mateuszt... cierpliwość w akwarystyce, to jedna z najważniejszych cech... ...nie jest czymś , obok czego należy przejść bez zastanowienia sam się tego uczę Jeszcze tego na tym forum nie było, ale może warto ... przecież nasze rybki, to też ... poezja Leopold Staff "CURRICULUM VITAE" Dzieciństwa mego blady, niezaradny kwiat Osłaniały pieszczące, cieplarniane cienie. Nieśmiałe i lękliwe było me spojrzenie I stawiając krok cudzych czepiałem się szat. Młodość ma pierwsze skrzydła swe wysłała w świat, Kiedy nad wiosnę milsze zdały się jesienie. Więc kochałem milczenie, wspomnienie, westchnienie I plotłem chmurom wieńce z swych kwietniowych lat. Dopiero od posągów, od drzew i od trawy, Z którymi żyłem długo wśród dalekich dróg, Nauczyłem się prostej, pogodnej postawy. I kiedym, stary smutku dom zburzywszy w gruzy, Uczynił z siebie jeno wschodom słońca próg, Rozumie mnie me serce i kochają Muzy. p.s. ... ??
sabotage Opublikowano 2 Sierpnia 2006 Autor #20 Opublikowano 2 Sierpnia 2006 :-) ja tam jestem prostym studenciakiem PG, i dla mnei liczy sie zeby bylo szybko, dobrze,i po "matematycznemu".... Wierszyk mnei uspokoil, wiec czekam CDN
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się