Jump to content

Dziwny kolor Saulosi.


krisq75

Recommended Posts

Witam pięknie. Mam nowy nabytek a zarazem zagadkę, tak więc postanowiłem podpytać bardziej doświadczonych kolegów no i koleżanki.

Dwa tygodnie temu będąc w Warszawie odwiedziłem sklep Discus Zoo no i tam ku mojej uciesze znalazłem stadko (takie ze 100 szt.) Ps. Saulosi.

Takie 5-6cm już "podlotki" a wśród nich inkubujące samiczki, po rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się, że to import ze Słowacji.

Jako, że bardzo sobie cenię ten sklep postanowiłem nabyć drogą kupna 3 inkubujące samiczki (początkowe stadium inkubacji). już w sklepie wydało mi się że są one ciut bledsze od moich typowych samiczek Saulosi ale jako, że nie miałem skali porównawczej stwierdziłem, że mogę się mylić.

Jednak po ich przywiezieniu do domu okazało się, że miałem rację. samiczki są wyraźnie (na oko ze dwa tony) bledsze mają też wyraźniej widoczne pasy i niebieskie przebarwienia, są agresywniejsze (zdecydowanie) o dziwo terytorialne no i dwie z trzech maja atrapy. Gdyby nie fakt, że wyraźnie inkubują to pomyślał bym że to wybarwiające się samce! Po ich przetransportowaniu umieściłem je w kotniku (63l) w celach kilkudniowej kwarantanny i już po 2 dniach musiałem jedna z samic przenieść do ogólnego bo pozostałe dwie (cały czas inkubując) postanowiły ją zatłuc! Przeniesiona przeze mnie samiczka w ogólnym od razu zaczęła wojenkę (oczywiście przeniesiona w ciemnościach) i ustaliła swoją hierarchię jako uwaga trzecia ryba zaraz po samcu rdzawego (największa ryba w moim akwa) i samcu Saulosi.

W tej chwili sytuacja wygląda tak że druga z samic już wypuściła w kotniku młode więc ją przeniosłem do ogólnego a trzecia pozostała w nim z młodymi. Natomiast ta pierwsza w ogólnym wciąż inkubuje. No i w końcu moje pytanie ufff. Czy ktoś spotkał się z takimi bledszymi i agresywnymi Saulosi? Od razu uprzedzam że do tej pory nie posiadałem odmiany Coral a samce widziane przeze mnie w sklepie nie odbiegały niczym od mojego samca? Czy to może kwestia pokarmu? Czy też może protoplaści z innych okolic jeziora? Wiem że sprawa dość skomplikowana ale tym bardziej interesująca a może wyjaśnienie jest banalnie proste?

Ps. właśnie przeczesuje net szukając wszelkich danych na temat odmian barwnych Saulosi oraz hodowców ze Słowacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.