janmatejajko Opublikowano 9 Marca 2009 #1 Opublikowano 9 Marca 2009 Witam, dostałem gratis troche piaskowca tak ze 100 kg. Na tych kamienach, które najbardziej mi pasują, jest zielony osad, tak jakby glony ( kamienie leżały dłuższy czas pod chmurka i drzewami ), próbowałem to zmyć, goraca woda i szczotką ( szorowałem jak cholera ), niestety trochę zostało . Czy pomimo tego mogę włożyć je do akwarium i nie zaszkodzi to rybom ? Będę wdzieczny za każdą poradę.
sabotage Opublikowano 9 Marca 2009 #2 Opublikowano 9 Marca 2009 Ja bym wrzucal, ewentualnie zlal wrzatkiem. To zapewne resztki jakis porostow, wiec...
janmatejajko Opublikowano 9 Marca 2009 Autor #3 Opublikowano 9 Marca 2009 Dzięki sabotage. Mam takie ustrojstwo, Vapori Jet - myję gorącą parą wodną pod ciśnieniem. Wydaje mi się, że może być lepsze niż wrzątek.
perez Opublikowano 10 Marca 2009 #5 Opublikowano 10 Marca 2009 Ja wrzucałem takie wapienie. Myłem karcherem. Żadnym wrzątkiem tudzież chemią nie lałem. Ryby zdrowe i wesołe do dziś. Zielone porosty zostały wyparte przez zielone glony
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się