Skocz do zawartości

Filtracja 180l


Sib

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

IMO classic'i się nie nadają na łączenie tych 2 funkcji.Gdy na spód dasz gąbki,drugą połowę zasypiesz ceramiką to czyszczenie gąbek będzie porażką.Te eheimy nie posiadają koszyczków a więc będziesz musiał wysypywać ceramikę aby dostać się do gąbek (czy innych wkładów).Takie moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podsumowując, ja bym polecał ten mocniejszy, czyli 2217. Na razie popracuje w malawi jako biolog + głowica, a później w roślinnym przy skromnej obsadzie będzie pełnił podwóją funkcję. I czyba lepiej kupować przez internet, a napewno taniej i szybciej.



A czy przypadkiem te filtry nie są sprzedawane z kompletem wypełnień, do filtracji biologicznej, dobrej jakości? Jeśli zamierzasz używać tego filtra w malawi, to tylko jako filtr biologiczny! Właśnie ze względu na brak koszyków na media filtracyjne. Aby uniknąć mozolnego czyszczenia tych wszystkich wkładów na wlot załóż gęstą gąbkę, a do środka nasyp dobrej jakości, porowatej, ceramiki. Taj jak pisał perez podwójna funkcja nie tyle nie sprawdzi się, co po pewnym czasie będziesz musiał zastosować dodatkowy czynnik filtracyjny, ponieważ:

1. Pyszczaki dosyć mocno brudzą,

2. Gęsty prefiltr nie wyłapie wszystkich zanieczyszczeń, te o większej "frakcji" przy wyłączeniu pompy lub próbie demontażu gąbki i tak wpadną do akwarium.

Jeśli natomiast, tak jak wcześniej pisałeś, w przyszłości zrobisz z tego akwarium zbiornik roślinny, to jedynie sam prefiltr założony na wlocie filtra biologicznego wystarczy do filtracji mechanicznej. Oczywiście jeśli nie będziesz tam trzymał skalarów tylko jakieś małe rybki z rodziny kąsaczkowatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas 180tka ma zostać zbiornikiem roślinnym - ameryka południowa, czyli pielęgniczki ;)


A może wobec tego co piszecie lepiej kupić jakiegoś eheima z koszykami, np. 2026?


Planuję kubełek połączyć z filtrem hydroponicznym, więc chyba bez oczyszczania mechanicznego się nie obejdzie?


Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eheim 2213 ma komplecie pojemnik na wkłady, natomiast modele 2215 i 2217 już nie.

A czy takie pojemniki można kupić osobno i zastosować do 2217? Czy też nie bawić się i kupić np. Prof. II 2026 i mieć mechanika i biologa?

Zastanawiam się też, czy skoro planuję hydroponikę, to czy ona nie wystarczy za biologa, a kubełek robiłby w takim układzie jedynie za mechanika? Co Wy na to?

Z drugiej strony Prof. jest od 2217 droższy jedynie o jakieś 160zł. To nie są wcale takie wielkie pieniądze.

W 2217 podoba mi się jego prostota i bezawaryjność i dlatego pierwotnie postawiłem na niego, ale przecież póki nie kupię, to mogę przecież zmienić zdanie ;)

Czekam na Wasze sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.