Skocz do zawartości

SUMP - alternatywne rozwiązanie filtracji.


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Was koledzy przeprosić gdyż to moja sprawka iż kamilp męczy pytaniami, szukał pomocy na innym forum i doradziłem, że tu znajdzie fachową pomoc oczywiście wcześniej miał przejrzeć wszystkie filmy makoka na YT. Ja sumpa jeszcze nie stawiałem, ale nie wiem czy można znaleźć gdzieś indziej tak skondensowaną wiedzę w pigułce po polsku.

To tyle słowem uznania, celem rekompensaty Waszej cierpliwości :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam pytanie odnośnie komina.Chcę zastosować naczynia połączone i rurę U trochę zmodyfikowaną podobno nie łapie powietrza po stopie i rusza bez odpowietrzania.Z drugiego naczynia wielkości bocznej ściany akwarium stworzyć komin z przelewem i powrotem Alternatywa by nie ciąć i nie wiercić zbiornika.Pompa zamontowana przy sumpie rury pionowo do góry z obu stron Od strony sumpa odwrócone U z poziomym smokiem na dnie druga do akwa.tak aby pompa stała z wodą po zaniku prądu.


Czy to ma szanse działać?


https://picasaweb.google.com/116828519590374069671/29Stycznia201302?authuser=0&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli mogę coś poradzić.Bądź bardzo ostrożny z tym patentem rurkowym. Większość użytkowników tego ustrojstwa zapewnia że samo startuje po zaniku napięcia.Miałem dwa takie wynalazki i kilkanaście razy zalałem mieszkanie :(

Co mogę doradzić, overflow box.Działa na takiej samej zasadzie ale jest o wiele bardziej bezpieczne. Mam takie własnego projektu i wykonania i od roku nawet ani razu nie odpowietrzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jestem na etapie budowy zbiornika

komin sump...

zastosowałem pompę c.o. o wydajności 55 l/min na III biegu

i jest problem

pompa na III biegu ze stoperem w dłoni ma wydajności ok 20 l /min

teraz zastanawiam się czym to może być spowodowane.

średnica wew rury na której pracuje pompa to 18 mm

zastosowałem zawór zwrotny taki miedziany ze sprężynką

i zastanawiam się czy to on mi nie robi zamieszania


Zdaję sobie sprawę że będą jakieś straty w wydajności na średnicy i wysokości podnoszenia

ale chyba nie aż takie... wysokość do podniesienia wody to niecałe 1,5 m

wg tabeli wydajność przy wysokości 1,5 m na III biegu powinna być ok 2,5m3/h czyli ok 42 l / min

jeżeli weźmiemy straty pod uwagę

to liczyłem się z tym że może być ok 35 l / min

ale nie 20l

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.