Skocz do zawartości

Ja chce...!!


sabotage

Rekomendowane odpowiedzi

Co jeszcze moze zrobic maly Sabotage, zeby jego akwa bylo zielone??

To samo, co przy akwarium roślinnym (oczywiście oprócz nawożenia CO2).

A dokładniej mówiąc, dobrze jest zapewnić odpowiednie światło (choć jedna świetlówka dla roślin), no i nawozić. Dawki nawozu powinny być trochę mniejsze niż zalecane przez producenta- w końcu glony nie zużyją tyle substancji odżywczych, co rośliny. Z resztą... na pewno wystarczy poczekać :wink: . Glony na pewno się pojawią. Jak nie po miesiącu, to po 2 czy 3 :lol: .


Nie ma co jednak kombinować z podnoszeniem NO3. Owszem przyniosłoby to skutek w postaci rozwoju glonów, ale nie warto ryzykować. Nawet jeśli będzie Ci się wydawało, że kontrolujesz stężenie tej substancji, to w każdej chwili może coś się nie udać i zanieczyszczenia osiągną taki poziom, że będzie już za późno na ratunek. Pamiętaj, że im mniej NO3 w akwa, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osiągnięcia wzmożonego porostu glonów, można również zastanowić się nad tym, czy nie postawić akwarium w takim miejscu, aby na akwarium padały promienie słoneczne zza okna. Takie naturalne oświetlenie niezwykle pomaga w tym aby się one rozwijały. I te zielone i te pędzelkowate, czy brązowe. Ze stosowaniem nawozów.. ja bym raczej się wstrzymał. Za miesiąc czy za dwa akwarium powinno zacząć porastać glonami.

Jeżeli nie będzie możliwości żeby akwarium mogło się 'opalać', proponuję zwiększyć oświetlenie, badź zmienić na takie które stymuluje przedewszystkim wzrost roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aditu czy Twoja rada dotyczy również malawi bez roślin ?? , pytam, bo sam jestem bardzo zainteresowany glonami w swoim akwa :D i jeszcze jedno pytanie do Ciebie i do mateuszt - piszecie o "nawozie" , czy możecie podać jakie to nawozy ??

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za supraflora, ale w sumie jesli chodzi o glony to kazdy jeden nawoz akwarystyczny w plynie bedzie dobry :)


tak basior, moja uwaga dotyczy tez malawi bez roslin, im mniej roslin tym mniejsza konkurencja dla glonow


nawoz przeznaczony do akwarium nie zawiera makroelementow, jak juz pisalam wyzej, tzn nawoz ogolnego uzytku, poniewaz sa tez specjalne nawozy z makroelementami (zw. azotu, fosfor), ale tego typu nawozy sa odpowiednio opisane i nie da sie ich pomylic - tak wiec nie zaszkodzi rybom a glonom moze pomoze :) dawkowac go trzeba troche mniej niz w akwa z rolinami bo glony tyle nie zuzyja, przynajmniej na poczatku jak ich bedzie znikoma ilosc

moze - bo tez i troche swiatelka tez by im sie zdalo - do ciemnego akwa to mozna sobie lac nawozu do woli - tyle ze bez efektow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie do Ciebie i do mateuszt - piszecie o "nawozie" , czy możecie podać jakie to nawozy ??

Dokładnie tak, jak napisała aditu. Dodam jeszcze od siebie, że jeśli znajdziesz na opakowaiu napisa "nawóz NPK" od razu zrezygnuj z tego nawozu. Takie oznaczenie stosuje z tego, co wiem m. in. Nutrafin, zresztą znajdziesz je na każdym nawozie dla roślin doniczowych. Jest to nic innego jak N- azot, P Fosfor i K potas (chyba nic nie pokręciłem :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.