Skocz do zawartości

Kategorie pokarmów


maniol

Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko jak rozdzielisz dolną część skali. Nikt doświadczony nie karmi ryb pokarmami z dolnej półki więc nikt nie powie czy pokarm "rybka pipka vegetable" będzie lepszy od pokarmu "pulchny pysiek super spirulina 0,00000036%" :wink::mrgreen: już pomijając kwestię opracowywania i wprowadzania do tabeli danych pokarmów których i tak nie polecamy jako kolektyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż w sumie masz rację jeśli jest lista to znaczy że te są polecane a inne wg. klubowiczów i forumowiczów są niezalecane lub w ogóle odradzane :) chodź dalej zostaje przy skali 5-6 stopniowej dla przykładu:


spirulina OSI 4+ czy tam 4,5 a spirulina tropicala 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za 3 stopniową skalą, choć początkowo myślałem o 6-cio, bo...

- dużo trudniej zrobić tak szczegółowy podział. Wszystko fajnie jak porównujesz tylko 2 pokarmy, ale mamy prawie setkę pokarmów i bardzo trudno będzie je w ten sposób sklasyfikować (mnie jest trudno, podchodziłem do tego 2 razy).

- szczegółowa skala będzie, prawdopodobnie bardziej kontrowersyjna i może nam być gorzej z dogadaniem się


Listy nie rozbudowywałbym o byle co, bo już tego jest bardzo dużo i lista zupełnie straci na czytelności.


A co myślicie o ankiecie ("Czym karmię swoje pysie")? Taka kolumna Polecany/Używany (czy jak tam by się nazywała) dodana do listy na bazie wyników ankiety była by fajną ilustracją tego co forumowicze/klubowicze używają i pomocą przy podejmowaniu decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ankiety to może być problem, nie wiem czy da się zamieścić skomplikowaną ankietę na forum. Ta która jest ma opcje pojedyńczego wyboru, więc trzeba by było robić oddzielną ankiete dla każdego pokarmu. Pogadaj z Sysem on wie co forum może a czego nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że omijałem ten wątek i dzisiaj doznałem szoku ;) ... jest to świetny pomysł, super realizacja, bardzo pomocny materiał ... słowa uznania dla pomysłodawcy i wykonawców .... czapki z głów panowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku znajdziecie najnowszą aktualizację listy z wstępną klasyfikacją jakościową i dodatkowymi pokarmami (póki co bez linków bo strona Kartinexu nie działa :x )


W klasyfikacji jakościowej mamy 3 kategorie:

High-end (W - wysoka jakość): Dainichi, Nature Food, O.S.I, Harikari, Tropical Spirulina 36%

Medium-end (S - średnia jakość): Sera, Tetra, JBL, Hagen, Aquatic Nature, Tropical (prócz wyjątków), mrożonki jedno-składnikowe

Low-end (N - niska jakość): Tropical Malawi, wszystkie mrożonki mix


Jak zwykle proszę o opinię :wink:


odnośnie ankiety to może być problem, nie wiem czy da się zamieścić skomplikowaną ankietę na forum. Ta która jest ma opcje pojedyńczego wyboru, więc trzeba by było robić oddzielną ankiete dla każdego pokarmu. Pogadaj z Sysem on wie co forum może a czego nie

W standardzie się nie da, ale... coś da się w tej sprawie zrobić, tylko nie wiadomo kiedy :?:


Do ktrinexu możesz dodać jeszcze czerwony plankton,moina(drobne skorupiaki morskie) i wolfie (pochodzi z rodziny rzęsowatych pokarm bogaty w mikroelementy).

Ja to dla urozmaicenia daje od dłuższego czasu…ciekawe czy tylko ja… :)


Dodane, na razie bez linków (ale uzupełnię przed publikacją)


Przyznam szczerze, że omijałem ten wątek i dzisiaj doznałem szoku ;) ... jest to świetny pomysł, super realizacja, bardzo pomocny materiał ... słowa uznania dla pomysłodawcy i wykonawców .... czapki z głów panowie :D

Dzięki, dzięki... to rozumiem, że w przyszłym roku rozrachunkowym pomysłodawca i wykonawcy mają zniżkę, jeśli chodzi o składkę :lol: A tak na serio, to fajnie że się włączyliście / zachęciliście do tego pomysłu bo bez tego nie było by tej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to wiadomo, co przyniesie przyszły rok? ;-)


A tak bardziej serio i w temacie - postaram się (meth, pomocy ;-)) przerobić tę tabelkę na jakiś automacik, który trzymałby dane w bazie, dzięki czemu łatwiej byłoby tym zarządzać i aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tabela z punktu widzenia początkujacego bardzo pomocna. THX

Tylko jej dlugość utrudnia komfortowe porównywanie

tak podstawowych prametrow jak :

"M baz - pokarm bazowy dla Mbuna;

M uz - pokarm uzupełniający dla Mbuna itp.

Porownanie roslinny/miesny jest OK bo to dwa pierwsze słupki ;P

Przegladajac dalsze pozycjie i dośc nisko w tabeli jest już to conajmniej uciażliwe.


Jezeli mozna by powtarzać pierwszą linię z symbolami co

wysokość przegladarki , producenta czy rozdzielając nimi klasyfikacje jakościowe

to samo przegladanie było by bardziej przejrzyste.


Jak tabela już bedzie skończona , to proponuję zrobić podobną z pyszczakami ,

zwłaszcza z podaniem rozmiarów do jakich rosną konkretne rybki.

Dla wielu poczatkujacych jest to istotne ze wzgledu na ograniczone wielkosci

zbiornikow. Ja już rybki wybralem , ale było by to o wiele latwiejsze jak bym mogl zbierać informacje tylko o rybkach rosnacych do maks 10-12-tu cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.