Jump to content

budowa mechanika narurowego- pomocy


Recommended Posts

dobra więc zapadła decyzja że zbuduję mechanika opartego o pompę i korpus narurowy z wkładem sznurkowym 50mikronów, pompa to AquaBee 3000 (pozdrowienia dla makok'a :D ). Mam już pewną koncepcję a oto ona:


wlot z pcv-->złączka-->wąż-->zawór z króćcem-->korpus-->zawór z króćcem-->wąż--> pompa-->wąż-->złączka-->wylot z pcv


i problem jest tego typu że nie wiem jak najbezpieczniej połączyć wąż z PCV oraz jakiej średnicy PCV użyć. Nie chcę całego układu opierać na rurkach PCV gdyż w moim przypadku jest mniej praktyczny i ponoć bardziej hałasuje taki układ.

Najlepiej gdyby wąż łączył się z PCV już w akwarium czyli konieczność zastosowania jakiegoś kolanka etc. żeby wąż się nie giął na pokrywie (chodzi też o to że otwór jest już częściowo zajęty przez wlot z biologa i wąż łatwiej da się uformować żeby tam wlazł).


Z tego co wiem na te pompy pasują węże o średnicy wew. 16mm czy 15mm dałoby radę nawlec na taki wąż? Mam dostęp do tanich silikonowych węży tej średnicy, na pewno tańszy niż wąż 16/22 na metry 11zł/mb :?


Jak coś napisałem niejasnego to proszę pytać :P

Link to comment
Share on other sites

wąż na pcv da się naciągnąć...

najpierw kup pompę dopasuj do niej wąż i kup takiej samej średnicy pcv jak średnica na pompie wtedy ten sam wąż naciągniesz...

wąż nie może być nad krawędzią akwa bo się spłaszczy i lipa...


i pamiętaj wszędzie na wcisku zaciski żeby się wąż nie ześlizgnął

Link to comment
Share on other sites

sprawa wlotu chyba jest rozwiązana kupię w jakimś sklepie gotowy wlot do filtrów na wąż 16/22

co do wylotu zrobię chyba tak że kolankiem


http://www.kubazoo.com/pl/akwarium-slod ... ane-2.html

zacisnę dodatkowo opaskami i wąż wprowadzę do akwarium

lub


http://www.badis.com.pl/index.php?optio ... ail&id=774


wylot już jakoś sobie wykombinuję.


W obydwu przypadkach zrobię coś na wzór wieszaczka który będzie trzymał te kolanku lub kształtkę

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Kazano mi tak napisac : ludzie ! Co wy kurna robicie! :wink: (będzie na sysgone,a co!)

Teraz bedzie wyjaśnienie do kurna i reszty.

Nie można stosować tej samej koncepcji do akwarium stosujac dokladnie te same wkłady !

Obowiązkowo trzeba zrobić osadnik i to z dwóch części zanim dokręcicie w 3 zestawie fabryczny 50 czy 20.

Nie miałem w reku tego jonowymeinnego,ALE wywalamy toto i na to miejsce robimy żwirowy, drugi filtr robimy z grubej gabki i dopiero 3 fabryczny.

Ja bym nawet się pokusił o dodatkowy pierwszy z grubego żwiru.

A teraz pomyslcie jakie ma to zalety w stosunku do tego co stosujecie. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kazano mi tak napisac : ludzie ! Co wy kurna robicie! :wink: (będzie na sysgone,a co!)

Teraz bedzie wyjaśnienie do kurna i reszty.

Nie można stosować tej samej koncepcji do akwarium stosujac dokladnie te same wkłady !

Obowiązkowo trzeba zrobić osadnik i to z dwóch części zanim dokręcicie w 3 zestawie fabryczny 50 czy 20.

Nie miałem w reku tego jonowymeinnego,ALE wywalamy toto i na to miejsce robimy żwirowy, drugi filtr robimy z grubej gabki i dopiero 3 fabryczny.

Ja bym nawet się pokusił o dodatkowy pierwszy z grubego żwiru.

A teraz pomyslcie jakie ma to zalety w stosunku do tego co stosujecie. :wink:


a na pewno w tym wątku?? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
  • widzę, że w ofercie jest dostępny, pytałeś p. Jacka? https://pielegniceafrykanskie.pl/   tak gwoli ścisłości maingano od wielu lat nie jest już melanochromisem, prawidłowa nazwa tego gatunku to Pseudotropheus cyaneorhabdos
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.