Skocz do zawartości

Sprzęt do akwa 160 l


misiek80

Rekomendowane odpowiedzi

Byloby OK, ale ja jednak tego badziewnego AquaSzuta


no nie wiem czy badziewny, mam go w 240 l i jestem zadowolony.

marcin miales go kiedys ze negujesz jego moc, czy opierasz sie tylko na teorii ze 750l/h to za malo do 160l.

?

poza tym proponuje ci zrobic test fana 3+ ktory ma 750 l/h i szuta ktory ma tez 750 l/h i wtedy mozesz sie rzetelnie wypowiedziec na ten temat.

ot tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam AquaSzuta 750 w 200 litrach i uwazam ze jest bardzo dobry i wode rowniez mam jak krysztal jest bardzo cichy, akwa mam w sypialni i nic a nic nie przeszkadza a do tego zre bardzo malo pradu. Jak dla mnie to ogromny plus dla tego filtru i goraco polecam w 160 da sobie spokojnie rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni tego szuta chwalą inni wręcz przeciwnie. Ale tak to już jest, ile osób tyle zdań :-) Wezmę albo szuta 750 (750 l/h) albo ten filtr, który ma Sission tj. aquamedic pf-1000 (1000 l/h). A jeśli chodzi o światło, to co mógłbym dołożyć do tej jednej sylvanii aquastar 30W T8, 10000 K? Wcześniej myśłałem też o kombinacji z narvy (nature + blue), ale ta nature ma tylko 6000 K, a dla pysi ponoć lepsze jest 10000 K. Fajnie byłoby dać światło, które uwydatki kolory ryb. Obsada: rdzawy i saulosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kombinacje 10 000K + 18 000K. Jak masz jedną świetlówke 10 000K to drugą możesz wrzucić 6500K (chociaż jak dla mnie to za ciepłe oświetlenie) możesz też wrzucić drugą 10 000K.Z tańszych świetlówek możesz wrzucić narvę colour, TL'D 90 de Luxe (965) a z droższych np Sylvania GroLux lub "zimną" power glo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na drugą świetlówkę chyba zostawię puste, bo ni emam pomysłu co tam wsadzic.
jak zostawisz puste a układ bedzie na jednym stateczniku to nic nie będzie świecić :mrgreen: Nature jako jedynej świetlówki nie stosuj.



Jak wstawisz,zamocujesz, 2-żyłowy przewód w miejsce drugiej świetlówki to będzie świecić.

Mam tak w swojej 112-ce :wink:

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze tak . posiadam akwa 240 l (standard) jako zewn. to tetra ex 700 wypelniona ceramika plus zwir koralowy, a jako wewn. aqva czut trbo 750 podpiety pod gabke ogrodowa .obsada powiedzmy straszna ,ciagla redukcja 3x samiec red blue, 3xsamica red red 1x moori,1x elongatus,3do2 yellow,3x zbrojnik niebieski 2x sydontis 3x aulonocara lwanda ,do tego 24 male zbrojniki 3 cm.i 13 mlodych yellow obecnie inkubuja wszystkie 3 samice red red ,i taka bedzie moja obsada tylko red red i yellow reszta wylatuje do 500l .za jakis czas. rybki maja ok 1 roku. parametry ph.8,no2-0,1,no3-10 .oswietlenie to ocenic blue tyl oceanic nature przod temp. 26c.akwa ma miesiac,woda przelana ze 126l wraz z przeniesionymi filtrami parametry sprawdzane co 3 dni wraz z podmiana 5l wody. Jezeli chodzi o obsade to dziekuje sprzedawcy w pewnym .. w ... do tego byly jeszcze auratusy i livigstoni wylecialy do 720l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.