honzik Opublikowano 9 Stycznia 2010 #1 Opublikowano 9 Stycznia 2010 Mam samice yelow 4 miesięczną to jej pierwsza inkubacja miała 4 sztuki .Odlowiłem ją wczoraj do kotnika z siatki który zawiesza sie w akwarium.Dziś rano wypuściła 4 sztuki a 30min pózniej już ich niema.wiem żę pyszczaki zabierają mlode spowrotem do pyska ale zawsze widać je w pysku a uniej nic nie widać,i poza tym wcześniej miała rozciągniety gardziel a teraz go nie ma czy ona mogła je zjeść?jeśli tak to dlaczego .wiele razy miałem młode ale nigdy takiej sytuacji.spotkaliśćie sie z czymś takim .Dzieki i Pozdrawiam
jurek035 Opublikowano 9 Stycznia 2010 #2 Opublikowano 9 Stycznia 2010 Takie sytuacje często zdażają sie młodym samicom.Kolejne inkubacje powinny dać lepsze efekty Nie przejmuj sie wielu z nas już przerobiło ten temat.
mutra Opublikowano 9 Stycznia 2010 #3 Opublikowano 9 Stycznia 2010 bywa, jeżeli chcesz odchować młode to najlepiej wypuszczać samicę do kotnika (akwarium) zawierającego kryjówki dla młodych (np kawałki rurki pcv)
honzik Opublikowano 9 Stycznia 2010 Autor #4 Opublikowano 9 Stycznia 2010 tak własnie zrobie kupie dodatkowe akwarium na kotnik nie moge dopuścić do takiej straty bardzo mi ich szkoda dla mnie są bezcenne . dzięki za rady pozdrawiam
kunta Opublikowano 10 Stycznia 2010 #5 Opublikowano 10 Stycznia 2010 Teraz bezcenne a za czas jakiś plaga Ja tylko dlatego trzymam 2 Yellowki w baniaku bo jak żadne inne skutecznie wyłapują maluchy.
Mjunszajn Opublikowano 11 Stycznia 2010 #6 Opublikowano 11 Stycznia 2010 wiem żę pyszczaki zabierają mlode spowrotem Reka do góry kto widział takie zjawisko u MBUNA?
sysgone Opublikowano 13 Stycznia 2010 #7 Opublikowano 13 Stycznia 2010 U mnie labeotropheus tak robił(a). Świadkiem jest żona Ale istotnie tylko jednej samicy takie rzeczy się udawały. Zazwyczaj "opieka" kończyła się na wypuszczeniu młodych i pozostawieniu ich samych sobie.
lukaszra Opublikowano 19 Stycznia 2010 #8 Opublikowano 19 Stycznia 2010 wiem żę pyszczaki zabierają mlode spowrotem Reka do góry kto widział takie zjawisko u MBUNA? ja widzialem u siebie pisalem zreszta posta o tym ,,, w ktorym odpowiedz poparli filmikiem
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się