Skocz do zawartości

1000l szczęścia


Ewaise

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Juz sie nie moge doczekac, az akwarium stanie. W sumie w wizji nowego mieszkania wlasnie ten baniaczek cieszy mnie najbardziej ;)

Nic dziwnego-taki BASEN :D .Nawet niewiesz jak Ci juz zazdroszcze :wink:

Mam pytanie-czy zamierzasz zalozyc taki sam temat jak Barian,podczas zakladania jego JEZIORKA?

Bede bardzo ciekawy,jak Ci to wszystko bedzie szlo i na pewno inni tez poczytaja z ciekawoscia.

POWODZENIA!!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nic dziwnego-taki BASEN :D .Nawet niewiesz jak Ci juz zazdroszcze :wink:

Mam pytanie-czy zamierzasz zalozyc taki sam temat jak Barian,podczas zakladania jego JEZIORKA?

Bede bardzo ciekawy,jak Ci to wszystko bedzie szlo i na pewno inni tez poczytaja z ciekawoscia.

POWODZENIA!!! 8)



Jesli nie powstanie nowy dzial na forum, to tematu nie zaloze. Jak sie zakonczyl watek Bariana, to juz wszyscy wiedza. Poki co w dziale: "Zażalenia, skargi, propozycje zmian" mozna optowac za moim pomyslem na dzial, do ktorego mozna by taki temat przypisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie stanie 300x80x60 :mrgreen:


I teraz obsada jaka sobie wymyslilam

1. S. fryeri 1+2

2. A. red fire 3+5

3. A. baenschi 2+3

4. L. caeruleus 3+7

5. F. rostratus 1+3

6. P. Taeniolatus Red Empress 2+4 (?)

7. Otopharynx lithobates 2+4


Co razem daloby 14 samcow i 28 samic - czyli 42 ryby. Bedzie ok? A moze jeszcze jakis samiec fryeri by sie "zmiescil"? Ciagle sie waham miedzy zakupem doroslych ryb a stadem mlodziezy.


Cos jednak czuje, ze za duzo samcow mi wyszlo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 samców, jednak pomimo tego, że będzie to duże akwarium nie stawiał bym na to ze z taka ilością samców ci wypali, ale z 7 gatunkami myślę ze bym spróbował.

Ja kupował bym młodzież, chciałbym obserwować jak z brzydkich rybek wyrastaja piękne rybska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 samców, jednak pomimo tego, że będzie to duże akwarium nie stawiał bym na to ze z taka ilością samców ci wypali, ale z 7 gatunkami myślę ze bym spróbował.

Ja kupował bym młodzież, chciałbym obserwować jak z brzydkich rybek wyrastaja piękne rybska



W sumie spodziewalam sie takiej odpowiedzi. Pewnie i tak trzeba bedzie po 10 ryb z danego gatunku kupic. Czy moze w przypadku non-mbuna strategia jest inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W non mbunie nie potrzebujesz takich haremów jak mbuna( 1+4-5) wystarczą haremiki 1+2 w niektórych przypadkach 1+1 więc nie trzeba i kupować 10 ryb młodych tylko z 5-6


Brzmi dobrze. ;] Ale moze moglabym sie pokusic o wiecej niz 1 samca z ktoregos gatunku? Przy zalozeniu, ze yellow zylyby sobie w haremie 1+4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wyczytałem, że żywi się perfitonem, a peryfiton to zespół organizmów występujący na powierzchni: roślin (epifiton), kamieni (epiliton) lub ziaren piasku (epipsammon), a także na muszlach ślimaków i pancerzach skorupiaków w litoralu lub bentosie jeziora; organizmami peryfitonowymi mogą być bakterie, pierwotniaki lub glony, a także nicienie, wrotki, skąposzczety i larwy owadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.