Skocz do zawartości

240 l - przymiarka -Non Mbuna + Mbuna


Lasti

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie miesza się tych ryb, odmienne zachowania to wykluczają.

I nie jest to :"nie bo nie"

To jest na tej samej zasadzie jakbyśmy chcieli dogadać się z Koreańczykiem , na zwajem nie znając swoich języków.

Wydaje mi się , że Nabe napisał to z pewną nutką ironii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzimy,że będziesz pierwszym który zda relację z tego eksperymentu. Tylko skąd weźmiesz te lipochromisy? Niby stadne, więc czemu tylko 3 szt? Oj będzie ciekawie, proszę o podzielenie się wrażeniami z hodowli!


Mam już zarezerwowane 3 sztuki u pewnego hodowcy który ma to od niemców :wink: Jeśli niema w Twojej wypowiedzi ironii to postaram się rzetelnie informować o hodowli :wink:


Nie nie miesza się tych ryb, odmienne zachowania to wykluczają.

I nie jest to :"nie bo nie"

To jest na tej samej zasadzie jakbyśmy chcieli dogadać się z Koreańczykiem , na zwajem nie znając swoich języków.

Wydaje mi się , że Nabe napisał to z pewną nutką ironii



Akurat Aulonocary jak i Lipochromisy dogadają się świetnie. Na dodatek oba gatunki preferują mięsko. Co do rewirów to samce Lipochromisów obierają bardzo małe obszary, co pozwala trzymać bezstresowo kilka samców w jednym akwarium.

Co do dogadania się z koreańcem to ja nie miałem problemu jak wynikła taka sytuacja :) Na migi poszło gładko.

Mam cichą nadzieję że Nabe nie pisał z ironią i ktoś życzy mi powodzenia w tej misji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"POKARM: Lipochromis w naturze jest drapieżnikiem polującym w bardzo ciekawy sposób. Odżywia się ikrą i larwami innych ryb porywając je inkubującym samicom. Jest to bardzo ciekawy sposób odżywiania, który trudno zaobserwować w niewoli. Aby utrzymać je w dobrej kondycji należy ich pokarm w dużej części urozmaicać mięsem ryb oraz drobnymi małymi rybami tak aby zapewnić im wysokoproteinową dietę."

Za serwisem Haplochromis.pl

Gdzie widzisz podobieństwo do odżywiania Aulonek?

Znasz zachowania tych ryb?

Czytałeś coś na ich temat?

Poza tym na tym samym serwisie zaleca się trzymać te ryby w grupach 8-12 osobników , każdy gatunek w osobnym akwarium , a Ty chcesz trzymać 3 osobniki i w dodatku je mieszać z Aulonami.

Twoje akwarium , Twoje ryby , ale tutaj na pewno nie usłyszysz pochwały dla takich zachowań.

Poza tym to nie jest tylko kwestia pożywienia , czy zajmowania różnych rewirów.

To kwestia temperamentu i nieznajomości przez ryby gestów , dla jednych gest przyjaźni , przez drugie może być wrogo odebrany.

Dlatego nie miesza się tych ryb.

A tak BTW, a jakbyś miał na migi wytłumaczyć mu teorię względności , też by pojął?

To jest z mojej strony ironia , coby nie było niedomówień, chodzi o przekazanie gestami abstrakcyjnych treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny aranż akwarium. Kryjówek jest sporo za tymi wystającymi płytami także nie macie co się martwić.

Wygląda trochę nieciekawie ale to przez to że nie jest zalane i zdjęcie troszkę słabe. http://img189.imageshack.us/img189/5467/75965048.jpg

Nie lubię kamieniołomów w akwarium dlatego tak mało skał. Chce żeby ryby miały miejsce do pływania, zwłaszcza że będą pewnie Rubin Redy.


Rośliny będą. Nurzańce prawdopodobnie w lewym i prawym rogu.

Tak wygląda akwarium po zalaniu: http://img340.imageshack.us/img340/9486/26785505.jpg


Jak będzie trzeba więcej kamieni to będę musiał je wytrzasnąć tylko takich samych raczej nie dostane. Chyba że kupić całkiem nowe pod kolor tła ale tych mi szkoda.


Ujdzie to jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.