Gość Opublikowano 29 Maja 2009 #51 Opublikowano 29 Maja 2009 Hari: PO4 i SIO3, a te sa na bank przyczyna sinic zbijesz stosownymi absorbenatmi, ale to qrcze drogie jest... zwlaszcza jak sobie pomysle, ile Ty tych akwa masz :shock:
harisimi Opublikowano 29 Maja 2009 Autor #52 Opublikowano 29 Maja 2009 Ale bez węglowego i bez mikrometrycznego fitrowania ? Edit : jeszcze tak mi przyszło do głowy, sprawdzałeś jak wygląda z "porastniem" ten odstojnik? Bo może tu masz głowne żródło? Oczywiście że bez tego ... co nie przeszkadzało przez kilkanaście lat nie mieć sinic . W zbiorniku odstoiniku nie ma sinic praktycznie cała woda schodzi na bieżąco nie widać w nim nic zresztą jest regularnie czyszczony tj woda do zera i nowa do pokrywy
Drak Opublikowano 30 Maja 2009 #53 Opublikowano 30 Maja 2009 Może czas rozważyć to filtrowanie ? A skąd ta pewność o obecności sinic w wodociągu? Coś ogłaszali ?
harisimi Opublikowano 30 Maja 2009 Autor #54 Opublikowano 30 Maja 2009 Brak możliwości takiego filtrowania jedyna beczka która posiadam jest przeznaczona na osmoze. Kranówkę odstawiam bo woda popsuła się ostatnio bardzo mocno. Co do sinic niczego nie ogłaszali ale jeśli w kilku zbiornikach w jednym czasie pojawia sie ten problem pomimo tego iż wcześniej nie występował zachodzi duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością ( wg rachunku prawdopodobieństwa pewno byłoby to około 98,72 % ), że to wodociągi puściły to czego nie powinny puścić .
Drak Opublikowano 30 Maja 2009 #55 Opublikowano 30 Maja 2009 No to jak dla mnie masz dwa wyjścia: 1.Zestaw filtrów + lekkie dopełnienie menerałkami 2.Osmoza + zaprawka mineralna + dopełnienie resztkowe kran Samym odstawianiem wody, syfu z kranu nie przeskoczysz. A jeżeli teraz jest kiepska to co będzie latem? Dojdzie ci kilo chloru.
harisimi Opublikowano 30 Maja 2009 Autor #56 Opublikowano 30 Maja 2009 Nie ma wyjścia jak dojdzie to dojdzie ale akurat na chlor odstawianie to najlepsze rozwiązanie, pewnych rzeczy nie mogę przeskoczyć z przyczyn technicznych
Drak Opublikowano 31 Maja 2009 #57 Opublikowano 31 Maja 2009 Zapomniałem jeszcze o trzecim. Porządne UV, czyli klasyczna lampa a nie zabawka chodzaca pare godzin po napełnieniu odstojnika. Rura z PVC, wenątrz lampa , mała pompa i czasówka - system w obiegu zamkniętym.
Gość Opublikowano 31 Maja 2009 #58 Opublikowano 31 Maja 2009 A skąd ta pewność o obecności sinic w wodociągu? Coś ogłaszali ? moja, z wieloletniego doswiadczenia (na ktore Ty tak sie powolujesz), zarowno w malawi, jak i (tu krocej) w morskim...
Drak Opublikowano 31 Maja 2009 #59 Opublikowano 31 Maja 2009 Czyli jak rozumiem masz niezbędą wiedzę oraz możliwości techniczne aby rozpoznać,oznaczyć i tym samym mieć pewność.
harisimi Opublikowano 31 Maja 2009 Autor #60 Opublikowano 31 Maja 2009 A ty masz Dark czy mulisz aby mulić ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się