Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie nie miesza się tych ryb, odmienne zachowania to wykluczają.

I nie jest to :"nie bo nie"

To jest na tej samej zasadzie jakbyśmy chcieli dogadać się z Koreańczykiem , na zwajem nie znając swoich języków.

Wydaje mi się , że Nabe napisał to z pewną nutką ironii :D

Opublikowano
Sądzimy,że będziesz pierwszym który zda relację z tego eksperymentu. Tylko skąd weźmiesz te lipochromisy? Niby stadne, więc czemu tylko 3 szt? Oj będzie ciekawie, proszę o podzielenie się wrażeniami z hodowli!


Mam już zarezerwowane 3 sztuki u pewnego hodowcy który ma to od niemców :wink: Jeśli niema w Twojej wypowiedzi ironii to postaram się rzetelnie informować o hodowli :wink:


Nie nie miesza się tych ryb, odmienne zachowania to wykluczają.

I nie jest to :"nie bo nie"

To jest na tej samej zasadzie jakbyśmy chcieli dogadać się z Koreańczykiem , na zwajem nie znając swoich języków.

Wydaje mi się , że Nabe napisał to z pewną nutką ironii



Akurat Aulonocary jak i Lipochromisy dogadają się świetnie. Na dodatek oba gatunki preferują mięsko. Co do rewirów to samce Lipochromisów obierają bardzo małe obszary, co pozwala trzymać bezstresowo kilka samców w jednym akwarium.

Co do dogadania się z koreańcem to ja nie miałem problemu jak wynikła taka sytuacja :) Na migi poszło gładko.

Mam cichą nadzieję że Nabe nie pisał z ironią i ktoś życzy mi powodzenia w tej misji :wink:

Opublikowano

"POKARM: Lipochromis w naturze jest drapieżnikiem polującym w bardzo ciekawy sposób. Odżywia się ikrą i larwami innych ryb porywając je inkubującym samicom. Jest to bardzo ciekawy sposób odżywiania, który trudno zaobserwować w niewoli. Aby utrzymać je w dobrej kondycji należy ich pokarm w dużej części urozmaicać mięsem ryb oraz drobnymi małymi rybami tak aby zapewnić im wysokoproteinową dietę."

Za serwisem Haplochromis.pl

Gdzie widzisz podobieństwo do odżywiania Aulonek?

Znasz zachowania tych ryb?

Czytałeś coś na ich temat?

Poza tym na tym samym serwisie zaleca się trzymać te ryby w grupach 8-12 osobników , każdy gatunek w osobnym akwarium , a Ty chcesz trzymać 3 osobniki i w dodatku je mieszać z Aulonami.

Twoje akwarium , Twoje ryby , ale tutaj na pewno nie usłyszysz pochwały dla takich zachowań.

Poza tym to nie jest tylko kwestia pożywienia , czy zajmowania różnych rewirów.

To kwestia temperamentu i nieznajomości przez ryby gestów , dla jednych gest przyjaźni , przez drugie może być wrogo odebrany.

Dlatego nie miesza się tych ryb.

A tak BTW, a jakbyś miał na migi wytłumaczyć mu teorię względności , też by pojął?

To jest z mojej strony ironia , coby nie było niedomówień, chodzi o przekazanie gestami abstrakcyjnych treści.

Opublikowano

Wstępny aranż akwarium. Kryjówek jest sporo za tymi wystającymi płytami także nie macie co się martwić.

Wygląda trochę nieciekawie ale to przez to że nie jest zalane i zdjęcie troszkę słabe. http://img189.imageshack.us/img189/5467/75965048.jpg

Nie lubię kamieniołomów w akwarium dlatego tak mało skał. Chce żeby ryby miały miejsce do pływania, zwłaszcza że będą pewnie Rubin Redy.


Rośliny będą. Nurzańce prawdopodobnie w lewym i prawym rogu.

Tak wygląda akwarium po zalaniu: http://img340.imageshack.us/img340/9486/26785505.jpg


Jak będzie trzeba więcej kamieni to będę musiał je wytrzasnąć tylko takich samych raczej nie dostane. Chyba że kupić całkiem nowe pod kolor tła ale tych mi szkoda.


Ujdzie to jakoś?

Opublikowano

Chyba kupie kamienie w kolorze tła i powkładam tak o nie układając ich jakoś szczególnie. Ot takie monolity wystające z piasku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Acryfix 192. Dzięki za odpowiedz👍
    • Zadałem podobne pytanie na innym forum i ktoś stwierdził że to bez sensu. Ale zapytam też tutaj i jeśli uważacie podobnie to proszę o wyjaśnienie dlaczego ten pomysł jest zły. Chcę mieć sumpa bez komina czy jakiegoś pudełka przelewowego. Założenie jest takie żeby wylot z filtra kubełkowego skierować do pierwszej komory sumpa-byłby on wyżej od poziomu głowicy kubełka jakieś 15-20 cm Czy to ma sens a jeśli nie to dlaczego?  
    • Hej, czy ktoś z Was używał testu jak na zdjęciu ?Czy możliwe że nie nadaje się do słodkiej wody ? Test nowy, z datą do 06.2027r.  Cztery tygodnie temu odpaliłem sumpa 240 l pod nowy zbiornik, bakterie Prodibio Biodigest i suchy pokarm co trzy dni szczypta. Badałem wodę co kilka dni testem ze zdjęcia, ale nic się nie działo. W sumie wszystko nowe, więc myślałem że potrzeba czasu. Tydzień temu zalałem nowy zbiornik 1050 litrów i połączyłem z  sumpem, dalej sypałem pokarm co trzy dni. Po czterech tygodniach od zalania sumpa, NH3 dalej niewykrywalne, więc postanowiłem trochę wspomóc się chemią i wlałem 2ml wody amoniakalnej. Ku mojemu zdziwieniu, test nadal pokazuje 0.  WA świeża. Żeby go przetestować, wlałem 1,5ml WA do szklanki z wodą z kranu 300ml, test pokazał ledwo 1,5mg/L. Czyli ewidentnie coś jest nie tak. Niby ten test ma mierzyć całkowity amoniak NH3 i NH4. A w opisie aukcji, była informacja że nadaje się do wody słodkiej i słonej. NO2 i NO3 zmierzyłem tylko na początku, bo byłem pewny że nie mam jeszcze NH3 w zbiorniku więc nie ma sensu mierzyć.
    • Będzie działać. Trochę będziesz miał zabawy przy wklejaniu ścianek  Czym kleiłeś plexi?
    • Cześć, Po kilku latach filtrowania zauważyłem, że na wewnętrznej stronie rur zbiera się szlam, który od czasu do czasu jest wyrzucany zwłaszcza podczas czyszczenia mechaników. Czy ktoś z szanownych kolegów mierzył się z takim tematem?  
    • Cześć Wszystkim. Planuję budowę sumpa do akwarium 375 litrów. Ogłądałem i czytałem dużo materiałów na ten temat ale w dalszym ciągu nie wiem jak zaprojektować komory żeby spełniały swoją rolę oraz żeby sump działał prawidłowo. W załączniku zbiornik z plexi który skleiłem a na drugim zdjęciu znalazłem taki projekt i zastanawiam się czy ma on sens. Jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat to będę wdzięczny.
    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.