podnieś temperature do 30-32 stopni, minimiu na 24 h. Napowietrzaj wodę maksymalinie jak możesz .i oczywiście wlej do akwa preparat na ospe rybią dostaniesz go w każdym sklepie zoologicznym .Przed podaniem lekuwyjmij węgiel z filtra .Jeszcze mam inną metode na ospę ,zorganizuj pojemnik ok 3 do 5 litrów wlej wody z akwa i dodaj do tej wody tego lekuna ospe ale przedawkuj 4 krotnie normy zalecane .Wymieszaj dobrze tą wodę z tym lekiem i wrzuć tam chorą rybę max .na 1 min .JEST TO DOBRA METODA ALE BARDZO RYZYKOWNA .Mi sie udało w ten sposób wyleczyć chore ryby ,ale jak są słabe to mogą nieprzeżyć .Powodzenia . A i nie karm ich przez kilka dni