Skocz do zawartości

Przekładanie samicy do innego akwa . :(


mikołaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was takie pytanko jak samica ma ikrę w pysku to mogę ją przełożyć do akwa lęgowego . Jak nie to kiedy mam to zrobić czytałem wiele na ten temat i znalazłem tak dużo różnorodnych odpowiedz więc sam już nie wiem co dobre . :shock: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samica trzyma w pysku ok. 21 dni(do 28), możesz ją przełożyć odrazu ja odkładałem raz na dwa tygodnie dlatego żadna nie wypuściła do zbiornika ogólnego, jedna wypuszała szybciej inna przez cały czas inkubacji była w kotniku, pamiętaj tylko o dporowadzeniu powietrza i przykrycie kotnika bo w przeciwnym razie może z niego wyskoczyć i tak zakończyć życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się odławiać samicy tak wcześnie, że w kotniku pływa ok. 2 tygodnie. Powinno się to zrobić jak najpóźniej, aby samica była poza akwa głównym jak najkrócej. Doświadczone osoby są w stanie odłowić samicę w dzień lub przeddzień wypuszczenia młodych. Kiedy samica je wypuści, powinna trafić jak najszybciej do głównego akwa. Chyba, że jest mocno pobita lub osłabiona.


Światło w kotniku może się świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się odławiać samicy tak wcześnie, że w kotniku pływa ok. 2 tygodnie. Powinno się to zrobić jak najpóźniej, aby samica była poza akwa głównym jak najkrócej. Doświadczone osoby są w stanie odłowić samicę w dzień lub przeddzień wypuszczenia młodych. Kiedy samica je wypuści, powinna trafić jak najszybciej do głównego akwa. Chyba, że jest mocno pobita lub osłabiona.


Światło w kotniku może się świecić.



Ja odkładam od 50 do 60 samic co dwa tygodnie i jeszcze nigdy żadna samica nie została zaatakowana po wpuszczeniu do ogólnego zbiornika ale zawsze możesz jej wyciągnąć młode z pyska żeby szybko wróciła do ogólnego to jest po ok. 1-2 min.



Ja odławiam samicę jak widzę oczka ryb w pysku. Wtedy dzień, dwa ryba się uspokoi i wypuszcza młode.


U młodych rybek oczka widać już po 6 dniach od zapłodnienia ikry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłam miras do ciebie jakikolwiek szacunek!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ryba ma sama urodzić, a nie na siłę wyciągać. Jak ci zona bedzie rodzic i bedziesz chcial szybko to tez jej pomozesz i sam wyciagniesz?? Nie no trzeba miec...a ze ile?50-60 samic to ile ty tych ryb trzymasz? Boże widzisz i nie grzmisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłam miras do ciebie jakikolwiek szacunek!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ryba ma sama urodzić, a nie na siłę wyciągać. Jak ci zona bedzie rodzic i bedziesz chcial szybko to tez jej pomozesz i sam wyciagniesz?? Nie no trzeba miec...a ze ile?50-60 samic to ile ty tych ryb trzymasz? Boże widzisz i nie grzmisz


Szkoda, że tak to odebrałaś u mnie samice same wypuszczają i czasami jak mi już brakuje czasu to parę dni pływa z młodymi a to wyciąganie to była ironia do tego, że samice muszą jak najszybciej wracać do akwarium ogólnego a tyle samic to się nie bierze z dwóch zbiorników tylko z hodowli którą powiększyłem do 9 tyś. litrów, dlatego też pisałem, że wyciągam co dwa tygodnie bo niby jakbym miał to robić co dziennie patrzeć czy jutro samica wypuści albo daj mi inny pomysł na to jak mam to zapamiętać która samica ile już trzyma ale nie pierwszy raz w podobny sposób coś właśnie tak komentujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.