Skocz do zawartości

Dylematy z tłem Cr-65 i pianką poliuretanową :(


p.dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm zastanawiam się tylko czy żywica chwyci się Cr-65...w sumie nie spotkałem się nigdzie z tym ,że ktoś pokrywał Cr...jeszcze żywicą...w sumie nie koniecznie musiałbym to robić ale boję się że toksyny z pianki jakoś przenikną przez Cr i dostaną się do wody....no i nadal pozostał dylemat farby....żywica w sumie dodatkowo by zabezpieczyła całe tło...ale też nie wiem czy nie wyglądałaby zbyt sztucznie :(....


Teraz zauważyłem...:( Po pierwszej warstwie zaprawa się łuszczy :( dlaczego ??

Mógłby ktoś powiedzieć co sądzi o moim tle ??...narazie po pierwszej warstwie Cr :)

post-9276-14695712272587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze uzywaj opcji edytuj. Po drugie tlo sie luszczy poniewaz: a) nie bylo dostatecznie zraszane podczas schniecia b)cr jet przeterminowany.

A tlo ladne. Dodaj pigment ferrololor aby tlo nabralo glebi.Jedno zastrzezenie o ktorym pisalem ci na czacie, mianowicie za male otwory do zasysania brudu w komorze na filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warstwy kleju nakłada się dopóki poprzednia nie wyschła jeszcze całkowicie.

Ponadto należy właściwie pielęgnować- a więc nie dopuszczać do przesuszenia. Należy często zraszać wodą, przez kilka pierwszych minut, potem godzin, a potem dni.


A zamiast CR65 można użyć CX-5 sprzedają w workach 5 kg, ta zaprawa też posiada atest.


O pianki się nie bój - niech tylko dobrze odparuje rozpuszczalnik - czyli samej piance pozwól schnąć koło tygodnia, a potem spokojnie. Bać się należy tych, które mają wyraźnie napisane działanie przeciwgrzybiczne.


Powodem super przeceny oczywiście mogło być przeterminowanie produktu. Prawo pozwala reklamować nawet produkt przeceniony - jesli przecena wynikała z innych powodów niż ten zgłaszany. Jesli oferta cenowa zrobiła się kusząca a nie podali powodu przeceny, to rzecznik praw konsumenta (Starostwo) może pomóc w załatwieniu reklamacji z tytułu rękojmi sprzedawcy. Bo z tytułu gwarancji, producent nie bedzie odpowiadał w takim przypadku, bo on JASNO i WYRAŹNIE oznaczył termin przydatności. A to sprzedawca sprzedaje towar już przeterminowany i o tym nie informuje. Jeśli było inaczej powyższe nie ma znaczenia.


a tło wyszło Tobie super :) aż zazdroszczę. Bo o ile od strony technologi nie mam z nimi problemu to od strony plastycznej, estetycznej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz śmiało użyć żywicy epoksydowej, obsypać ją potężną warstwą piasku i poczekać na związanie

po kilku dniach strzepnij piasek, pomaluj tło akrylem ( sam malowałem dekoralem, bo nie mogłem dostać ani Fausta - już nie produkowany, ani jego odpowiednika dla sieci sklepów OBI )

Efekt będzie zadawalający - subiektywnie ;-)


Poniżej załączam przypadkową fotkę swojego baniaka, widok od strony "technicznej". Tło jest dwustronne, wstawione do zbiornika tak, aby od strony salonu była większa przestrzeń. Patrząc od góry tworzy literę U.

dscf5347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory tak jak radziłeś zrobiłem do samej podstawy tylko kawałek ,,skałki'' je zasłania...i dlatego z tego profilu słabo je widać ;(...CR-65 na pewno nie było przeterminowane, a zraszam tło co 15 min ;(....ale mogłem pierwszą warstwę zrobić zbyt rzadką :( może to być przyczyna łuszczenia ??...niestety ferrokolou u mnie nie można dostać :( wiec jedynie zostaje mi ta żywica i ciemny piasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli niebyło przeterminowane, to co było powodem obniżenia ceny ?

http://www.farbykolor.pl/CERESIT+CR65+p ... _p268.html


bo jak by nie było, nikt nie obniża tak ceny tego samego produktu. To lepiej wpuścić na rynek tą samą zawartość w nowym opakowaniu i po nowych cenach i nikt się nie obraża że został oszukany, bo jednak dało się opuścić na cenie.


A podłoże było czyste i odtłuszczone ? A moze za wcześnie sprawdzasz ? No coś musi byc nie tak z nim skoro łuszczeje


A co do barwników:

http://www.formy.sklepna5.pl/pokaz_podkat.php?idkat=9


sklepy typu Leroy, w wielkopolsce to byle sklep budowlany ma ( jak nie na miejscu, to w ciagu tygodnia z hurtowni przywozi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie pisałem że była obniżka ceny....musiałem pomylić mój post z jakimś innym :) Swój Cr kupiłem od jednego z akwarystów któremu zostało trochę zaprawy ze swojego tła ;)


Niestety pochodzę z Nowego Sącza a tutaj tej sieci sklepów niestety nie ma :(...zostanę jednak chyba przy tej żywicy więc barwnik nie będzie mi potrzebny :)

aha a przed nałożeniem 2 warstwy zaprawy mam skropić tło wodą czy nakładać ją na suchy Cr ??

Sławek zwracał Ci uwagę abyś nie pisał posta pod postem. Ja również zwracam Ci na to uwagę. Używaj opcji "edytuj" jeżeli chcesz coś dodać do poprzedniego posta. Posty połączyłem - mam nadzieję że nie będe musiał tego robić ponownie. mutra


A przepraszam dopiero teraz obczaiłem o co chodzi z tym edytuj...:)i z tymi postami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w żadną żywicę jeszcze nie dawno miałem podobny problem. Kupiłem dwie farby białą i czarną dekorala oczywiście emalie akrylowe. Wymieszałem tak by wyszedł szarawy kolor pomalowałem tło trzy razy i jest oki. Farba nie odchodzi woda nie zmienia parametrów. Co do pianki nie patrzyłem na zawartość środków grzybobójczych tylko na cenę (i tu mała uwaga) im tańsze tym bardziej do d... skończyłem na soudalu.

Co do nakładania CR nie zgodzę że nie można kłaść drugiej warstwy po całkowitym wyschnięciu pierwszej. Można i nic się nie dzieje z tym zraszaniem też bym nie przesadzał. Ja położyłem w sumie trzy warstwy cr dzień po dniu każdą warstwę zraszałem dokładnie trzy razy nic nie pękało nic się łuszczyło.

Po położeniu trzeciej warstwy zraszałem trzy razy dziennie przez dwa dni potem przez tydzień wszystko schło na to poszła emalia akrylowa i jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.