Jump to content

Początkujaca.

Qrka

Recommended Posts

A miało być przyjemnością.Miesiąc temu zachciało mi się akwarium.No to mam głowę sprutą na maxa :mrgreen: .Czym więcej czytam tym mniej wiem :D ,ale nie poddaje się.Na razie mam akwarium375l ,piasek ,kamienie(otoczaki)ale zamierzam je wymienić no i rybki (żółte ,pomarańczowe, jakieś w prążki :) tyle wiem)filtr wew AQUAEL TURBO 1100L ,Tetra Tec EX 1200 i grzałkę 300v,pokrywa 150X50 T8 2x36W.Tła nie mam bo pracuje nad tym :?: .W jakie światło mam się zaopatrzyć uwzględniając że podoba mi się niebieskie ??

Ja osobiście dopasowałbym światło do koloru ryb. Tzn żeby świetlówka/i uwypuklały barwy Twoich podopiecznych. Szkoda tylko, że nie wiesz, jak się nazywają... Może pooglądasz galerię i album klubowy i rozpoznasz tam swoje ryby.

Jak byś mnie zapytał czy wolę płaskie czy szpilki to wiedziała bym co chcę :wink: oglądałam tego linka,tylko tam jakoś nie wyraźnie,jak dochodzę do ostatniej fotki to nie pamiętam pierwszej :lol: Po prostu chcę żeby było ładnie i wydaję mi sie że to ryby powinny być na pierwszym miejscu wiec to je chyba bym musiała wyeksponować :) Ale to moja teoria ,wiec czekam na odpowiednie porady .Obstawiam że kiedyś też sobie napisze STOP................... :lol::lol::lol:

Jak byś mnie zapytał czy wolę płaskie czy szpilki to wiedziała bym co chcę

zgadzam sie z Toba.. osobiscie dla siebie wole plaskie ale u pan szpilki

(chociaz fajna wysportowana w dresie i w adasiach tez niczego sobie :wink: ) :mrgreen:

J Po prostu chcę żeby było ładnie i wydaję mi sie że to ryby powinny być na pierwszym miejscu wiec to je chyba bym musiała wyeksponować :)

prosta rada : kup Power Glo .ta swietlowka czyni cuda :mrgreen:

.Obstawiam że kiedyś też sobie napisze STOP................... :lol: :lol: :lol:

jakas aluzja :wink: :?:

Qrka, polecam ci coś o wysokiej temperaturze barwowej, inaczej mówiąc o silnie białym świetle na przykład Aqua Medic Reef White 15000K. Na prawdę super w niej pyszczaki wyglądają :D Proponuję pooglądać baniaki w naszej galerii, tak w większości wypadków opisane jest jakiej kto świetlówki używa - będziesz mogła porównać efekt.

a wolis płaskie

ja tam od płaskich wolę takie bardziej "oczytane" :wink:

To co Aqua Medic Reef White 15000K i Power Glo ??

zgadzam sie z Toba.. osobiscie dla siebie wole plaskie ale u pan szpilki

(chociaz fajna wysportowana w dresie i w adasiach tez niczego sobie :wink: ) :mrgreen:

Dyplomata :wink: