Skocz do zawartości

Sump-przereklamowany??


star4870

Rekomendowane odpowiedzi

widzę ,że tylko ja jestem zwolennikiem sumpa :D .Daniel masz racje , w solniczce bez sumpa raczej jest trudno zwłaszcza w większych zbiornikach, sobie nie wyobrażam jego braku(chociaż da się znasz zbiornik- kivi.-iego)Dla mnie poprostu jest wygodniejszy i był znacznie tańszy niż adekwatny kubeł.

A co do hodowli d Pawlaka to ,fakt ma specyficzne podejście do niej ,ale też w rozmowie ze mną wyznał , że parę razy tracił obsady gdy nie dopatrzył parametrów a same gąbki w mech nie dawały sobie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim nie należy podchodzić do sprawy w kategoriach "nigdy" "zawsze" "lepszy" "gorszy".

w 100% racja

Wszystko zależy od zbiornika,obsady i właściciela.

wogóle się nie zgodzę

od zbiornika - sumpa można podłączyć do każdego zbiornika

od obsady - ???? tego nie rozumiem

od właściciela - tu myślę że chodzi ci że jeden chce mieć sumpa inny nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zbiornika,obsady i właściciela.


Dokładnie tak.

Jak zbiornik ma 1500 litrów to sump (lub inne takie tam) są zwyczajnie praktyczniejsze i tańsze.

Jak obsada jest morska, to trzeba upchnąć odpieniacz i kupę innych rzeczy.

Jak właściciel fetyszysta to o czym rozmawiać, widać lubi i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chociaż da się znasz zbiornik- kivi.-iego)


A kto nie zna? Tylko, że w tym przypadku wyjątek potwierdza tylko regułę.


Edit: Z mojej strony kamyczek do ogródka zwolenników filtrów zewnętrznych. Dzisiaj chciałem dołożyć dodatkowy wkład do mojego filtra(Jbl e1500) i przy odłączaniu "zespołu" z wężami jeden z zaworków nie do końca się domknął. Reszta to już historia... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zbiornika,obsady i właściciela.


dlaczego?

bo widziałem już sumpy w 100 litrowych akwariach jak i w 1000 l.

więc gdzie tu zależy?

od obsady?

przy paru rybkach już nie można mieć sumpa, po co przy paru rybkach i kubełek

wystarczy kaskada z większą gąbką

A właściciela??

jakie kryterium?

facet - kobieta?

starszy - młodszy ?

leniwy czy pracowity?

czy jeszcze inne?


Nie wiem jakie kryteria sobie ustaliłeś ale sump zadziała zawsze - bez względu na zbiornik, obsadę czy właściciela

chyba że masz na myśli kryterium opłacalności - ale wtedy by trzeba było powiedzieć że zależy od opłacalności a nie od zbiornika, właściciela czy obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dochodzimy do sedna sprawy

Nie że zadowolony, po prostu uważam że nie można w żadnym wypadku komukolwiek odradzać budowę sumpa tylko dlatego że ma małe akwarium, można mu powiedzieć o opłacalności ale nie dla każdego liczy się kasa.

Wracając do tematu dywagacje czy sump jest przereklamowany to to samo jak szukanie wyższości świat bożego narodzenia nad wigilią - tu wszystko zależy od właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.