r2d2 Opublikowano 2 Stycznia 2007 #1 Opublikowano 2 Stycznia 2007 witam mam dylemat co do oswietlenia w akwa 170x50x50 aktualnie uzywam swietlowek zwyklych (tych ktore byly w pokrywie) PHILIPSA o mocy 2x58W jednak teraz zastanawiam sie nad ich zamiana na jakies inne (myslalem o Sylvania Aquastar oraz SYLVANIA GROLUX lub PHILIPS Aquarelle kazda po 58W) myslalem takze o dodaniu 2 kolejnych swietlowek do pokrywy, w baniaku plywaja acei, redzie, maingano, yellowy oraz hongi ale docelowo mysle o zmniejszeniu obsady i zostawieniu hongi,yellowkow i maingano zamiana swietlowek ma na celu wydobycie jak najglebszego koloru ubarwienia ryb ale nie wiem za bardzo jakie swietlowki byly by do tego celu najlepsze dlatego wiec chetnie skorzystalbym z pomocy dzieki
limar Opublikowano 2 Stycznia 2007 #2 Opublikowano 2 Stycznia 2007 Witam, próbowałem różnych rodzajów świetlówek aby podkreślić barwę pysiaków. U mnie sprawdziły się świetlówki hagena. Przód aqua-glo i tył power-glo. Dodatkowych nie polecam, to nie holender
r2d2 Opublikowano 3 Stycznia 2007 Autor #3 Opublikowano 3 Stycznia 2007 dzieki za pomoc ale znalezienie aqua-glo o wymiarach 150cm graniczy z cudem:( moze poradzilbys mi jakas inna swietloweczke? z dostepnoscia power-glo nie ma najmniejszego problemu, kolejne pytanie: moja pokrywa miesci swietlowki kazda 58W a power-glo posiada moc 65W (belka w mojej pokrywie to AquaBoro, jest na 2x58W czy jak zamontuje 2x65W to bedzie dzialac?) jeszcze raz dzieki
milc Opublikowano 4 Stycznia 2007 #5 Opublikowano 4 Stycznia 2007 Po prostu dokładnie moje problemy :-) O ile dobrze szukałem, to z akwarystycznych w rozmiarze 150 cm jest dostępna tylko Power-Glo Hagena no i świetlówki Narvy. Mam Power-Glo i szukam drugiej sensownej. Testowałem zwykłą daylight noname - daje zielonożółtą poświatę (nieprzyjemnie, szczególnie na wapieniach), testowałem Narva Colour - daje różowożółtą, podobnie niefajnie. milc
kisor Opublikowano 4 Stycznia 2007 #6 Opublikowano 4 Stycznia 2007 do takiego akwarium, kiedy bede zakladal sobie podobne, dam HQI, np 2x75W i polecam rowniez takie rozwiazanie. Problemem jest cena albo koniecznosc samodzielnego wykonania takiego oswietlenia, ale wyglada to zaj.......
milc Opublikowano 4 Stycznia 2007 #7 Opublikowano 4 Stycznia 2007 Myślałem o tym, ale powoduje to konieczność otwarcia akwarium od góry, zgadza się? I wtedy problemy z parowaniem wody, większą hałaśliwością... Czy HQI faktycznie daje takie dobre wrażenia estetyczne? Kolorystyka itd? milc
r2d2 Opublikowano 4 Stycznia 2007 Autor #8 Opublikowano 4 Stycznia 2007 a jednak zdecydowalem sie nie ryzykowac i zamowilem 2 swietloweczki SYLVANIA GROLUX i AQUASTAR (obie po 58W i 150cm) zobaczymy jak to wszystko bedzie sie prezentowalo w praktyce - dam znac (takze kiedys myslalem o HQI ale zrezygnowalem ze wzgledu na koszty) p.s. dzieki za zainteresowanie tematem
MateuszT Opublikowano 4 Stycznia 2007 #9 Opublikowano 4 Stycznia 2007 Myślałem o tym, ale powoduje to konieczność otwarcia akwarium od góry, zgadza się? I wtedy problemy z parowaniem wody, większą hałaśliwością... Nie zgadza się . Nie wiem dlaczego większość ludzi myślących o "otwartym" akwarium, nie bierze pod uwagę, że i tak należałoby przykryć je szybą. Na luksus całkowicie otwartego akwa można pozwolić sobie moim zdaniem tylko w przypadku roślinnych, gdzie parująca, miękka woda nei zostawi śladów na szybie i gdzie nie wyskoczy nam kilkunasto centymetrowa ryba. do takiego akwarium, kiedy bede zakladal sobie podobne, dam HQI, np 2x75W Nie jestem pewien, czy to by wystarczyło... Przy takiej długości bezpieczeniej było by dać 3x75, lub 2x 150 umieszczone trochę wyżej nad akwa.
milc Opublikowano 4 Stycznia 2007 #10 Opublikowano 4 Stycznia 2007 r2d2, daj znać koniecznie, i podrzuć namiar, gdzie mają takie długie Sylvanie?!? No i nadal nie mam opinii, czy HQI są warte swojej ceny czy też kłopotliwości, jeśli chodzi o wrażenia estetycze? milc
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się