Skocz do zawartości

Filtr JBLCristalprofi 900 - chodzi jak traktor


Darjush

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr pracuje w akwarium od marca br. w zasadzie tylko raz czyściłem prefiltry. Ale z tego co pamiętam to wirnik siedział dosyć pewnie i nic nie hałasowało. Ponieważ na dniach zamierzam kupić trochę mocniejszy filtr początkowo myślałem o modelu e1500, czyli kolejnym JBL’u. Postanowiłem jednak zrobić mały research, żeby zebrać aktualne info o tych filtrach. I niestety większość użytkowników, oprócz lewego obiegu skarży się na uszkodzenie wirnika. Nie mówię, że to może być przyczyną awarii, ponieważ na tym się nie znam, ale jednak coś w tym musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze i u mnie cos z wirnikiem bo filtr jest dobrze poskladany i powietrza w nim nie ma. Mam nadzieje ze dzis zasne a jutro popatrze czy cos ucichnie czy nie, moze samo sie naprawi?? Moze gdzies do silniczka mi sie woda dostala przy myciu bo powiem szczerze ze lalem woda po calym filtrze, wiec moglo sie cos zamoczyc. Ogolnie jestem dobrej mysli bo filtr sie super sprawuje.

A jak sie nie poprawi to przecierz sa 3 czy 4 lata gwarancji a filtr ma jakies poltora roku to wysle na gwarancje zobacze czy cos zrobia, a nawet jak nie zrobia to chociaz moze powiedza co jest nie tak to jakas czesc sie wymieni albo dokupi.

Jednakze wszelkie kolejne pomysly mozliwych awarii sa mile widziane i z gory za nie bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rowniez sprawdzalem, ten precik jest prosty a wirnik na magnesie nie ma zadnych uszkodzen natomiast na gorze ten plastik jest porowaty - tez tak masz??


Czyściłem dzisiaj filtr. U mnie mechanizm wirnika składa się z następujących elementów:

a. 2 gumki mocujące ceramiczną oś wirnika,

b. w/w oś,

c. wirnik,

d. pokrywa wirnika,

Przy składaniu ciężko było spasować te wszystkie elementy, natomiast nie za bardzo wiem, który plastik ma być porowaty?

Po uruchomieniu też zaczął trochę terkotać, ale po odpowietrzeniu jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobiony ceramiczny trzpień wirnika.


Przyczyny;

- długie odpowietrzanie filtra po włączeniu

- drobinki substratu- piasek

- wady fabryczne

- naturalne zużycie


Najlepiej zwrócić się do firmy Badis sp. z o.o. w Warszawie, naświetliwszy problem i wymienić sam wirnik.

Oddawanie całego filtra na naprawę jest nonsensowne. Ty oddajesz, firma X wysyła do firmy Badis, firma Badis daje odpowiedź, odsyła, dostajesz filtr. Ile to będzie trwało, ile będziesz bez filtra?


Gwarancja na JBL jest niejasna. Niby 4 lata, ale jak coś tam coś tam, a jak nie to 2 lata. Jest to gwarancja udzielana przez importera czyli firmę Badis sp. z o.o..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.