tuzikabc Opublikowano 21 Lipca 2009 #1 Opublikowano 21 Lipca 2009 Witam, właśnie rozpoczynam walkę z sinicami w akwarium z muszlowcami za pomocą erytromycyny. W związku z tym mam kilka pytań i proszę o ewentualną korektę moich postanowień: 1. Czy w trakcie kuracji ryby mogą przebywać w zaatakowanym przez sinice zbiorniku, nie zaszkodzi im to? 2. Stosuję wyłącznie filtr wewnętrzny wraz z napowietrzaniem - czy owe napowietrzanie ma być włączone jak zawsze, przez całą dobę (nie zamierzam w trakcie trwania kuracji zaciemniać za dnia akwarium - na forum wyczytałem, iż można wygrać z sinicami nie zamykając dostępu światła za dnia, przy dawkowaniu erytromycyny na noc) ?? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję
czester_ Opublikowano 21 Lipca 2009 #2 Opublikowano 21 Lipca 2009 1. nie zaszkodzi. Pytasz a wiesz, tym bardziej że czytałeś poprzednie tematy. 2. Oczywiście że filtr ma pracować całą dobę. Jak chcesz zwalczyć sinice to rób to porządnie i zaciemnij akwarium na ten tydzień. Pozatym jakie masz akwarium, jakie parametry? Być może brak biologa spowodował wzrost sinic.
tuzikabc Opublikowano 21 Lipca 2009 Autor #3 Opublikowano 21 Lipca 2009 Akwarium o pojemności 48 l, woda o pH około 7,6, średnio twarda, temperatura w granicach 25-27 stopni.
koteczek555 Opublikowano 21 Lipca 2009 #4 Opublikowano 21 Lipca 2009 Tak dla pewności. Ale nie masz tam pyszczaków??
slawek gorol Opublikowano 21 Lipca 2009 #5 Opublikowano 21 Lipca 2009 Tak dla pewności. Ale nie masz tam pyszczaków?? kasia : cala polska czyta dzieciom : Witam, właśnie rozpoczynam walkę z sinicami w akwarium z muszlowcami
tuzikabc Opublikowano 21 Lipca 2009 Autor #6 Opublikowano 21 Lipca 2009 Akwa jednogatunkowe, same muszlowce, dla uściślenia Neolamprologus multifusciatus
nabe Opublikowano 21 Lipca 2009 #7 Opublikowano 21 Lipca 2009 Trochę przymałe akwa dla muszlowców :> a spróbój światło zgasić? tak po prostu. miałem zakwit organizmów ogólnie sincami zwanymi, nie wiem których z sinic ale organoleptycznie wszystko wskazywało na to. Przestałem świecić i odeszły w niebyt.
tuzikabc Opublikowano 21 Lipca 2009 Autor #8 Opublikowano 21 Lipca 2009 Problem w tym, że w ogóle nie świece... akwa jest bez pokrywy, stoi w nasłonecznionym miejscu od dawien dawna (czyt. 3 lat, a dopiero teraz pojawiły się sinice), i to wydaje mi się być główną przyczyną zakwitu, a porosły wszystko, dosłownie wszystko w tempie superexpresu. Akwarium wygląda po prostu okropnie, a co najgorsza, muszlowce nie specjalnie chcą się w takich warunkach rozmnażać. Czas leci, wiecznie nie żyją, a swoje lata mają... ;/
slawek gorol Opublikowano 21 Lipca 2009 #9 Opublikowano 21 Lipca 2009 Akwa jednogatunkowe, same muszlowce, dla uściślenia Neolamprologus multifusciatus prawidlowa nazwa to Neolamprologus multifasciatus . niestety jak Nabe wspomnial to za male akwa jak na te multiki...sa co prawda malymi rybami, ale u mnie postawily sie nawet do ocellatusow !hoduje je w akwa 85x55x33 i ciagle maja ciasno... ale to nie forum tanganikanskie..... zaciemnic i czekac.. na chemie przyjdzie czas
tuzikabc Opublikowano 22 Lipca 2009 Autor #10 Opublikowano 22 Lipca 2009 Skoro tak mówisz, to najpierw spróbuje zaciemnić, a potem się ewentualnie zobaczy. A co do tej nazwy to fakt - spieszę się nie wiadomo gdzie jak pisze na klawiaturze, stąd ta literówka, ale dziękuję za zwrócenie uwagi
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się