Skocz do zawartości

Jaki zrobić mix do karminika...


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich


Potrzebuję waszej pomocy co do żywienia. Jak już mi kilka osób powiedziało... nie przykładam się do tego za bardzo. A teraz w dodatku jeszcze większość czasu jestem po za domem... Kupiłem karminik Eheima. Działa całkiem przyzwoicie. I chciałbym generalnie z niego kożystać. I chciałbym ustawić go tak, że od poniedziałku do piątku wieczorem jadę tylko na nim. W piątek wieczorem jakiś bonusik, całą sobotę mogę karmić sam.. i w niedzielę najlepiej przerwa.


Jako, że wszystko mi się kończy to chciałbym pozamawiać na raz troche papu.. tylko nie wiem z czego zrobić mieszankę do karminika (czytaj PODSTAWOWY POKARM). Teraz jest to mieszanka spiruliny 36 i tropical Malawii plus troszkę SERYpłatków roślinnych.

Jaką mieszankę mi zaproponujecie? A może właśnie nie mieszanke tylko na przykład samą spirulinę a na weekendy inne pokarmy?

Karminik mogę ustawić na dawkowanie do 4 razy dziennie (max 2 obroty na raz czyli raz moze być mniej raz więcej). Zawsze żona może coś jeszcze dorzucić na przykład pod wieczór.. chociaż czym mniej ingerencji tym lepiej :D


A no i wiadomo.. mbuna roślinożerna (chilumba, maingano, tropheus,demasonek)......


EDIT: nie wiem jak ja to zrobiłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sabotage: no właśnie kończy mi się wszystko lub jest na tyle stare, że i tak chce wywalić. Dlatego mamy dowolność w wybieraniu bo wszystko i tak zamówie.. najlepiej z jednego sklepu ale jak sie nie da to z dwóch (czy z allegro)...


Wezme chyba jak zwykle ze sklepu malawi....


Widzę, że Tropical Malawi nie powinienem wogóle używać:

OPIS POKARMU MALAWI jest specjalnym pełnoporcjowym pokarmem płatkowanym dla pyszczaków mbuna z jeziora Malawi (Niasa). .... SKŁADNIKI Mączki z glonów i roślin wodnych, szpinak, pokrzywa, zioła, mączka z zielonego groszku, glony Spirulina, białkowe ekstrakty roślinne, zarodki pszenne, proteiny sojowe, plankton słodkowodny, mniszek, drożdże, mączki z ryb, mięczaków i skorupiaków.....


Właśnie tego nie rozumiem i proszę o pomoc. Znajduje pokarm - Tropical BIO - VIT. CZytam opis.. super balastowy, dla rośłinożerców itd... patrze na skład a tam: "SKŁADNIKI: Ryby i produkty rybne, mięczaki i skorupiaki, proteiny roślinne i zwierzęce, ekstrakty białkowe, drożdże, glony w tym Spirulina, zboża, susz z roślin wodnych, oleje i tłuszcze, lecytyna, NKT*, substancje mineralne (w tym wapń i magnez) oraz specjalny zestaw witamin ze stabilizowaną witaminą C i mikroelementami, barwniki oraz przeciwutleniacze "


No to jest roślinny z rybek i skorupiaków??? Już rozumiem dlaczego jest tyle pytań non stop takich samych... czym karmić... bo to na prawdę temat rzeka...


P.S: W sobotę wrzuciłem na nitce kawałek banana.... Z pewną dosą nieśmiałości... małe maingano się dosiadły i skubały.... ale najweselej było jak za nitke zaczęły ciągać.. zabawa na 102 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz troszke okrojone mozliwosci ze wzgledu na platki (moczony granulat odpada).

Ja bym na Twoim miejscu bral 4-5 pokarmow najwyzszej jakosci a nie 15 nizszej.

Zainwestuj w to, co SM ma najlepsze OSI, Naturefood. Oczywiscie podstawa moze byc spirulina (OSI flakes).

Do tego rozejrzyj sie za Dainichi i bedzie gites. Do karmidelka wrzucałbym mieszanke 3-4 platkowanych pokarmow a w soboty podawal dla urozmaicenia salaty (itp) granule (itp) co jakis czas w karminku zamiast tego co zawsze mozesz zapodac chocby granulaty Dainichi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie uzywam miesiąc i jest super. Eheim to eheim ;] Nie bryli sie i nic złego sie nie dzieje. A parowanie wody mam teraz kosmiczne. Największe jakie iedykolwiek miałem ;] Z 10cm tygodniowo gdzieś...


Pokarm za 60zika to wolałbym jako dodatek mieć a nie jako baze... ;] Jutro pozamawiam co nie co to wkleje wam co zamówiłem... poza tym zacząłem czytac troche opisy u nas na serwisie.. i z tym jedzeniem to nie do końca jest tak jak myślałem... ale na dzisiaj mam dosyć kompa.. moze coś jeszcze pozniej poklikam ale za pokarmami to dopiero jutro ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może z 8cm.. ale mega kosmicznie duże. Przez te mrozy ogrzewanie w domu mocniej chodziło.... Serio byłem zdziwiony jak przyjechałem do domu po tygodniu a tam przynajmniej 2 razy większe ubytki wody niż normalnie.


Dodam, że nie używam grzałek bo nie ma sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misyo.... odrobiłem zadanie i :shock: :shock: :shock: 8cm w Twoim akwa to jest 95L wody :?

ależ by mi tam storczyki rosły nad tym akwa ... pięknie :roll:


a wracając do paszy, to leć w lepsiejszy pokarm jako bazowy... różnice zobaczysz po rybach...

ja lecę na dwóch dainichi (podstawowe), dwóch hikari, osi, sera, tropicalu oraz shrimpf-mixie (w/d Mutry) i nie tylko widać po rybach, ale i po jakości wody :wink:

wiem, że jak zamawiasz "na raz" to boli, ale ileż Ci tego zjedzą... bez przesady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.